Pardus Forum

Kodla Büyü

dokmeefrail

Süper Üye
Süper Üye
http://www.pardus.org.tr/forum/top/all
Kullanımının yaygınlaştırılması açısından pardus forumlarınında canlandırılması iyi olur diye düşünüyorum. Pardus kullanan arkadaşlar günde 1 de olsa pardus forumlarına bakıp yardımcı olabildiğimiz konularda elimizden geleni yapmamız gerekir. Karşılaştığımız sorunlar varsa oraya da yazmak iyi olur diye düşünüyorum

İlk çıktığında TÜBİTAK desteği ve gönüllü yazlımcı arkadaşlar yardımıyla hazırlanan live cd versiyonunu kullanmıştım.Yerli bir işletim sisteminin başlangıcı için muhteşem ve heyecan vericiydi.Lakin zaman içerisinde destekler kesildi, yeterli önem verilmedi malesef.Belkide devam edilseydi şimdi çok daha üst seviye bir yerli işletim sisteine sahip oalcaktık.Belki tuhaf gelebilir ama Pardus'u ben zamanında sekteye uğratılan yerli arabamız Devrim'e benzetiyroum.

hocam etkileşimli tahtalar için olan etap çok güzel dokunmatik vs mükemmel sadece alternatif programların oluşturulması gerekiyor debian deposunda birçok program var onların pardus deposuna eklenmesi gerekiyor. Bir de insanlardaki önyargıyı kırmak gerekiyor.

Ben PARDUS hakkında bilgi almak istiyorum. Ben bilgisayarıma PARDUS kuracağım fakat Yerel Disk D'deki dosyalarımı korumak istiyorum. Bu mümkün müdür, mümkünse nasıl yapmalıyım?

hocam pardus ve windows bir arada nasıl kullanılır ve yüklenir şeklinde bir eğitim olursa güzel olur kanaatindeyim..

windows kapitalizmin sömürünün simgesi hocam benim için o yüzden format at diyen olursa lisanssız sistem kuramam diyorum isterseniz linux kurayım deyip mint kuruyorum. öncesinde laptopumdan nasıl bir arayüzü olduğunu gösteriyorum ürkmesinler diye. bu nedenle windows kurmayı anlatamam ama istenirse linux un nasıl kurulacağını anlatabilirim. her ne kadar youtube da onlarca anlatım olsa da

dokmeefrail' Alıntı:
windows kapitalizmin sömürünün simgesi hocam benim için o yüzden format at diyen olursa lisanssız sistem kuramam diyorum isterseniz linux kurayım deyip mint kuruyorum. öncesinde laptopumdan nasıl bir arayüzü olduğunu gösteriyorum ürkmesinler diye. bu nedenle windows kurmayı anlatamam ama istenirse linux un nasıl kurulacağını anlatabilirim. her ne kadar youtube da onlarca anlatım olsa da
PARDUS ve kurulumu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Bilgisayarımın özelliklerini ekledim. Bir de bu kurulum sırasında Yerel Disk D deki dosyalarımı koruyabilir miyim? Şimdiden teşekkürler :D

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    25.9 KB · Görüntüleme: 451
Hocam kurulum için kendi sitesinde hazırlamış olduğu pdf döküman yeterli ve güzel
http://www.pardus.org.tr/wp-content/uploads/2017/07/pardus17-kurulum-kilavuzu.pdf
D sürücüsündeki dosyalarınız gitmez siz orayı biçimlendirmediğiniz sürece. Yani windows kurarken d yi silmezseniz gitmiyorsa bunda da gitmez. Yalnız şöyle bir seçenek var bazen linux kurulumunda disk aşamasında diski sil pardus kur yada linux kur seçeneği gelir. Bunu yaparsanız tüm diskinizi silip pardus / linux kurar. Buna dikkat etmeniz yeterlidir.

Geri