Partiton Magic Sorunu

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
Partiton Magic ile 80 Gb sata harddiski ikiye böldüm faakat şu anda sadece 40 Gb c sürücüsü görünüyor. benim oluşturduğum d sürücüsü yok. sebebini bilen varmı?

bilgisayarım -> sağ tuş -> yönet ten bir bak eğer yoksa, xp cd ile başlat oluşturalamayan bölümü biçimlendir

arkadaşler selamlar öncelikle.ben de dün akşam harddiskimin d: kısmı yetersiz diye c:den birazını d:ye aktarayım dedim.d:bölümü 70 GB kadardı.c: kısmıda 50 GB falandı.neyse partition magicle ayarladım.program işlemi yapmaya başladı.sonra bilgisayarın ekranını kapattım iş uzayacak diye(dizüstü).neyse 20-25 dk sonra açtım ekranı görüntü yok(bu arada güç ayarları kapalı falan değil.belli süre sonra bekleme-harddiski kapatma söz konusu değil)görüntü yok diye kilitlendi sandım.yine uzun süre bekledim,hala bişey yok.bende bilgisayarı kapattım.tekrar açtım.d: bölümünde sorun var.o bölüm 70 GB yazıyo ama fazladan eklediğim (c:den aktardıgım yer de) yer de d: de gözüküyo ama d:de önceden olan bilgilerim görünmüyo ve d:nin içerisine herhangi bir müdahale yapılmıyor(yeni klasör oluşturulmuyo,kopyalama yapılmıyo içerisine vs.)neyse partition magic le bişey yapamayacağıma karar verdikten sonra(yaklaşık 3-4 saat : ) acaba d: yi formatlasaydım d:m kullanılır olurmuydu diye düşündüm.ve formatladım.sanırım partition magicle ayarlama yaptıktan sonra biçimlendirmek şartmış???(d: bölümü kullanılır oldu sonunda)şimdi tek sorunum kendiliğinden kaybolan 70 GBlık benim dünyam sayılabilecek verilerim.RECOVER MY FILES ile yapayım dedim.cok uzun sürüyo diye bilgisayarı kendi haline bıraktım saatler sonra baktıgımda bilgisayarımın ekranının karardıgını gördüm.sürekli başında mı beklemeliyim hasta bakıcı gibi :| sonra da pes ettim.şimdi bana yardım edebilecek ve bu yazıyı sabırla okuyabilecek yardımseverler arıyorum :cry: :roll:
lütfen F1heeelllp nasıl geri getirebilirim bütün verilerimi lütfen yardım....

denizlerb' Alıntı:
Partiton Magic ile 80 Gb sata harddiski ikiye böldüm faakat şu anda sadece 40 Gb c sürücüsü görünüyor. benim oluşturduğum d sürücüsü yok. sebebini bilen varmı?

işlem bitip pc yeniden başladıktann sonra prtition magic programını açıp sürücüyü seç aşağıdan Apply tıkla. yada yeni bölümün üzerinde sağ tuş ta biçimlendirme gibi bir özellik olması lazım tam hatırlayamadım.
yani böldkten sonra programı yeniden açıp yeni bölümü aktif hale getirmelisin ancak o zaman bilgisayarım da görebilirsin...

arkadaşlar olayı baya aydınlatmışlar saolsunlar.

ek olarak halen işin içinden çıkamazsan fdisk ten dos olmayan bölümü sil... tekrar bölüm oluştur kesin çözüm.

Xmet Hocam öncelikle geçmiş olsun. Veri kaybetmenin ne kadar acı oldugunu biliyorum çünkü bilgisayarım çalınmıştı. Resim ve yazı dosyalarının büyük ölçüde recovery programları ile kurtulabileceğini düşünüyorum. İsterseniz bu aşağıdaki linklerden indirin deneyin:

Yaklaşık 30 tane full recovery programı var. özellikle handy rec. tavsiye ederim.Kolay gelsin.
http://rapidshare.com/files/80441211/El ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/80443295/El ... .part2.rar

Geri