Pardus

Kodla Büyü

xxyy44

Üye
Arkadaşlar birkaç sorum vardı yanıtlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
-Pardus tahtalara program nasıl kuruluyor.?
-ssd olmasına rağmen tahta çok yavaş açılıyor nedeni ne olabilir?
- tahtayı açarken bip ve fan sesi geliyor ama tahta açılır gibi oluyor ama açılmıyor. Fiş çek tak yaparak açmaya çalıştım. Sebebi ne olabilir benzer sorunu yaşayan var mı? Tekrar imaj attım ama bakalım yine yaşayacak mıyım.
- tahtaları takip edeceğim program var mı?
- bazı şehirler neden pardusa geçti. Öğretmenlerimiz bu durumdan hiç memnun değil. Her gün birkaç şikayet dinliyorum. Kullanışlı gelmiyormuş.

Pardusun kendi mağazası var. Ayrıyeten synaptic paket yöneticisi de kullanıyor

Tahta yönetimi için italc ın yeni sürümü var adı başka şimdi hatırlayamadım

Arkadaşlar birkaç sorum vardı yanıtlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
-Pardus tahtalara program nasıl kuruluyor.?
-ssd olmasına rağmen tahta çok yavaş açılıyor nedeni ne olabilir?
- tahtayı açarken bip ve fan sesi geliyor ama tahta açılır gibi oluyor ama açılmıyor. Fiş çek tak yaparak açmaya çalıştım. Sebebi ne olabilir benzer sorunu yaşayan var mı? Tekrar imaj attım ama bakalım yine yaşayacak mıyım.
- tahtaları takip edeceğim program var mı?
- bazı şehirler neden pardusa geçti. Öğretmenlerimiz bu durumdan hiç memnun değil. Her gün birkaç şikayet dinliyorum. Kullanışlı gelmiyormuş.

1. windowsta .exe uzantısı pardusta .deb oluyor ve çift tıklayarak kuruluyor.. (.sh uzantısı da var pardusta.. bunu da windowstaki portable mantığına denktir diyebiliriz. )
2. fan ve termal macun bakımı yapmalısınız.. düzelmezse donanımsal bir sorundur.. başka ops ile deneyin..
3. tahtanın besleme kartıyla alakalı bir durum sanırım bu sorun (besleme kartlarında kondansatörler şişince böyle sorunlar olur genellikle).. pardusla alakası yok!!
4. bilmiyorum arkadaşlar cevap vereceklerdir bu sorunuza..
5. öğretmenler kendilerini geliştirmek ve işin kolayına kaçmak için şikayet ediyorlar.. alışmışlar windowsa değişiklik zor geliyor.. birde yayınevlerinin verdiği kitaplar çalışmıyor pardusta o yüzden şikayetler duyarsınız..

KİŞİSEL NOT: Pardus işletim sistemi ile ilgili gelişmeler her ne kadar gurur verici olsa da UBUNTU veya LİNUX MİNT gibi sistemlerin yanına yaklaşamaz maalesef.. ancak yine de linux sistemini desteklerim ve evimdeki bilgisayarlarda her zaman linux sistem vardır..

Geri