PC de farklı Crome pencere seslerini ayrı çıkışlardan almak...

Kodla Büyü

teknonik

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar;
Bilgisayarımı HDMI ile TV ye bağlayıp Görüntüyü Yansıt (Windows+P) ile Uzat diyerek Crome da Netflix i açıp ufaklığa animasyon film açtım.
Bende notebok ta kulaklık ile web sayfasından ingilizce kelime telaffuzu dinlemek istiyorum.
Yani Crome deki Netflix sesi TV den dinlerken diğer crome penceresindeki ingilizce sesli kelime çalışmamı kulaklıktan nasıl dinleyebilirim.
Crome1 (Netflix video) ses çıkışı Samsung TV HDMI
Crome2 ses çıkışı Kulaklıktan şeklinde

Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar;
Bilgisayarımı HDMI ile TV ye bağlayıp Görüntüyü Yansıt (Windows+P) ile Uzat diyerek Crome da Netflix i açıp ufaklığa animasyon film açtım.
Bende notebok ta kulaklık ile web sayfasından ingilizce kelime telaffuzu dinlemek istiyorum.
Yani Crome deki Netflix sesi TV den dinlerken diğer crome penceresindeki ingilizce sesli kelime çalışmamı kulaklıktan nasıl dinleyebilirim.
Crome1 (Netflix video) ses çıkışı Samsung TV HDMI
Crome2 ses çıkışı Kulaklıktan şeklinde

Teşekkür ederim.
AudioRouter ile yapabilirsizin. Oldukça küçük boyutlu bir uygulama.
1. Uygulamayı https://bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/audiorouter-32-ve-64-bit.294/ linkinden indirin
2. HDMI bağlantısını yapın ve videoyu ekrana yansıtın. Sizde istediğiniz bir uygulamayı açın. İlk etapta iki seste bilgisayardan yada tvden gelecek ve oldukça karışacaktır ortam. 3. Sonra uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.
4. Windows ses düzeyi karıştırıcısına benzer bir ekran gelecektir. Burada oynatılan videolar yada sesleri görürsünüz. İlgili kanalın altında aşağı ok olan bir buton vardır.
5. Bu butonu tıklayın ve Route diyerek hengi ses kanalına aktaracaksanız onu seçin. Böylece ses o kanala yönlenecektir.

Ben tv'ye bağlayınca Samsung olarak görüyor. Filmi samsung seçiyorum film sesi oraya gidiyor. Diğer sesi kim dinleyecekse onu da Conexant Smart Audio yu seçiyorum. Onu da bilgisayardan çalıyor. Ben bunu farklı uygulamalar çalışırken denedim oldu aynı uygulama yani Chrome kullanırken olur mu bilmiyorum olacaktır diye düşünüyorum.

CheVolume adında bir uygulama da var ama onu denemedim daha bu işimi gördü diye. Daha detaylı gibi belki de korkmuşumdur karıştırırım diye. :D
Buradan erişebilirsiniz.

Son düzenleme:
AudioRouter ile yapabilirsizin. Oldukça küçük boyurlu bir uygulama.
1. Uygulamayı buradan indirin.
2. HDMI bağlantısını yapın ve videoyu ekrana yansıtın. Sizde istediğiniz bir uygulamayı açın. İlk etapta iki seste bilgisayardan yada tvden gelecek ve oldukça karışacaktır ortam. 3. Sonra uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.
4. Windows ses düzeyi karıştırıcısına benzer bir ekran gelecektir. Burada oynatılan videolar yada sesleri görürsünüz. İlgili kanalın altında aşağı ok olan bir buton vardır.
5. Bu butonu tıklayın ve Route diyerek hengi ses kanalına aktaracaksanız onu seçin. Böylece ses o kanala yönlenecektir.

Ben tv'ye bağlayınca Samsung olarak görüyor. Filmi samsung seçiyorum film sesi oraya gidiyor. Diğer sesi kim dinleyecekse onu da Conexant Smart Audio yu seçiyorum. Onu da bilgisayardan çalıyor.
CheVolume adında bir uygulama da var ama onu denemedim daha bu işimi gördü diye.

Dosyayı kaynak indir bölümüne de eklerseniz çok güzel olur hocam. açıklamalarınız için teşekkürler.

Ses kartınız çok kanallıysa çıkışlarını kullanın. Realtek buna izin veriyordu

Geri