Otomatik(zamanlı) müzik çalma işi nasıl yapılır? Acil..

Kodla Büyü

mutluaya

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar görevli olarak gittiğim bir okulun müdiresi tenefüslerde ve öğlen arası okulda öğrencilere müzik dinletmek istiyor. Fakat ses sistemini bağlı olduğu bilgisayar başka odada ve bu iş için sürekli o odayı aç kapat müziği aç kapat zor oluyor. yada unutulabiliyor. yani belli saatlerde programlanarak belli bi listedeki müzikleri çalacak ve saat dolunca kendiliğinden duracak bir sistem yapmak lazım. müzik ile ilgilenen arkadaşlar özellikle bunun için nasıl bir şey yapmak lazım yada hangi programı önerirsiniz. bizim bildiğimiz klasik programlarda bu özellik varmı bilmiyorum.. :( bilgisi olanlar acil cevap verirlerse sevinirim. şimdiden cevap yazacak yada kafa yoracak dostlarıma teşekkürler.

hemen bakıyorum hocam. programı inceleyip kurayım.döneceğim size. teş.

hocam indirdim programı. bu arada bu programın böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum. yoksa bu programı biliyorum. ama müzik yayını kısmında müzik çalmıyor hocam otomatik olarak. hemen çal deyince çalıyor.otomatik çalmıyor

tenefüslerde müzik yayını aktif diye bir seçenek var. müzik klasörüne koyduğunuz müzikleri sırayla çalıyor.

hocam müzik yayını kısmında hangi tenefüslerde çalmasını istiyorsanız onlara tik koyuyyorsunuz. İşaretlediğiniz tenefüslerde otomatik oolarak çalmaya başlayacaktır. Tenefüs Saatlerini ayarlamayı unutmayın.

denizlerb' Alıntı:
tenefüslerde müzik yayını aktif diye bir seçenek var. müzik klasörüne koyduğunuz müzikleri sırayla çalıyor.

hocamın da dediği gibi müzik yayını menüsünde en üstte müzik yayını aktif kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın... Ses düzeyini yükseltin

hemen çal düğmesine tıklayınca çalıyor. otomatik çalmıyor hocalarım. sıkıntı nedir acaba

tenefüs saati gelince çıkış zili çalıyor. ama ardından müzik çalmıyor. çalacak müziğin adı geliyor. öyle duruyor. hemen çal dersem çalıyor

ya olmuyor neden acaba çok garip bi durum. benim programda mı bir sıkıntı var

hocam problem win 7 den kaynaklanıyor aynı programı ortaokulda xp de kullanıyorum ama görevlendirme gittiğim lisedeki bilgisayarda win 7 yuklu olunca baya uğraşmıştım olmadı ben de başka program kullanıyorum programı yuklemek isterdim ancak yukleyemedim mail adresi verirseniz gönderebilirim

hocam şimdi görmeden bişey diyemiyorum ki kaldırıp tekrar kurmayı deneseniz. Sistem saatini de bir kontrol edin. arkadımızın dediği de mantıklı ben hep xpde kullandım win7 kaynaklı bir problem olabilir.

zeybekdiyari' Alıntı:
hocam problem win 7 den kaynaklanıyor aynı programı ortaokulda xp de kullanıyorum ama görevlendirme gittiğim lisedeki bilgisayarda win 7 yuklu olunca baya uğraşmıştım olmadı ben de başka program kullanıyorum programı yuklemek isterdim ancak yukleyemedim mail adresi verirseniz gönderebilirim

adı ne programın

program çok güzelmiş arkadaşlar. şu an ihtiyacım yok, ama gerektiğinde kullanacağım, emin olabilirsiniz. paylaşım için teşekkürler :)

zeybekdiyari' Alıntı:
hocam özelden mail adresimi yazdım size. teşekkür ederim.

zamanlanmış görevlerden media playerı çalıştırmayı nasıl yaparız. o konuda bilgisi olan varmı

Sunar zil otomatik çalmıyor . Fikriniz var mi acil. Tenefüslerde el ile çal demek zorunda kalıyoruz su an!!!

Birde bazı okul ses sistemlerinde miniSD kart yeri var ve/veya usb ile müzik çalışabiliyor. İdarelerin bundan haberi olmayabiliyor. Marka ve modeli internetten bakabilirsiniz.
Hiç bilgisayara ihtiyacınız kalmayabilir..

Kendi okulumuzda kullanmış olduğumuz zil programı. Teneffüslerde müzik yayını yapılabiliyor. Son zilden sonra da bilgisayarı otomatik kapatıyor. Daha birçok özelliği mevcut. Gayet kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• okulziliv4kurulum.zip
    14.2 MB · Görüntüleme: 67
Geri