Otomatik Getz Kullanan var mi?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaslar 2010 1,4 doch motor 72000 kk getz aldim benzinli oomatik arac kilometrede şehir ici 90 kuruş yakıyor sanki otobusle gidiyir gibiyim pompacilarla ahbap oldum. Tup taktirsam ne kadar avantaj olur acaba

hocam çok değilmi 16 litre benzinde bu kadar yakıyorsa tüp takarsanız 20 lt yakar 10 -12 lt arası olması gerekmezmiydi
tüp 19 lt yaksa 60 kr civarı tüketiminiz olur ancak bu motorlara uyumlumu tüp araştırmak lazım

hocam çok değilmi 16 litre benzinde bu kadar yakıyorsa tüp takarsanız 20 lt yakar 10 -12 lt arası olması gerekmezmiydi
tüp 19 lt yaksa 60 kr civarı tüketiminiz olur ancak bu motorlara uyumlumu tüp araştırmak lazım

Hocam aşırı çok şaşırdım valla tuplede cok yakacak satip baska otomatik lere yonelecegim cozum bulamazsam

spor modda olabilir hocam

Hocam over drive dugmesi var servis ekranda ışık olmayacak dedi ışık yaninca o/v off yaziyor

Ne kadar süre kullandınız, günde kaç km kullanıyorsunuz, Depoyu fulleyip mi ölçüm yaptınız? Normal değil bu. Deponuz felan delinmiş olmasın.

Ne kadar süre kullandınız, günde kaç km kullanıyorsunuz, Depoyu fulleyip mi ölçüm yaptınız? Normal değil bu. Deponuz felan delinmiş olmasın.
Hocam 2 aydir bende günde 10~15 km yol yapıyorum kırmızı ışık yaninca 150 tl alıyorum 170 km sonra tekrar kırmızı yanıyor depo delim olsa alttan anlardim getzlerin cok yaktığı diger forumlardada yazıyor lpg de ne karim olur onu merak ettim ayda 300 tl benzin yetiyor %25felan az yakarsa lpg ye gerek yok en iyisi satmak

Sayın hocam dediğimiz rakamı 2.0 motorlu tank gibi arabalar yakmıyor, bunun adı çok yakmak felan olamaz. Geçen benzinlikte bir araç mazot aldı gitti arkadan döke döke, pompacilar yerleri temizlediler o derece yani. Bence biran evvel aracı değiştirmeye bakın, o araçta sorun olması muhtemel.

Bencede bi sıkıntı var hocam 2 ayda bayagi pompaci tanidim günlük 10 km yi taksiyle gitsem daha mantıklı bakimi vergisi vs ile ugrasmaktansa

Hocam büyük ihtimalle sizin aracınızda bir problem var.. Eniştemde ki benzinli otomatik getz sizin dediğiniz gibi yakıt tüketmiyor. Hatta benzine bu kadar zam gelmeseydi lpg bile taktırmayacaktı. Lpg de %40 civarı kâr edersiniz. Biz eniştemin araca Atiker lpg taktırdık. Herhangi bir sorun çıkarmadı çokta memnun şu aralar.

Sanırım bahsedildiği üzere araçta bir sıkıntı var. Otomatik getz kullanıyorum lpg’li Son zamlardan sonra şehir içi 28-29 kuruş yakıyorum. Bahsettiğiniz rakamlar benzinde 1.4. Benzinli bir arabanın yakacağı rakamlar değil

Hocam büyük ihtimalle sizin aracınızda bir problem var.. Eniştemde ki benzinli otomatik getz sizin dediğiniz gibi yakıt tüketmiyor. Hatta benzine bu kadar zam gelmeseydi lpg bile taktırmayacaktı. Lpg de %40 civarı kâr edersiniz. Biz eniştemin araca Atiker lpg taktırdık. Herhangi bir sorun çıkarmadı çokta memnun şu aralar.

Hocam bu %40 kara alınana benzinde dahil mi

hemen satıp bir japon arabası almanızı öneririm,en az yakan,en sıkıntısız araçlar

hocam jazz alabilirim onunda parçasının pahalı olduğunu söylüyorlar

Sanırım bahsedildiği üzere araçta bir sıkıntı var. Otomatik getz kullanıyorum lpg’li Son zamlardan sonra şehir içi 28-29 kuruş yakıyorum. Bahsettiğiniz rakamlar benzinde 1.4. Benzinli bir arabanın yakacağı rakamlar değil

hocam 1.4 mü sizin 1.3 mü acaba

Hocam 2010 model getz kullandım 7 yıl, lpg taktırdık. Performansında bir düşüş olmadı ama lpg olmadan el yakıyordu

1,4 tam otomatik era kullanıyorum atiker lpg li. kardeşimde 1,4 getz otomatik var. sehir içi 10-11 litre yakıyor. araçların çok yakması dışında bir sorunu yok. sizin araçta büyük ihtimalle sıkıntı vardır hocam.

