p.pointde wav uzantılı ses dosyası çalmıyor

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
"Belirtilen dosya belirtilen MCI aygıtında yürütülemez. Dosya bozulmuş olabilir, doğru biçimde olmayabilir veya bu biçim için k" gibi bir hata mesajı veriyor.power pointe ses gömdüm bir iki saat öncesine kadar çalıyordu ama şimdi hangi yolu denediysem çalmıyor. slayt gösterisine geçtiğimde de wav dosyasını çalmıyor. windows xp pro işletim sistemim var. iki bilgisayarda da denedim ama olmadı. dosyada bir bozukluk yok normalde çalıyor.bu arada sürekli ekleme yapıp sildim bunla alakalı bir durum da olablir mi. yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler…

teşekkürler dosyayı gömdüm zaten çalıyodu da.
sonra sunumda değişiklikler yapıp biraz oynayınca ses gitti ve bir daha getiremedim.
bunun bi çözümü olmalı

mp3 eklediğimde yani gömmediğimde çalıyo
bu arada önceki eklediğmiz müziği tamamen silmek için ne yapıyoruz
üsstüste baya yükleme yaptım
belki çakışmalar oldu

aynı problem bende de var. Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Anlamadım gitti. Videoları silip yeniden koyuyorum çalışıyor, ertesi gün açıyorum çalışmıyor.

dosyanızın uzantısı wav da olsa büyüklüğüde önemli araçlar seçenekler genel başlığında dosya boyutunu bütyütmeyi deneyin.

Sunumda 7-8 adet video var. Bazılarında hiç sorun yok, bazıları problem çıkarıyor. Söylediğiniz yeri bulabilmek için Office2003 yükledim ve söylediğiniz yerden dosya boyutunu büyüttüm, en fazla 50000KB'yi kabul ediyor. Ben gene de problem çıkarsa diye link koydum, çalışmazsa linke tıklatıp çalıştırmak için.
Kısmen de olsa çözüm buldum. Teşekkürler...

Kafaya taktım ve sağlam bi sunu yaptım sonunda. Bu hatayı alan arkadaşlar aşağıdakileri uygularlarsa video ya da mp3 çalmada kesinlikle problem olmuyor.
Ben uğraştım siz uğraşmayın belki birilerine faydası olur diye ekliyorum.
Microsoft PowerPoint 2000, Microsoft PowerPoint 2002 ve Microsoft Office PowerPoint 2003
1.PowerPoint'i başlatın ve kullanmak istediğiniz sunuyu açın.
2.Görünüm menüsünde, Araç Çubukları'nın üzerine gelin ve henüz seçili değilse Denetim Araç Kutusu'nu tıklatın.
3.Denetim Araç Kutusu'nda Diğer Denetimler'i tıklatın.
4.Denetim listesinde, Windows Media Player'ı tıklatın.
5.Slaydınızda herhangi bir noktayı tıklatın ve fare işaretçiniz yardımıyla bir kutu çizerek bir Windows Media Player denetimi oluşturun.
6.Denetim Araç Kutusu'nda, Özellikler düğmesini tıklatın.
7.Özellikler iletişim kutusunun Dosya Adı kutusunda, yürütmek istediğiniz dosyanın yolunu ve adını yazın ve ENTER tuşuna basın.

Örneğin, masaüstünüzdeki Filmim.avi adı film dosyasını yürütmek için şu satırı yazın:
c:\windows\desktop\filmim.avi

8.Özellikler iletişim kutusunu kapatın.
Slaydı görüntülediğinizde medya klibi otomatik olarak yürütülür. Klibin döngü ve boyut gibi diğer özelliklerini de Özellikler iletişim kutusundan değiştirebilirsiniz.

Geri