Pardus Etkileşimli Tahtaya Nasıl yüklenir.

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet sonunda bir tane Pardus ET açılmıyor,(ne zaman başıma gelecek diye bekliyordum da)
sürekli bir döngüde resimdeki ekran geliyor her 10 sn. de,
ilk açılmayan pardusum,

pardus mu çöktü, daha önemlisi Pardus ETAP çökerse nasıl yüklenir?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    221.8 KB · Görüntüleme: 87
Soldaki usb taktığımız yeri içeriye doğru ittirin o yerinden çıkmış olabilir ismine ne deniyor hatırlamıyorum şimdi bende de oluyordu usb falan çıkartırken yerinden oynuyor sanırım
Tahtanın anakarti gibi bir şey o

Gözünüzü korkutmayın hocam. Çok basit bir şekilde kurulumu yazabilirsiniz.

Faz3 tahta sizinkisi sanırım. http://www.etap.org.tr/index.php/imajlar/ adresinden faz3 imajını indirip usbye atın rufus gibi bi yazılımla. Flashinizi takın tahtaya ve bir klavye bağlayın. Açılışta f12ye basın surekli. Gelen ekranda usbnizi seçin, gelen ekranda da ilk seçeneği seçin. Hepsi bu kadar. Youtube da da kurulum videoları vardır.

Cok basitmiş hocam hallettim mesajınızı bekliyoruz kolay gelsin :)

Gözünüzü korkutmayın hocam. Çok basit bir şekilde kurulumu yazabilirsiniz.

Faz3 tahta sizinkisi sanırım. http://www.etap.org.tr/index.php/imajlar/ adresinden faz3 imajını indirip usbye atın rufus gibi bi yazılımla. Flashinizi takın tahtaya ve bir klavye bağlayın. Açılışta f12ye basın surekli. Gelen ekranda usbnizi seçin, gelen ekranda da ilk seçeneği seçin. Hepsi bu kadar. Youtube da da kurulum videoları vardır.

Cok basitmiş hocam hallettim mesajınızı bekliyoruz kolay gelsin :)
inşallah.:)

Arkadaşlar açılmayan ET için imaj dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe yazdım,
ve flash belleği sağlam bir ET de kontrol ettim,
f12 ile açınca önce bios şifresini giriyorum daha sonra boot yöneticisine ulaşıyorum,
ve sağlam tahtada kurulumu başlatıyorum, peki sorun nerde diyecek olursanız,
arızalı ET ye geçince maalesef ki DEL tuşu ile Bios'a F12 ile boot yöneticisine dahi girilmiyor,
konunun ilk mesajındaki resim belirli aralıklarla gelip gitmeye devam ediyor,
buraya video atamadığım için koyamadım, bağlantı yok, kablo takılı değil gibi bir mesajda veriyor,
sanırım sorun fiziksel, bişeyler yerindenmi çıkmış,
bir arkadaşın dediği gibi modulude yerine iyice ittirdim sonuç değişmedi,
ve en sonunda Arçelik'e arıza bildirimi verdim.

Arçelik servis geldi yandaki modülü söktü,
ram belleği yerinden çıkarınca yuvada oksitlenme paslanma olmuş,
tahtamız yaşam becerileri sınıfındaydı ve pandemi dönemi dahil çok uzun zaman açılmamıştı arkadaşar,
anlayacağınız daha önceden bahsi geçmişti, bu tip kullanılmayan tahtaları ara sıra açıp marşa başmakta :) fayda var,
elektronik kartları ara sıra ısıtmak lazım,
tecrübe oldu.

Geri