Ortaokullarda Deneme Sınav Sonuçlarını Elektronik Ortama Taşıyan Programımız Sınav Arşivi

Kodla Büyü

sinanuzun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar 27 Aralık 2019 bilgisayarbilisim.net sitesimizden proje fikrimizi paylaştık.Uzun zamandan beri planladığımız ama yazılıma dökemediğimiz "Sınav Arşivi" programımızı Barış SAKALLIOĞLU öğretmenimizin katkılarıyla tamamladık. Artık Basit bir excel tablosu üzerinden veri istatistiği alabildiğimiz yazılımımızda bir öğrencinin girdiği tüm denemeleri tek ekranda görebiliyoruz, arşivleyebiliyoruz grafikleyebiliyoruz. Yoğun bir çalışmanın eseri olan "Sınav Arşivi 1.1"programımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Aynı zamanda ürettiğimiz yazılım ile Trabzon ilimizde düzenlenen proje yarışmasına katılacağımızdan sizlerin programı paylaştığımız www.sinavarsivi.net (eğer meb engeline takılıyorsa www.sinanuzun.com/sinavarsivi ) sitemizdeki kullanan okul bilgisine kayıt yapmanızı ve ziyaretçi defterimize düşüncelerinizi yazmanızı rica ediyoruz. Program sizlerin dönütleriyle gelişme sürecine devam edecektir.

Programımızdaki raporlama ekranı okul ve ilçe olarak ikiye ayrılmış bu sayede hem okullar hemde ilçeler programı kullanabilir hale getirilmiştir. Programımızın sağlıklılı çalışabilmesi için bilgisayarınızda Office 2010 veya üstü ve Net Framework 4.5 sürümünün yüklü olması yeterli. Şimdilik raporlamalarımız excel üzerinden ekranınıza düşecek. İlerleyen günlerde güncellemelerde gelecek.

Buradan Programın yazım görevini üstlenen Trabzon Ortahisar Matematik öğretmeni Barış SAKALLIOĞLU öğretmenimize teşekkür ederiz iyi ki onun gibi değerli eğitime katkı veremeye çalışan öğretmenlerimiz var ve yine proje ekibimize teşekkür ederiz. Bir teşekkürde Bilgisayarbilisim.net sitemize biz fikrimizi ilk burada paylaşıp buradan bize kodlamada yardımcı olabilecek gönüllü öğretmen arkadaşımızı aramıştık. Destek veren herkese teşekkür ederiz.
program-arayuzu-jpg.65356

Link: www.sinavarsivi.net (eğer meb engeline takılıyorsa www.sinanuzun.com/sinavarsivi) sitemizinde hem programı indirebilir hemde video kısmında kullanımını izleyebilirsiniz.
Lütfen proje yarışmasında çarpan etkisi sunabilmek için sitemizdeki kullanan okul bilgisi kısmını ve ziyaretçi defterimizide doldurun.

Ekli dosyalar

• program arayüzü.JPG
    program arayüzü.JPG
    82.4 KB · Görüntüleme: 5,431
Son düzenleme:
Hocam emeklerinize sağlık ben çalıştığım okulda kullanmak için excelde basit bir form hazırlamıştım sınav takibi yapmak için. Yapmış olduğunuz program sayenizde daha detaylı analiz yapma imkanımız olacak. Çok teşekkürler.

Hocam emeklerinize sağlık ben çalıştığım okulda kullanmak için excelde basit bir form hazırlamıştım sınav takibi yapmak için. Yapmış olduğunuz program sayenizde daha detaylı analiz yapma imkanımız olacak. Çok teşekkürler.

Proje ekibi adına biz teşekkür ederiz. Ricamız sitemizdeki kullanan okullar kısımına okulunuzun eklenmesi ve ziyaretçi defterine mesaj paylaşımı olmasıdır. Zira aynı zamnda proje yarışmasındada yarışacak çalışmamız kullanıcı çarpanının ortaya koymamız için kullanıcı bilgilerini gösterebilmemiz lazım. Alacağımız derece ile başta programcımız Barış hocamızı ve proje ekibimizi onure etmiş olacağız. Programda gördüğünüz eksiklikleri ziyaretçi defterimizde paylaşırsanız yapıcı eleştirilerle programımızı daha da etkili hale getirebilirz.

Degerli arkadaşlar programımız sitemizden cok sayida indirilmis. lutfen indiren arkadaslarimiz kurum bilgilerini sitemizdeki kullanan okul bilgileri butonundan ekleyebilir mi? Ekleynn okul sayisi poroje yarismasinda bize paylasim yapilan carpan sayisini gostermede katki saglayacaktır.

