OSYM görevlendirmeler açıklanmış !!

Kodla Büyü
ben 5-0 eşim 5-0 hiç şaşırmadım.( Öğretmenlere sbs- açık ilköğretim sınavları çıkıyor 43 tl. idarercilere-meb personeline- üniversite öğretim görevlilerine osym görevi 4-5 oturum birden.oh ne ala) ben karar aldım kendimce bundan sonra ne sbs nede açık ilköğretim sınavlarında görev istemiyeceğimmm

Müdür yardımcılarının, kendilerini müdür baş yard olarak kaydedip sınav görevi aldıklarını biliyorum.Görev çıktıktan sonra tekrar müdür yard. olarak geri değiştiriyorlar.

ösymye tepki sırasında geçen sene görev istemeyen çok öğretmen vardı, o zaman görev istemediğim halde resen görev ataması vermişler, şimdi isteyen çok herhalde nasılsa öğretmenler var onlarla doldururuz diyorlar galiba eksik kalırsa. aslında en güzeli sendikaların organizatörlüğünde hiçbir öğretmenin ösym sınavlarında görev istememesi eylemi yapmak lazım. o zaman araştırma görevlileri ile üniversite bahçıvanlarına versinler görevleri de nasıl yapacaklar görelim.

bilalca' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Üniversitedeki her görevliye çıkıyor sanırsam.
Zaten en başta görevlendirmeler onlardan başliyor sonrasinde ise en sona bize sira geliyor. Bizde de hizmet süresine bakiliyor. Aşağidaki tablo herşeyi gösteriyor. Bu sira her sinav için ayri ayri işletiliyor.

Tablo 1. Akademik ve Milli Eğitim Bakanlığı Unvanları ile Atamaya Esas Teşkil Eden Görevlendirilme Öncelik Sırası
Akademik Milli Eğitim Bakanlığı
1. Profesör Doktor
2. Profesör
3. Doçent Doktor
4. Doçent
5. Yardımcı Doçent Doktor
6. Yardımcı Doçent
7. Öğretim Görevlisi Doktor
8. Öğretim Görevlisi
9. Araştırma Görevlisi Doktor
10. Uzman Doktor
11. Okutman Doktor
12. Araştırma Görevlisi
13. Okutman
14. Müdür
15. Müdür Yardımcısı
16. Öğretmen
LYS 5 oturumda yapılıyor ve her sınav için ayrı görevlendirme yapılıyor. 1. sınav için sistem çalıştırılıyor artarsa öğretmene, 2. sınav için sistem çalıştırılıyor artarsa öğretmene...
Böyle bir sistemede en tepedekine en az 5 sınav görevi çıkarken en alttakine hiç çıkmayabiliyor. Bu sisteme göre öğretmenlerden önceki herkesi 5'lemeleri lazım ki öğretmene sıra gelsin.
Öğretmen dolgu malzemesi olmuş gibi görünüyor. Eksik gelirse tamamlasın.

5'de 0....

Bu ülkede kodamanların rahatı iyiyse, her şey yolunda gidiyor demektir.

Sendikalar ne yapıyor? Üyelik aidatlarını toplayıp, o paralarla sefa sürüyorlar.. Sendikalar sendika olsa bu sınavların hepsini boykot kararı alabilirdi... O zaman dolgu malzemesi miyiz, neyiz anlarlardı.

İl Milli Eğitim Müdürleri her sınavda kıllarını kıpırdatmadan, İl Sınav Başkanı sıfatıyla tonla para alsın. Biz ise 5 saat ekders için arabamızla benzin yakıp, kaç saat sınavda rezil olalım.. Olacak iş mi bu..

evol' Alıntı:
bilalca' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Üniversitedeki her görevliye çıkıyor sanırsam.
Zaten en başta görevlendirmeler onlardan başliyor sonrasinde ise en sona bize sira geliyor. Bizde de hizmet süresine bakiliyor. Aşağidaki tablo herşeyi gösteriyor. Bu sira her sinav için ayri ayri işletiliyor.

Tablo 1. Akademik ve Milli Eğitim Bakanlığı Unvanları ile Atamaya Esas Teşkil Eden Görevlendirilme Öncelik Sırası
Akademik Milli Eğitim Bakanlığı
1. Profesör Doktor
2. Profesör
3. Doçent Doktor
4. Doçent
5. Yardımcı Doçent Doktor
6. Yardımcı Doçent
7. Öğretim Görevlisi Doktor
8. Öğretim Görevlisi
9. Araştırma Görevlisi Doktor
10. Uzman Doktor
11. Okutman Doktor
12. Araştırma Görevlisi
13. Okutman
14. Müdür
15. Müdür Yardımcısı
16. Öğretmen
LYS 5 oturumda yapılıyor ve her sınav için ayrı görevlendirme yapılıyor. 1. sınav için sistem çalıştırılıyor artarsa öğretmene, 2. sınav için sistem çalıştırılıyor artarsa öğretmene...
Böyle bir sistemede en tepedekine en az 5 sınav görevi çıkarken en alttakine hiç çıkmayabiliyor. Bu sisteme göre öğretmenlerden önceki herkesi 5'lemeleri lazım ki öğretmene sıra gelsin.
Öğretmen dolgu malzemesi olmuş gibi görünüyor. Eksik gelirse tamamlasın.
Öncelikli kişiler, ösym merkezlerinden torpille yer rezerve ettirenler, sisteme kendini idareci olarak girenlere görevler dağıtıldıktan sonra normal öğretmenlere Nasrettin Hoca fıkrasındaki tavşanın suyunun suyu kadar görev kalıyor.

Öğretmenler arasında kıdem ve hizmet süresinin bir önemi yok. Tamamen bölgedeki açığa ve nereleri tercih ettiğinize bağlı. Ulaşımı rahat merkez okulları ÖSYM personeli ve idareciler işgal ediyor. İki üç vasıta ile gidilebilecek sote yerler öğretmenlere kalıyor. Normal öğretmene yıl içerisinde 1 kez görev çıktığında bir sonraki sınavda için hiç görev almamış öğretmenler öncelikli oluyor. Bana YGS de çıkmıştı, LYS lerin hiç birinde çıkmadı. YGS de görev çıkmamış bazı arkadaşlarıma da 1 er oturum LYS çıktı.

Bu görevlendirmelerde sendika etkili oluyor zannımca,

Bu yıl sadece açık öğretim lise sınavı çıktı, ilçede fazla ca isteyen öğretmen olmadığından,

ayarlayanlarda galiba ilçe ve il mem yetkilileri...

Bunu nerden öğreniyoruz. sınavlarda görev alınıp alınmadığını,
açık öğretim için okulda yazı vermişlerdi.
SBS ve ÖSYM için ????

züğürt ağa muhtarlık seçimleri gibi, enim oyum nerde?

sanırım buraya yazmayan arakdaşlara çıktı.

Yok.. Bu böyle olmayacak..

2.bir iş bulup çalışmak lazım. Ama nerde? Ne iş yapabiliriz ki :?:

Adamlar kendilerine her hafta sınav görevi yazıyorlar, biz de burda avcumuzu yalıyoruz.... :verymad: :verymad:

Geri