pardus tahtalara yazıcı yükleme

Kodla Büyü

0nursah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar faz3 arçelik pardus tahtaların olduğu bir okula görevlendirme geldim, daha önce ne yazıcı yükledim ne de herhangi bir şekilde pardus kullandım. az araştırma yaptığımda ekteki dökümanı buldum ama oradaki işlemleri işe yaramadı, hala daha yazıcı yapılandırma hatası vs uyarılar alıyor yazıcıları çalıştıramıyorum(canon, hp vs hepsi mevcut)
her türlü yardıma açığım şu an :)
teşekkürler

Ekli dosyalar

• 2inci.jpg
    2inci.jpg
    39.4 KB · Görüntüleme: 58
  • 1inci.jpg
    1inci.jpg
    39.4 KB · Görüntüleme: 58
bilgi@pardus.org.tr hocam yazıcılarınızın modellerini buraya gönderin. Onlar size yükleme driverlarını gönderiyor. Gerekli aşamaları mail olarak gönderiyorlar. Başka Pardusa yazıcı kurma şansınız yok.

bazı yazıcıların internet sitelerinde pardus uyumlu driver lar var. Onları da indirip kurabilirsiniz.

Hocam Linux'un zayıf kaldığı en önemli konulardan biri yazıcı desteği. Lazer yazıcılar sorunsuz çalışır. Ucuz mürekkepli yazıcıların neredeyse hiç biri çalışmaz. Mürekkepli yazıcı üreticilerinin çok ender de olsa Linux sürücüsü yayınladığı oluyor, ama bunlar açık kaynak kodlu değil ve binary formatta oldukları için sadece belirli dağıtımlarda çalışabilirler.... Belki...
Daha üst seviye mürekkepli yazıcılar için ise Linux desteği olabiliyor. Yazıcı üreticisinin ilgili model sayfasına bakmak gerekir.

Geri