Sinan hocam Arşiv hasarlı diyor.Chrome ve Firefox tan denedim. İkisinde de rar dan çıkarırken aynı hataları veriyor.

Gerçekten büyük bir emek var, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bize hitap eden bir program değil fakat yine de teşekkür etmek istedim.

Emeklerinize sağlık. Arama kısmında numarayı yazıp enter yaptığımda veya ismi yazıp enter yaptığımda hata veriyor.

Ekli dosyalar

• Snap1.jpg
    Snap1.jpg
    205.3 KB · Görüntüleme: 143
Programı oluşturan arkadaşların emeklerine sağlık. Arama kısmında ben de hata ile karşılaştım.

Programı oluşturan arkadaşların emeklerine sağlık. Arama kısmında ben de hata ile karşılaştım.
Emeklerinize sağlık. Arama kısmında numarayı yazıp enter yaptığımda veya ismi yazıp enter yaptığımda hata veriyor.
Arkadaşlar karşılaştığınız hatanın sebebini bilmiyorum. Çalıştığınız veritabanını veya programın kopyasını tamamen sıkıştırıp bana mail olarak gönderirseniz incelerim. Eğer sorun programdan kaynaklı ise çözülür. mail adresi: barissakallioglu@gmail.com

Degerli arkadaşlar programı kurup kullanmışsanız lütfen program hakkindaki deneyimlerinizi proje çıktısı olarak kullabilmemiz icin www.sinavarsivi.net sitemizdeki ziyaretci defterimize yazarak bizimle paylaşır mısınız?

Çok güzel bir program olmuş.
Şöyle bir sorunum var.
Raporlama ekranında 9 şube gözüküyor. (17 şubemiz olmasına rağmen)
Teşekkürler

Son düzenleme:
Çok güzel bir program olmuş.
Şöyle bir sorunum var.
Raporlama ekranında 9 şube gözüküyor. (17 şubemiz olmasına rağmen)
Teşekkürler
Hocam, bir sınıf seviyesinde şube sayısı 9 ile sınırlandırılmış doğru. Bir sonraki güncellemede şube sayısı fazla olan okullar için de düzeltme yaparım.

MErhaba hocam
programı nasıl indireceğiz linkte göremedim
Liseler de programı kullanabilr mi

Degerli arkadaşlar programımız sitemizden cok sayida indirilmis. lutfen indiren arkadaslarimiz kurum bilgilerini sitemizdeki kullanan okul bilgileri butonundan ekleyebilir mi? Ekleynn okul sayisi poroje yarismasinda bize paylasim yapilan carpan sayisini gostermede katki saglayacaktır.

Hocam ellerinize sağlık bir süredir bu işi yapacak excel dosyaları ile uğraşıyordum ki sizin programı gördüm. Özellikleri benim arayıp da bulamayacağım cinsten. Yalnız tek sıkıntım dersler bölümünde liseye ait derslerin olmaması.

Buradaki dersleri lise denemesindeki derslerle düzenlemek mümkün müdür..???

Hocam ellerinize sağlık bir süredir bu işi yapacak excel dosyaları ile uğraşıyordum ki sizin programı gördüm. Özellikleri benim arayıp da bulamayacağım cinsten. Yalnız tek sıkıntım dersler bölümünde liseye ait derslerin olmaması.

Buradaki dersleri lise denemesindeki derslerle düzenlemek mümkün müdür..???
Hocam, planlarımızdan biri de bu, ama program ile zaman buldukça ilgilenebiliyoruz. Birkaç ay içinde inşallah lise için de ayrı bir düzenlememiz olacak.

Başlığı değiştirsek hocam benim anladığım sınav sonuçlarını pc de tutuyor. Soruları değil, deneme falan yapılmıyor

Arkadaşlar Soru Arşivi Programı güncellendi.
1- Öğrenci Arama ekranına yüzdelik dilim eklemesi yapıldı.
2- Dokuzdan fazla şubesi olan okullar için raporlama ekranı şube güncellemesi yapıldı.
3- Öğrenci arama ekranına tüm kurumlarda arama yapılabilmesi sağlandı.
4- Bazı hata ve düzeltmeler yapıldı.

Programın son halini http://www.sinavarsivi.net/ adresinden indirebilirsiniz. Verilerinizi programın son haline nasıl aktaracağınız da anlatılmıştır.

Hocam liseler için bir sürüm yapıldı ama çok test edilemediği için yayınlayamadık. Malumunuz Uzman öğretmenlik sınav süreci var. Barış hocamda bende çok yoğunuz. Kısa süre sonra bir paylaşım yaparız inşallah.

Geri