Pardus Akıllı Tahtaya Pc Ekranı Yansıtma?

Kodla Büyü

DrySAHIN

Site Gezgini
Merhaba hocalarım. HDMI kablo ile bağladım ama yansıtma işlemini bir türlü yapamadım. Nasıl olduğu hakkında bilgi verir misiniz?
#pardus

Tahtaya elektrik bağlamanız yeterli
İşletim sistemini çalıştırmaya gerek yok. Çalışması çalışmaması birşey değiştirmiyor.

Yansıtacak bilgisayar windows ise win+p tuşuna basın çıkan menüden yinele yada uzat seçeneklerinden birini ihtiyacınıza göre seçip yansıtıyorsunuz.

Yansıtılacak ekran pardus ise ayarlardan ekranlara girince ikici ekran ayarı vardı. Uzun zamandır kullanmıyor Pardus.

Hocam, tahtada elektrik olduğu halde sistemi başlatmadan tahtanın çerçevesindeki görüntü aktarma tuşu ile HDMI seçeneğini onaylamak yeterli olacaktır.
(Bilgisayarda da Pardus kurulu ise Ayarlar - Ekran penceresinden yansıtmayı ayarlamak gerekebiliyor).

Son düzenleme:
Tahtaya elektrik bağlamanız yeterli
İşletim sistemini çalıştırmaya gerek yok. Çalışması çalışmaması birşey değiştirmiyor.

Yansıtacak bilgisayar windows ise win+p tuşuna basın çıkan menüden yinele yada uzat seçeneklerinden birini ihtiyacınıza göre seçip yansıtıyorsunuz.

Yansıtılacak ekran pardus ise ayarlardan ekranlara girince ikici ekran ayarı vardı. Uzun zamandır kullanmıyor Pardus.
Çok teşekkür ederim hocam. win+P ile olmuyor4 malesef ondan halledemedim hocam.

hocam kabloyu test edin. Bir de et üzerindeki panelde tuş bozuk olabilir kaynak seçimini bir de et nin kumandasından deneyebilirsiniz.

Yanlış bilmiyorsam hdmi kablonun 4K uyumlu olması gerekiyor faz3 tahtalarda ona da bir bakın derim. Onun dışında bazı bilgisayarlarda bağlanma sorunu oluyor başka bir laptop testi yapılabilir.

Kullandığınız bilgisayarın ekran kartı sürücüsü kurulu değil ise ekran paylaşımı yapamazsınız. sürücüleri güncellemeyi deneyin.
(Tuşa basma, ekran paylaşımı, kablo değişimi yapıldıysa bir bu seçenek kalıyor geriye bence :) )

vga kablosuyla bir deneyin hocam. görüntü geliyorsa kablonuz sıkıntılıdır gelmiyorsa ekran kartı yeterli değildir bu durumda görüntüyü yalnızca ikinci ekrana yani akıllı tahtaya verirseniz problem çözülür muhtemelen. hdmi kablonuzla da öncelikle bunu deneyin sonra vga takın

Benim okulumda da bazı akıllı tahtalar bağlanıyor bazıları bağlanmıyor. Ekran kartı sürücüsünü de yükledim yok olmuyor.

Geri