Ozel Hizmet tazminati eylul 2021

Kodla Büyü

krmtcy

Site Gezgini
Arkadaslar ozel hizmet tazminatiyla ilgili sorum olacakti. Son 3 senedir ortaokulda calisiyodum yaz doneminde(agustost) tekrar meslek.lisesine gectim. eylul ayi bodroma baktigimda maas olarak cok bi fark olmamis.. eskiden ek tazminat diye bodromda ayri bi satir acilirdi teknik ogretmen tazminati icin. eylul bodromda boyle bir satir yok ama ozel hizmet tazminati olarak 2059.25 tl gorunuyor. Bana eksik gibi geldi yardimci olursaniz sevinirim. bu arada 3/3 yum

Ozkansoft tan bakabilirsiniz hocam bazen ek tazminat özel hizmet tazminatının içerisine eklenmiş oluyor ozkansofta girin bilgilerinizi yazın ek tazminat ile özel tazminat toplamına bakın eger aynıysa sorun yok eksikse ek tazminat yatirilmiyordur ilçe mem muhasebeye bildirin

meslek lisesind eolan arkadaslardan bu ozel hizmet tazminati ve ek odeme alani ayri olanlar toplamda kac soyleyebilirler mi?

arkadaslar yokmu bodrosuna bakan bu ay vana sadece izel gizmet tazminatiniz ne kadar yatmis o onemli yada ek tazminat.. Sanki hic teknik ogretmen yokmus gibi grupta

Kademe derece 6/3 üm bu şekilde yatacak maaş

Ekli dosyalar

• IMG_20210914_230354.jpg
    IMG_20210914_230354.jpg
    35.4 KB · Görüntüleme: 138
Arkadaslar ozel hizmet tazminatiyla ilgili sorum olacakti. Son 3 senedir ortaokulda calisiyodum yaz doneminde(agustost) tekrar meslek.lisesine gectim. eylul ayi bodroma baktigimda maas olarak cok bi fark olmamis.. eskiden ek tazminat diye bodromda ayri bi satir acilirdi teknik ogretmen tazminati icin. eylul bodromda boyle bir satir yok ama ozel hizmet tazminati olarak 2059.25 tl gorunuyor. Bana eksik gibi geldi yardimci olursaniz sevinirim. bu arada 3/3 yum
Kademe derece 6/3 üm bu şekilde yatacak maaş
2059.25 yapıyor ikisinde de

Maaşınız eksik yatıyor. Özel hizmet tazminatının içinde değil ayrı bir kalemde hesaplanması lazım.
Hocam aynı bir şey değişmez deseler de mutlaka yaptırın.

Bildiğim kadarıyla atölye veya laboratuvarlarda aktif derse girdiğiniz dönemlerde ödenen bir tazminat ama memurun maaşını peşin aldığı düşünülürse maaşınıza yansımız olmalıydı.

Hocam ben de ortaokuldan Meslek Lisesine geçen ay geçtim. Bordroma baktım ek tazminat kısmında 256.21 TL gibi bir miktar yazıyor. Sizde ne yazıyor?
bende ek tazminat ayrı yazılmamış işte hocam büyük ihtimalle özel hizmet tazminatıyla birleştirilmiş.ama ikisinin birleşik hali de bana az geldi o yuzden soruyorum özel hizmet + ek tazminat toplamda ne kadar diye? Bende ayrı olmadığı için özel hizmet karşısında 2059.25 tl görünüyor.Bodronuza bakıp varsa ek tazmiant + özel hizmet tazminatını öğrenmek istiyorum..

bende ek tazminat ayrı yazılmamış işte hocam büyük ihtimalle özel hizmet tazminatıyla birleştirilmiş.ama ikisinin birleşik hali de bana az geldi o yuzden soruyorum özel hizmet + ek tazminat toplamda ne kadar diye? Bende ayrı olmadığı için özel hizmet karşısında 2059.25 tl görünüyor.Bodronuza bakıp varsa ek tazmiant + özel hizmet tazminatını öğrenmek istiyorum..
baktım hocam..
2059 ayrı bir kalemde.. ek tazminat 256 TL ayrı kalemde yazıyor...

Bende aynı sizdeki gibi görünüyor.

Meslek liselerinde özel hizmet tazminatına ek tazminatı da katıyorlar. Normalde onun ayrı olması lazım. Özel hizmetten vergi kesilir ek tazminattan vergi kesilmez.

Özel hizmet tazminatı da derece kademe, alan, lisans önlisans ve uzman öğretmenlik durumuna göre değişmektedir.

Örneğin:
1-2. derece öğretmen için tazminat oranı 120,56 dır. Eğer uzman öğretmenlikde var 20 puan daha eklenir. 140,56 olur. Meslek lisesinde alan dala göre mezun olunan lisans-önlisans durumuna göre de ekleme oluyor.

140,56 ya göre hesaplama yapmak için;

9500*aylık katsayı====> 9500*0,179797=1708,0715 çıkar daha sonra bu miktarı ise

Özel hizmet tazminatını 100 e bölüp çıkan sayı ile çarpacaksınız.

1708,0715*1,4056=2400,87 tl çıkar.

Bilgim bu şekilde.

Hocam eğer ortaokulda teknik öğretmen tazminatı olarak aldı iseniz yanlış olmuş hocam. Bilginiz olsun.

Not:Öncelikle bu tazminatı kimler alır? sorusuna cevap verelim. Bu ek tazminatı atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanan öğretmenlerimiz alır.

Hocam eğer ortaokulda teknik öğretmen tazminatı olarak aldı iseniz yanlış olmuş hocam. Bilginiz olsun.

Not:Öncelikle bu tazminatı kimler alır? sorusuna cevap verelim. Bu ek tazminatı atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanan öğretmenlerimiz alır.
konunun başında belirtmiştim hocam meslek lisesine geçtim diye teknik öğretmenim diye

Geri