outlook mail almada sorun

Kodla Büyü

craxx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Spam mailleri önlemek için Telekom tarafından 25 nolu SMTP portu kapatılarak yerine 587 nolu porttan hizmet verilmeye başlanmıştır. Kullanıcılarımızın biran önce smtp ayarlarındaki 25 nolu portu 587 olarak değiştirmesi gerekmektedir. 25 nolu port tarafımızdan da kullanıcılara kapatılacaktır.

mesajı ile outlook hesabında ki smtp 587 yaptık ama aşağıdaki uyarıyı verdi. sizce sorun nedir????

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    39.4 KB · Görüntüleme: 1,102
outlook ayarlarında hesap ayarlarındaki gelişmiş seçeneğinde SMTP de yazan 25 i 587 olarak değiştiriyoruz sanırım

SSL ile ilgili hata vermiş bu ayarı değiştirmişsinz yanlışlıkla sanırım
Ayarlardan önce varsayılan portları geri al sonra sadece smtp portunu değiştir

Şu şekilde yapıyorsun

"Giden Sunucusu" sekmesinden giden sunucusu (SMTP) kimlik doğrulaması gerektirir kutucuğunu işaretle

"gelişmiş" sekmesinden smtp suncusu portunu 587 yap düzelir

kesin çözümdür...

Outlook express ile 587 üzerinden smtp yapamıyorum.Outlook express 587 yi desteklemiyormu yoksa? Cevap Yazanlara Şimdiden teşekkürler.

xyzxyz07' Alıntı:
Şu şekilde yapıyorsun

"Giden Sunucusu" sekmesinden giden sunucusu (SMTP) kimlik doğrulaması gerektirir kutucuğunu işaretle

kesin çözümdür...
Outlook express ile 587 üzerinden smtp yapamıyorum.Outlook express 587 yi desteklemiyormu yoksa? Cevap Yazanlara Şimdiden teşekkürler.

caylakpenguen' Alıntı:
xyzxyz07' Alıntı:
Şu şekilde yapıyorsun

kesin çözümdür...

benim söyledeğim ayar 2003 versiyonu için, 2007 de de var tam yolunu bilmiyorrum. Ama Outlook Expresde de olması lazım 25 nolu smtp yerine 587 yazılacak bir yer vardır herhalde...

caylakpenguen' Alıntı:
xyzxyz07' Alıntı:
Şu şekilde yapıyorsun

kesin çözümdür...

mailsmtp.meb.k12.tr yi SMTP sunucusu olarak yazdığınızdan emin olun. Port 587 çalışıyor ve destekleniyor. o ayarı da yapınız.

Sorun belli oldu. Şu anda Meb adsl hattıdan 587 kullanılamıyor. Diğer özel abone adsl lerden 587 den problemsiz gönderim yapılabiliyor. Ama ben hala 25 üzerinden gönderiyorum.
iyi çalışmalar.

Hocam ben ilçemde tüm okullara 587 yaptım ve çalışıyor. dediğiniz durum çok ilginç geldi bana

Geri