pardus kurulum

Kodla Büyü

biri

Üye
Arkadaslar pardus 17 icin pc de yeni bir bolum olusturdum e surucu diye. pardus kuracagim ama 2 dir windosws'u siliyorum. pardus kurarken disk secme bolumunu (tam disk secilen kisim) bi guzel anlatan olursa cok sevinecegim.

hocam teknodestek zaten eski artik kurulum arayuzu oyle degil. diger arkadasta sanal kurulum yapiyor. ben tum bunlari yapiyorum sadece e surucunu secemiyorum ya da secerken win 7 siliniyor.

Hocam nereye kurmak istedigini soran pencerede default ayari secme diski bol ex4 olarak bicimlendir bir kismini swap olarak belirle kuracagin kimi " /" yani kok olarak isaretle simdi isim var pek musait degilim yoksa video baglantiyla hallederdik

Uefi desteği varmı anakartın?
Ben uefi ile ilgili herşeyi kapattım ancak debiani kurabildim.
Belki silmiyordur uefi açıksa grub a eklemiyordur

Bende
Lageci boot on secureboot off

Tabi bootable usb medyanın da lageci boot olarak başlatılması lazım

hocam uefi falanla degil. ben bos hardske pardus kurdum / sonra windows kurdum sikisnti olmadi.

ama win kurulu iken pardus kuramiyorum win7 siliyorum sanirim disk secemiyorum. her sey su asagidaki adimdan itibaren basliyor.
bu (alttakiresim) kisimdan itibaren olan kisimda diskten bi turlu ayarlayadim . aslinda tam disk secom olayini resimli anlatan olsa super olur

Ekli dosyalar

• IMG_4204.jpg
    IMG_4204.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 15
Hocam nereye kurmak istedigini soran pencerede default ayari secme diski bol ex4 olarak bicimlendir bir kismini swap olarak belirle kuracagin kimi " /" yani kok olarak isaretle simdi isim var pek musait degilim yoksa video baglantiyla hallederdik
hocam tam o disk secim ekranindan (yukardaki resimdeki adimdan )itibarenki adimlari fotolayip paylasirsan super olur aslinda.

hocam pardusta krulum bittikten sonra soruyor.. ben de dün kurdum.. en son bir uyarı ekranı var.. algılanan işletim sistemleri grup kurayım mı diye.. gözden kaçırıyor olabilir misin.

o ekran da ben elle diyerek devam ettim.. ancak 100 gbnin altındaki bölümler hep sorun çıkardı takas alanı sordu.. disk boyutunu 100 gb üzeri yapınca sorun düzeldi.

Geri