Passat 1.6 nasıl bir araçtır?

Kodla Büyü

chemate

Site Gezgini
2006-2010 arası Passat almayı düşünüyorum. Aramızda Passat 1.6 kullanan arkadaşlardan araçla ilgili bilgi paylaşımı rica ediyorum ...

VW PASSAT'ın kasasını nasıl değerlendirirsiniz? Kronik sorunları var mı?
1600 motorun bu araçtaki performansı nedir? LPG taktıran arkadaşlar performansını nasıl değerlendirir? LPG de araç ne yakar?

Birde TSI alsam performansı ve yakıtı ne olur?

bildiğim kadarıyla tüple en uyumlu olanları düz motor olanları. FSI yada TSI pek uyumlu değil diye duydum.

hocam bizim arkadaşta var lakin servis ve yedek parça ücretlerinin çok pahalı olduğunu söylüyordu.

Tsı turboludur lpg düşünüyorsanız tsi almayın uyumlu değil randıman alamazsınız . Şehir dışı için iyi araç sağlamdır güvenlikli . Çok km yapmıyacaksanız iyidir . Düz 1,6 olanları tsı lara göre fazla yakar .

TSI motorlu bir araç alabiliyorsanız hiç düşünmeyin derim ben
Ayrıca TSI motorlara da LPG takılıyor artık

PAssat 1.6 hem performans hemde tüketim olarak hayal kırıklığı hocam. Hem gitmiyor hem çok yakıyor. Hiç yanına bile yaklaşma derim. Eğer FSİ değilse lpg konusunda sorun olmaz uyumlu bir motor, ama FSİ motorlar lpg uyumu olmayan motorlar. TSİ motora gelince genelde 1.2-1.4 hacimleri var performans olarak işini görecek kadar ama fazlası yok. Tüketim ise 1.6 ya göre daha iyi fakat lpg takılmıyor. Takılsada lpg uygulaması hem çok ekonomik değil hemde çok pahalı sistemler kullanılıyor. Normal lpg kitlerinin 3 katı fiyatı var. Kısaca 2.0TDİ olmadığı sürece bu araba bence alınmaz.

2002 sini 2004 ünü 2005 ini kullandık ve hala elımızde birtane var mukemmel otesı vw keyfi var cok sağlam sürüş keyfi rahatlığı mukemmmel kronık hıc bır sorun yasamadık ama sen sen ol sakın ucuz lpg taktırma atiker kesınlıkle cok yakıyor yaktırıyor babamdakı aracta brc vardı 186 kurus yaktıgı yerde aynı yolda atikerli diğer passat 280-290 kurus yaktı, paran varsa comfortlıne falan al hıghlıne gucun yeterse onuda al tabıkı :D

çok yakıyor dıye bırsey yok karsılastırmamı soyledım yıllardırda kullandık halada kullanıyoruz. taktırdıgınız tup sistemi çok önemli araç samsun şehir merkezınde bıle sehır ıcı trafıgınde 180-200 yapıyor banamısın demıyor anlık duruyor guvenlıgı mukemmel , rahat edersin bagajları çok geniş , karda kıyamette problem yasatmaz edirneden karsa sinoptan hataya kadar dolandık banamısın demedı,
parçaları pahalı ucuz fark etmez oyle sureklı arıza veren bır tıp degılkı sanayıden cıkmayasın dıyeyım.
varsa paran vw den şaşma :+1: :+1: :+1:

satarkende zarar ettirmeyecek tam tersi kar ettirecek bir araç

TSI motor kullananlardanım bende. Leon araç. Şöyle anlatim TSI motoru Volswagenin "yeni nesil turbo motor" sloganıyla ürettiği bir motor. Performas olarak muhteşem kardeş zevk alarak sürersin. Yakıta gelince, tüpe ihtiyaç duymazsın bu motorla gerek yok nerdeyse tüplü araba gibi yakıyo çünkü.
Yani yakıt, performans , dayanıklılık her açıdan çok çok iyi derim.

Hocam 2004 1.9 tdi kullanıcısıyım. Arkadaşımda 1.6 Lpg lisi araç hem yavaş hızlanıyor hem de yokuşlarda bayılıyor. Passat alacaksanız tdi alın derim. Sürüş zevki ve performansı çok iyi.

chemate' Alıntı:
2006-2010 arası Passat almayı düşünüyorum. Aramızda Passat 1.6 kullanan arkadaşlardan araçla ilgili bilgi paylaşımı rica ediyorum ...

VW PASSAT'ın kasasını nasıl değerlendirirsiniz? Kronik sorunları var mı?
1600 motorun bu araçtaki performansı nedir? LPG taktıran arkadaşlar performansını nasıl değerlendirir? LPG de araç ne yakar?

Birde TSI alsam performansı ve yakıtı ne olur?
Marka olarak iyidir. Kolay kolay arıza yapmaz. Ama TSI olması sıkıntı. Tüp taktırırsanız sorun yaşarsınız. Çünkü uyumlu değil.

dayımda var bende kullandım aracı.çok hantal bir araç.lpg sıkıntılı.parçası pahalı.1.6 fsi motor sakın alma.benzini içiyo resmen.tek avantajı konforu ve güvenliği hocam.

Cevap veren arkadaşlar hepinize teşşekkürler. Şu an 2004 ford focus aracım var. Her şeyinden memnunum.

Ama 3 cocuk 2 yetişkin için yetmemeye başladı. Passat veya Ford C-MAX düşünüyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Passat hacim olarak Focustan çok fazla büyük değil.
C-max scenic verso bunlar aile için daha ideal bence.

2004 focusun iç hacim olarak passattan çok farkı yok. aile için otomobil alacaksanız mondeo düşünebilirsiniz, cmax olabilir. fiyat olarak daha uygundur. 1.6 passat kasa ağır motor beygir düşük 102 bg. bu yüzden araç heybetli görünsede cigeri yetmiyor bazı konularda. arkadaşların dediği gibi tdi yada tsi düşünürseniz gayet güzel kafanız rahat yolculuk yaparsanız. anladığım kadarıyla 5 kişi bineceğiniz için mondeo tdci yada passat tdi makul seçim olacak. hayırı alışverişler

alma hocam wv parçası pahalıdır. Başka model bak honda Toyota gibi..

Geri