Hocam 2010 model getz kullandım 7 yıl, lpg taktırdık. Performansında bir düşüş olmadı ama lpg olmadan el yakıyordu

malesef hocam çok yaktığını duydumda bu kadar beklemiyordum

1,4 tam otomatik era kullanıyorum atiker lpg li. kardeşimde 1,4 getz otomatik var. sehir içi 10-11 litre yakıyor. araçların çok yakması dışında bir sorunu yok. sizin araçta büyük ihtimalle sıkıntı vardır hocam.

hocam 11 litreden de 63 kuruş yapıyor yine çok değilmi benim arabaya acemi olmamla çok dur kalkla 90 kuruşa çıkıyor sanki

Ekspertiz yaptırmadın mı hocam alırken? Adamakıllı bir servise götür. Baştan sona bir incelesinler. Daha da sorun bulamazlarsa sat kurtul.

Ekspertiz yaptırmadın mı hocam alırken? Adamakıllı bir servise götür. Baştan sona bir incelesinler. Daha da sorun bulamazlarsa sat kurtul.

hocam computeste soktum yetmedi ustaya götürdüm aldığım günü ertesi günü ustaya bıraktım ne var ne yoksa değiştir dedim filtreler yağ tüm kayışlar triger dahil sonra uçak oldu mübarek :=)

• Beğen
Tepkiler: omd
hocam aracı ikinci el aldıysanız araç önceden hararet yapmış conta yakmış olabilir . Olabilir diyorum çünkü arkadaşımın megane da radyatör den dolayı olmuştu. ve araç inanılmaz yakıyordu gösterdiğimizde piston ve sekmanlarda esneme ve genişleme olduğundan ayarsızlaşıyor. Kesin bundandır demiyorum ama böyle olmuştu

problem var araçta bence o kadar yakamaz. gaza aşırı basmak arttır ama bu kadar artmaz bence

önceki aracım getz 1.3 otomatik benzinliydi. şu anki benzin fiyatına göre ne yakar bilmem ama benimki de aşırı yakıyordu. değiştirme sebebimdi diyebilirim. genel olarak getz otomatiklerde bu durum var bence.

hocam bir kaç gündür araba forumlarında araştırma yapıyorum araçta bi sıkıntı yok gibi bu araç gerçekten çok yakıyor bende günlük kısa mesafe ve sürekli yokuşlu bir bölgede kullandığım için benim ki biraz daha fazla yakıyor

• Beğen
Aynı koşullarda kullanıyoruz o zaman. Benim otomatik 5008'i de daha trafiksiz ve düz yollarda kullananlar 5.5 lt ortalama diyorlar. Daha uzun yolcu olup 4.5 gören var. Benim ort. ise normalde 7.5 civarıydı, havalar soğuyunca 8.5 kadar fırladı.

fabrika verisi 9,1 lt / 5,3 lt 1.6 araçtan fazla yakıyomuş ama sizin yazdığını rakamı gene yakmaz ya boğaz kelebeği motor ayarlarıyla oynanmış ya bir problemi var ya da sizin ayağınızın ayarı yok hocam sert fren sert gaz yapmayın zaten anlık tüketime bakın ona göre gereksiz sert basmayın gaza frene

Valla hocam alışamadım sanirim arabaya 1~2 ay bineyim satacagim corsa yada jazz alacagim Allah izin veririse

Aynı koşullarda kullanıyoruz o zaman. Benim otomatik 5008'i de daha trafiksiz ve düz yollarda kullananlar 5.5 lt ortalama diyorlar. Daha uzun yolcu olup 4.5 gören var. Benim ort. ise normalde 7.5 civarıydı, havalar soğuyunca 8.5 kadar fırladı.

Benim getzi sizin 5008 bagajina alir hocam

• Beğen
malesef hocam çok yaktığını duydumda bu kadar beklemiyordum

hocam 11 litreden de 63 kuruş yapıyor yine çok değilmi benim arabaya acemi olmamla çok dur kalkla 90 kuruşa çıkıyor sanki

hocam arabanın fabrika çıkışı 10,2 litre .tabii bunu aracı kullandıktan sonra öğrendim. başta bende çok yakıyor arazı mı var diye düşündüm ama doğruymuş. daha önce manuel clio kullandım. bu aracın yaktını görünce şok oldum. ama almış oldum bi kere. zaten bir süre sonra satmayı düşünüyorum.

hocam arabanın fabrika çıkışı 10,2 litre .tabii bunu aracı kullandıktan sonra öğrendim. başta bende çok yakıyor arazı mı var diye düşündüm ama doğruymuş. daha önce manuel clio kullandım. bu aracın yaktını görünce şok oldum. ama almış oldum bi kere. zaten bir süre sonra satmayı düşünüyorum.

anladım hocam bende satmaya karar verdim 1-2 ay geçsin tüpte de çok yakar hiç gerek yok şanzımanı vs çok iyi ama yakıt sanırım hyundai larin bir çoğu fazla yakıyor

• Beğen
Geri