palio hakkında ne düşüyorsunuz?

Kodla Büyü
2001 model palio 1.4 EL Sahibiyim. Kendisi Tüplü ve öfkelidir :lol:

Artıları :
+Sınıfına göre daha geniş iç hacim
+Ucuz yedek parça ve servis imkanı (sanayide hemen her tamirci fiat tofaş ailesinden anlar)
+seri kullanım, kendi sınıfındaki bir çok araç gibi...
+sert süspansiyon, ülkemiz yolları için ideal bence :(
+LPG li kullanılırsa yakıt miktarı iyi
+şehir içi kullanımda pratik ve park imkanı güzel

Eksileri :
+Çok fazla konfor yok.
+Uzun mesafe yolculuklarda sahibini biraz hırpalar.(+200 km)
+Fren mesafesi çok iyi sayılmaz.(bence)
+Hacthback araçlarda viraj performansı kötü :( (o sınıfta en iyi yol tutuş bence citroen c3 te)
+Bagaj hacminden de çok fazla bir şey beklenemez :)

Hocam eksileri, o sınıfın kronik eksileri, değerlendirme yaparken artılara ve ihtiyaçlarına dikkat edersen daha iyi olur bence. Umarım sizi de bir palio sahibi olarak görürüz.

Saygılar

Benzinli modeli çok mu yakıyor ?
Öyle diyorlar, kullanan arkadaşların fikri ne bu konuda?

hocam 1.3 multijetler (dizel) yakıt konusunda gayet iyi diye biliyorum, ama tabi 1.4 , 1.6 ve Sporting benzinli modelleri iyi yakar 1.2 benzinlisi diğerlerine göre biraz daha az yakar. LPG li tercih etsen daha iyi olur ya da satın aldıktan sonra LPG yi düşünürsen iyi olur.

saygılar

hocam 2000model 1.4 el modleini kullandık yaklaşık 3 sene gibi ben açıkcası hiç memnun değildim ve birdahada o beygirde bir araba almam yokuşa 130 la girip 3 .vitese kadar düşürüyor:S ayrıca yol tutuşları virajlarda ii değil 12 bine kadar düşünüyorsanız palio yerine vw polo tavsiye ederim yakıtta tüp takarsan bagajı öldürürsün zaten aile arabaıs olarak düşünüyorsan düşünme derim ben...

bende o fiyatlrda araç almayı düşünüyorum, palio multijetler yakıt olarak çok tasarruflu olduğunu duydum. Aile için kullanışlımı onu düşünüyorum çocuk falan. 2. el piyasasının olmasıda bi avantaj aslında

muzy2007' Alıntı:
bende o fiyatlrda araç almayı düşünüyorum, palio multijetler yakıt olarak çok tasarruflu olduğunu duydum. Aile için kullanışlımı onu düşünüyorum çocuk falan. 2. el piyasasının olmasıda bi avantaj aslında

Multijetler gerçekten iyidir hocam. Aynı model diğer arabalardan ucuzdur genelde. Genelde kullanmadan, bilmeden ahkam kesen arkadaşların da söylediklerine kulak asma. 10-12 bin ytl arası alınabilecek güzel araçlardan. Ama üzerine koy 3-4 dersen polo alabilirsin. Ama sonrası da önemli :!:

Saygılar

• Öğretmen ve ilk sahibinden satılık
• Metalik gri – 06 PLAKA
• 60500 km
• Benzinli ve hiç tüp takılmamış
• Üzerindeki 4 lastik; az kullanılmış kar tipi lastiği
• Sis lambası vardır
• Park sensörü vardır
• Koltuk kılıfları hiç kullanılmamış(Arabanın alındığı gün koruyucu kılıf takılmıştır)
• Kumandalı ve alarmlı
• İçerisinde hiç sigara içilmemiş
• Arka tampon değiştirilmiş
• Diğer bütün yerleri orijinal ve darbe almamış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... -1-2/detay

15.250 TL
Harun DEMİR ( 505 758 59 41 )

bende 99 fiat palio 1.4 EL var. arabayı alalı 16 ay oldu. aldığımda lpgsi yeni takılmıştı. şu an performansında bir sıkıntım yok, çekişi gayet iyi.

arabanın uzunyolda konforlu olduğunu düşünüyorum. konsol ve direksiyon bu ayarda bir araba için kötü değil.

bence palionun en büyük eksikliği arkadaşların da dediği gibi viraj performansı. arkada oturan yolcu varsa savrulabilir. yolcuyu bırakın, kötü bir lastikle dikkatsiz girdiğiniz bir virajda kendinizi yol dışında bile bulabilirsiniz.

seri, zıpla dediğin anda zıplayan bir araç.

ben lpg ile km'de 19 kuruş yapıyorum. her dolum yaptığımda mutlaka ölçerim ve şehir dışım 19 kuruş/km. şehiriçi elbette daha fazla ve 23 kuruş seviyelerinde.

yedek parçası ucuz.

lpgli ise araba, bagaj diye birşeyiniz artık yok demektir.

eğer 12 bin TL'yi aşacaksan aldığın arabada bence palio alma hocam, başka arabalara bak. ama bütçem bu diyorsan palio düşünebilirsin.

Geri