PİKTES BT Sınıfları - Technopc ProPC SFF Bilgisayarlar İçin Windows 10 İmajı

Kodla Büyü

ebitefor

Üye
PİKTES Kapsamında kurulan BT Sınıfları Techopc ProPC SFF masaüstü bilgisayarlarla donatılmaktadır.
Bu bilgisayarlar şartnamesi gereği işletim sistemi ve yazılım yüklenmemiş olarak gelmektedir.
Bu bilgisayarların işletim sistemi ve yazılım kurulumları için hazırlanan Clonezilla imajını kullanabilirsiniz.
imaj flash diskinin hazırlanması ve imajın bir Technopc masaüstü bilgisayara yüklenmesi bu videoda adım adım anlatılmaktadır. Videonun açıklamalar bölümünden imaj indirme linkine ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• piktess.jpeg
    piktess.jpeg
    74 KB · Görüntüleme: 178
hocam tam da bugün benim laba kuruldu. açtım işletim sistemi yoktu. bios ekranı açıldı direkt. bu başlık iyi oldu. Windows 10 var bende onu kurmayı düşünüyordum. sizin imaj nasıl peki hocam? bütün sürücüler yüklü sanırım. keşke ekstradan deepfreze benzeri bir program da oslaydi içinde. ofis programı da sanırım etkinleştirilmesi gerekiyor. elinize sağlık bu arada. indirip deneyeceğim.

PİKTES Kapsamında kurulan BT Sınıfları Techopc ProPC SFF masaüstü bilgisayarlarla donatılmaktadır.
Bu bilgisayarlar şartnamesi gereği işletim sistemi ve yazılım yüklenmemiş olarak gelmektedir.
Bu bilgisayarların işletim sistemi ve yazılım kurulumları için hazırlanan Clonezilla imajını kullanabilirsiniz.
imaj flash diskinin hazırlanması ve imajın bir Technopc masaüstü bilgisayara yüklenmesi bu videoda adım adım anlatılmaktadır. Videonun açıklamalar bölümünden imaj indirme linkine ulaşabilirsiniz.

Hocam Ekran kartı driver ını nasıl halletiniz? Nvidia GT730 driver ını yüklemek istediğimde bu cihazla uyumlu değildir deyip yüklemiyor bende GT720 driver ını yükledim ama o da sanırım arada mavi ekrana sebepoluyor.

Paylaşımınız için teşekkür ederim ebitefor hocam.

Hocam Ekran kartı driver ını nasıl halletiniz? Nvidia GT730 driver ını yüklemek istediğimde bu cihazla uyumlu değildir deyip yüklemiyor bende GT720 driver ını yükledim ama o da sanırım arada mavi ekrana sebepoluyor.
bu sorun bende de oldu. firmayla görüştüm ve bu durumun win 10 versiyonunun eski olmasından kaynaklandığını söylediler. en az 2004 olmalıymış. Şimdi hocamın paylaştığı imajı indirip kuracağım

Son düzenleme:
masa sandalye geldi 2 ay oldu ortada bilgisayar yok 800 öğrencili bir okuluz 200ü suriyeli. Bilişim sınıfım yenilecek diye seviniyorum ama bu işin suriyeli öğrenciler var diye yapılması içimi parçalıyor.

masa sandalye geldi 2 ay oldu ortada bilgisayar yok 800 öğrencili bir okuluz 200ü suriyeli. Bilişim sınıfım yenilecek diye seviniyorum ama bu işin suriyeli öğrenciler var diye yapılması içimi parçalıyor.

hocam merhaba. piktes neye göre pc gönderiyor acaba. okul olarak mı başvuru yapılıyor. bizde de yaklaşık 300 suriyeli öğrenci var. nasıl bir yol izlememiz gerekli acaba. bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

hocam merhaba. piktes neye göre pc gönderiyor acaba. okul olarak mı başvuru yapılıyor. bizde de yaklaşık 300 suriyeli öğrenci var. nasıl bir yol izlememiz gerekli acaba. bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler
Yanlış hatırlamıyorsam 2 yıl önce bu bilgileri topladılar hocam suriyeli öğrenci sayısı belirli bir sayının üstünde olan okullar için bilişim sınıfı olmayan ya da çok eski olan okulları proje kapsamına aldılar.Yaklaşık 6 aydır herşeyi yenilediler fayansından lamblarına alt yapısına kadar sandalye ve masalarımız geldi hatta klima bile kurdular ama bilgisayarlar yok.Dediğim gibi 2 yıl önce falandı ilden istemişlerdi bilgilerimizi ilçe koordinatörüne verdim ve bizim okul şartları sağlamış.İl Bursa

İşletim sistemi yok. Okullar kenar mahalle okulları. Lisans satın almaları pek mümkün değil heralde. Bakanlık ne yaparsanız yapın mı diyor?

