Oto cam filmini kendim takabilirmiyim

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
arabamıza cam filmi taktırmak istiyorum. on tarafa 2, arka tarafa 3 numara taktırmak lazımmış. fiyatını sordum. 160 tl dediler. kendim cam filmini 30 tlye alabiliyorum. buna göre işcilik 130 istiyorlar. internettean alıp takabilirmiyim

Cam Filmi takma işi zor bi iş değil. Camları temizleyin camı dıştan ıslatın filmi üzerine tutkurup ölçüsünü alın ve maket bıçağı ile kesin. Kestikten sonra camı içten camsuyu püskürtme kabı ile ıslatıp filmin jelatinini kaldırıp cama içinden yapıştırın. Dana sonra ıspatula bemzeri bi araçla film ile cam arasındaki suyu boşluk kalmadan kenarlara iterek boşaltın. Son olarak camın kenarlarına denk gelen yerleri sıcak saç kurutma ile ısıtıp iyice ıspatula ile sıyırın ve yapışssın. Fazlalık kalırsa maket bıçagı ile kesin.

Ya hocam pazarlık et 130 a taktır, o kadar basit iş değil, herkes her işi yapamaz.

30 tl lik cam filmi takacaksan hiç takma daha iyi hocam boşa uğraşma, madem takacaksan kaliteli bir şey takta işlevini yerine getirsin( geçen hafta llumar ın cam filmini 250 tl ye aldım 200 tl de taktırmasana verdim, )

konuyu gordüm yazim dedim :D geçen hafta taktırayım dedim fiyat sordum 500e sana olur dediler :D neden bana olur diyemedim.

Bırakın ya bu kadar düşmeyin herkes işini yapsın sonra MEB itibarımızı arttırsın demeyin, sizin düşürdüğünüz itibardan MEBe ne!

Aslında bu cam filmini takmak çok zor birşey değil bi ara bende deneme yapmıştım, yalnız iki sorun var ki birincisi kapalı alan lazım garaj benzeri hava akımı olmayan bir yerde yapmak lazım, en ufak bir hava akımında hemen film kırılıyor birde toz olabiliyor o yüzden kapalı yeriniz yoksa hiç yeltenmeyin ikinci sorun ise kaliteli film internette satılmıyor, metresi 1-2 tl ye çin malı sağlıksız filmler var, ben metresi 1 tl ye 15 mt almıştım n11 den :p evde buzdolabında falan denedim sorunsuz oldu :) sonra arabada da denedim oldu gibi geri çıkardım, içim elvermedi, sonuçta vaz geçtim filmden ama yaptırmak istesem sonax vs kaliteli biryerde yaptırırdım

Son düzenleme:
Geri