Outlook Express deki bu hata ne anlama geliyor?

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilgisayarda trend micro ilgili hiç bir şey yok. Mail gönderemiyorum bir türlü. Bu sorunu nasıl aşarım ?
hata mesajı:

Bilinmeyen bir hata oluştu. Hesap: 'nilufer.meb.gov.tr', Sunucu: 'zambak.meb.gov.tr', İletişim Kuralları: SMTP, Sunucu Yanıtı: '550 5.7.1 Service unavailable; Client host [188.3.xxx.xxx] blocked using Trend Micro RBL+. Please see http://www.mail-abuse.com/cgi-bin/looku ... 3.xxx.xxx; Mail from 188.3.xxx.xxx blocked using Trend Micro Email Reputation database. Please see <http://www.mail-abuse.com/cgi-bin/lookup?188.3.xxx.xxx>', Bağlantı Noktası: 25, Güvenli(SSL): Hayır, Sunucu Hatası: 550, Hata numarası: 0x800CCC69

xxx olan yerlerde ip numarası var.

trend micro spamları engellemek için bir servismiş sanırım mailleriniz spam olarak görülüyor ve sizin ip engellenmiş trend micro tarafından

dervisahmet' Alıntı:
tamam da trend micro yok ki bizim bilgisayarda

hocam trend micri ne diye baktığımda sizin pc de kurulu olması gerekmiyo mail göndermeye çalışırken bu servis tarafından kontrol edilip gönderiliyor gibi

manhem' Alıntı:
trend micro spamları engellemek için bir servismiş sanırım mailleriniz spam olarak görülüyor ve sizin ip engellenmiş trend micro tarafından

bu trend micro nerde olaki hocam. bizde hiçbir bilgisayarda, modemde falanda filanda yok bu eleman ama bazen bizde de oluyor bu bela hata. ben bir türlü çözemedim. neden olabilir ki ?

hem meb.gov.tr hesabımızda hemde meb.k12.tr hesabımızda aynı hatayı veriyor. neden acaba ???

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 2,619
  • 2.jpg
    2.jpg
    43.2 KB · Görüntüleme: 2,619
diğer bilgisayarlarda sorun olmuyorsa bir sistem geri yükleme yapsanız şöyle 15 gün öncesine felan. Yada format atsanız sanki düzelir gibi geliyor.

hocam format atamam şimdi , bi sürü belge falan içinde uğraşmak istemiyorum. Bir program internet çıkışını trend micro ya bağlamış ama bulamıyorum. off mağdurumda mağdurum yani.

Bizim okuldaki bir bilgisayarda da outlookta gönder al denildiğinde resimdeki gibi bir hata geliyor. Yalnız zambak yerine bizimkinde mayoz02 yazıyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan var mı?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    26.1 KB · Görüntüleme: 2,135
  • 2[1].jpg
    2[1].jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 2,135
sozoguz' Alıntı:
Bizim okuldaki bir bilgisayarda da outlookta gönder al denildiğinde resimdeki gibi bir hata geliyor. Yalnız zambak yerine bizimkinde mayoz02 yazıyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan var mı?

gelen hatadaki adrese bi girin orda bazı işlemler yapılıyor size uygunsa devam edebilrisiniz

Geri