Otoban ücret

Kodla Büyü

hanedantr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Belki ta myeri değil ama kusura bakmayın yinede konuyu açtım. Dil ovası tarafından yeni yapılan otobana girsem 3. köprüden silivri tarafından çıksam toplamda ne ücret öderim acaba. Sitesinde anlayamadım. Kullanıp bilen varsa ve bilgi verirse sevinirim.

Ben de konuyu görmüşken sorayım, HGS vs bişey yok bende.

İstanbul otoban ve köprüleri kullansam ödeme nasıl olacak?

HGS'den kaçak geçiş yapılması durumunda ne yapılmalıdır?

HGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15(on beş) gün içinde HGS abonesi olunması veya mevcut HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiye yüklenmesi durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Aksi taktirde geçiş ücretine ilave olarak giriş çıkış yapılan mesafeye ait geçiş ücretinin dört katı idare para cezası uygulanmaktadır.

Kuzey Marmarayı kullancaksanız nakit gişelerinde kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz çıkışlarda. Diğer otoyollarda ise kaçak geçiş yapıp sonra 15 gün içinde HGS alarak oradan borç düşebiliyor. Yoksa yukarıda hocamın dediği gibi cezaya düşüyor.

Ben uzun yolculuklarda Trakya tarafından Kınalı gişelerinden girip Sakarya Akyazı'dan çıkıyorum, diğer yola göre ücret fazla tabiki ama çok rahat bir yolculuk yapmış oluyorsunuz İstanbul trafiğine girmeden.

Kuzey Marmarayı kullancaksanız nakit gişelerinde kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz çıkışlarda. Diğer otoyollarda ise kaçak geçiş yapıp sonra 15 gün içinde HGS alarak oradan borç düşebiliyor. Yoksa yukarıda hocamın dediği gibi cezaya düşüyor.

Ben uzun yolculuklarda Trakya tarafından Kınalı gişelerinden girip Sakarya Akyazı'dan çıkıyorum, diğer yola göre ücret fazla tabiki ama çok rahat bir yolculuk yapmış oluyorsunuz İstanbul trafiğine girmeden.
son zamanda kullandınızmı ve toplam ne kadar ödediniz

Hocam son zamanda kullanmadım ama. yanlış tahmin etmiyorsam 200 230 arası birşey veriliyordu hepsi için köprü dahil

Geri