Paylaşımınız için teşekkür ederim ebitefor hocam.

bu sorun bende de oldu. firmayla görüştüm ve bu durumun win 10 versiyonunun eski olmasından kaynaklandığını söylediler. en az 2004 olmalıymış. Şimdi hocamın paylaştığı imajı indirip kuracağım

sürümle alakası yok hocam ben en güncel windows isosuyla kurdum yine olmadı,

bende technopc yi aradım bi driver cd si bile vermeden 16 bilgisayar vermişler, bana ftp server a driver yükleyip linkini attılar güya ama oradaki nvidia driver da aynı şekilde uymadı,

bende internette araştırarak başka bir nvidia driver versiyonunu buldum onu indirdim yükledim bakıyorum takip ediyorum bidaha mavi ekran verecek mi diye...

çünki mavi ekran hatası ekran kartı driverından mı onu da bilmiyorum herhangi birinden olabilir.

hocam teşekkürler emeğiniz için. Ekran kartları 2 GB mı yoksa 4 mü? birde klavye fare yok mu kutularda resimde görünmüyor da?

Merhaba arkadaşlar. Bizim okula da piktes kapsamında lab kuruldu. Bilgisayarlar geldi gecen hafta. Ebitefor hocamın imajını kurdum. Ancak 1 bilgisayarda kurulum yarıda kaldı. Disk particion hatası gibi birsey vererek kurulmadı imaj.

Bilgisayar açıldığında windows onarma ekranı açılıyor. Onarma falan da yapmıyor tabi. Yeniden de imaj atamıyorum. Başlıyor, devam etmiyor. Başka bir windows kurulumu yapayım dedim. O da başlıyor, devam etmiyor. Acaba o kasanın hard diskinde mi bir sorun vardır?

Merhaba arkadaşlar. Bizim okula da piktes kapsamında lab kuruldu. Bilgisayarlar geldi gecen hafta. Ebitefor hocamın imajını kurdum. Ancak 1 bilgisayarda kurulum yarıda kaldı. Disk particion hatası gibi birsey vererek kurulmadı imaj.

Bilgisayar açıldığında windows onarma ekranı açılıyor. Onarma falan da yapmıyor tabi. Yeniden de imaj atamıyorum. Başlıyor, devam etmiyor. Başka bir windows kurulumu yapayım dedim. O da başlıyor, devam etmiyor. Acaba o kasanın hard diskinde mi bir sorun vardır?
Hocam ssd sıkıntı vardır. Bence hdd Windows kurun. Bakalım yine aynı hata olacak mı? Ethernet denetleyicisi driver tanıtmak içinde diğer pclerin driverından bulup tanıtırsınız.

Hocam ssd sıkıntı vardır. Bence hdd Windows kurun. Bakalım yine aynı hata olacak mı? Ethernet denetleyicisi driver tanıtmak içinde diğer pclerin driverından bulup tanıtırsınız.

Cevabınız için tesekkürler hocam.
Imaj yerine başka Windows 10 ile kurulum başlattım. Kurulum başlıyor ama arkasından şu uyarılar geliyor. Mevcut yarım kalmış kuruluma da devam edemiyorum. Galiba donanımsal bir sorun var.

Ekli dosyalar

• 20220119_110937.jpg
    20220119_110937.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 26
  • 20220119_111022.jpg
    20220119_111022.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 24
  • 20220119_110948.jpg
    20220119_110948.jpg
    65.6 KB · Görüntüleme: 17
Cevabınız için tesekkürler hocam.
Imaj yerine başka Windows 10 ile kurulum başlattım. Kurulum başlıyor ama arkasından şu uyarılar geliyor. Mevcut yarım kalmış kuruluma da devam edemiyorum. Galiba donanımsal bir sorun var.
Hocam, haklısınız başka sıkıntı var. o zaman il MEB deki kişi ile irtibata geçin. Technopc firmasında Merve hanımla pc nin seri numarasını bildirip İstanbul'a yurtiçi kargo ile gönderim yaparsınız. Bizde 2 tane pc gönderdik

Merhabalar,

Kasalı olarak kurulan piktes bilgisayarlarını sorunsuz kullanabiliyor musunuz?

Büyük ihtimalle ekran kartı driver kaynaklı mavi ekran sorununu tamamen çözebilen oldu mu?

Bir de bt sınıfımızdaki pcler zaman zaman açılışta technopc yazılı ekranda kalıyor bu durumda usb ile başlatıp bootrec komutlarıyla tekrar açılır hale getirebiliyorum.

Bu tarz bir sorun yaşayan var mı?

5 tane bozuk fare yolladım garantili diye. 3 tane sağlam 2 tane bozuk fare yollamışlar. dandik dandik fareler. kasalar desen hak getire. yiyin bakalım aksirana tiksirana kadar. ahirette ne yiyeceksiniz acaba? Allah'a havale ediyorum.

hocam elinize sağlık. bu imaja acil ihtiyacım var ama indirmeye başladıktan sonra "başarısız- yasak " uyarı veriyor ve indiremiyorum. ne yapmam gerekli acaba?

Son düzenleme:
Merhabalar. Okula daha önce piktesle gelmişti bilgisayarlar. Tatilde iki tane daha gelmiş. Kullandığım imajı yüklemeye çalıştım fakat disklerin boyutu aynı olmadığından hata verdi. Acaba nasıl yöntem uyguladınız merak ettim yükleme yaparken

hocam paylaşımınız için teşekkürler. Yalnız google drive indirme kotası dolmuş diyor. İndiremedim maalesef.
Eğer varsa sadece driverlar da bana yeter.

Geri