Otomobilde hangi rengi tercih edersiniz?

Kodla Büyü

engin20020

Aktif Üye
arkadaşlar markası ne olursa olsun sizce bir otomobili en çok gösteren ve çizilme olduğunda fazla belli etmeyen renk hangisidir. siz araba alsanız hangi rengi tercih edersiniz?

Otomobili en çok gösteren beyazdır. En çok yakışan bence parlak siyahtır - ancak siyahın handikapı da - 2 günde araba hemen kir tutar, - çizildiğinde hemen belli olur..

Bu yönlerden bakıldığında en kulanışlı ve güzel renk metalik gri dir.. zaten dikkat ettiysen piyasadaki arabaların büyük çoğunluğu metalik gri dir. Benim aracım da metalik gri - 1 ay boyunca yıkamasanda kiri belli etmiyor- çizikleri de aynı şekilde belli etmiyor - senin aradığın renk bence budur.

Beyaz renk araba almam hiç diyordum ama beyaz bir fiat palio sahibiyim, renginden gayet memnunum. arkadaş da saymış ama beyaz rengin kanımca şöyle avantajları var:

- dendiği gibi kir konusu; normal tozu ve kiri çok belli etmiyor ve göze çirkin gözükmüyor çok aşırı kirlenme olmadıkça.
- beyaz, güneş ışınlarını direk üzerine çekmediği için yazın kullanması ve yolculuk yapması daha iyi ve serin olabiliyor.
- dendiği gibi çizik olayı beyazda hemen belli olmaz, hatta hafif içeri göçmeler bile daha az göze batar. spreyle yapılacak olan düzeltmelerde beyazda daha çok verim alınır.
- diğer renklerle uyum açısından da beyaz iyidir, arabanın kaportası dışında kalan siyah plastik yerleri (tampon, tampon çizgileri, yan kapı çizgileri, lastikler) plastik parlatıcı ile simsiyah yaptığınızda hem siyah hem beyaz birbirini belli eder ve tamamlar. yine döşemelerde yapacağınız bir renk değişikliği beyazda hiçbir sorun çıkarmaz.

Benim arabam siyah...Gecelerin yıldızıdır kendisi:) Ama bakımı zor oluyor...

Hocalarımın dediği gibi... gri renk hem çizik belli etmez... hemde kir.

gümüş=metalik=kristal... her neyse.. bahsettiğimiz renk işte o gri.. ;)
o renge bi sempatim var nedense.. elektronik eşyada da hep o renk tercihimdir.. hem asil hem sempatik.. güzel renk işte..

tabiki de makam ve asalatin rengi olan siyah süper durur. Takım elbise bile giyseniz siyahı yakışır :+1:
Farketmişsinizdir ki aracın fiyatı arttıkça renginin en çok siyah satıldığı bir gerçektir. Bu bir tesadüf değildir.

gri renk yakışan arabalarda olmakla birlikte araba firmalarının bazıları arabayı boyamayıp astarıyla piyasaya sürmüş gibi duran gri renkli araçlarda epey vardır.

Biraz daha sabredin, tek dokunuşla renk değiştiren arabalardan alırsınız. Bilim adamlarının geliştirdiği paramanyetik boyama esasına dayalı yeni sistem ile artık tek bir dokunuşla bir arabanın rengini değiştirmek mümkün hale gelecekmiş.
Böylece kalabalığa girerken arbanızı siyaha, pikniğe giderken kırmızıya, uzun yollarda beyaza ara sıra da gümüş griye boyar gezersiniz.

Türkiyede arabada metalik gri yada gümüş gri en çok tercih edilen renk diye okumuştum 4-5 yıl önce ayrıca giyiside gri tercih kararsız kişiliği ,arabada ise stil sahibi olmayı temsil ediyor diyordu yazıda.Yanılmıyorsam başlığıda stil sahibi bir milletiz gibi bir şeydi.

benim beyaz opel vectram var... bence otomabilin şekline göre değişir renk.... bazı arabalara siyah çok yakışıyor. ama üstü açık kalın teker bir MV ye bence en çok yakışacak renk sarı.... :lol:

gümüş gri kesinlikle benim arabamda koyu lacivert walla çocuklar çok çiziyo ve çopk belli oluyo..
ondan öğretmene gümüş gri iyidir..

pekala marka vereyim. hyundai accent era için ne dersiniz. ben siyah olanına bayıldım. gride harika ya siz ne dersiniz

renk araca göre değişir her arabaya her renk gitmez ama bazı arabalara bazı renkler çok yakışır...
mesela kırmızı sedan arabalara gitmz ama spor ve hatcbeack arabalara iyi gider...

asam2263' Alıntı:
renk araca göre değişir her arabaya her renk gitmez ama bazı arabalara bazı renkler çok yakışır...
mesela kırmızı sedan arabalara gitmz ama spor ve hatcbeack arabalara iyi gider...

Çok güzel bir tespit...

Örnek verecek olursak:)Kırmızı LEON mükemmel bir uyum...Kırmızı sedan bir araba düşünemiyorum...Siyah daha çok makam arabalarına gider...

Ayrıca Accent Era bence pek kalıplı bir araba olmadığı için siyah pek yakışmıyor ona...

antrasit gri:

3556787399_375000b3f8.jpg
3557608972_1927ca46bb.jpg

Beyazın renk olarak yakışmadığı araçlar, parmakla sayılacak azdır. Tercih meselesidir ama araba şimşek gibi olacak :++: :+1: :alkis:

Geri