Ortaokulda seçmeli bilişim dersi ile normu yükseltme

Kodla Büyü

btx

Site Gezgini
arkadaşlar şu an okulda 24 saat ders var ve benim bu dersler verimli geçmiyor . Pc ler eski yavaş ,oturacak yer sandalye bile yok ve kalabalık. .Yorucu bir durum . Ortam uygun olsa ben çok keyif alıyorum bu dersten ama maalesef öyle değil. Şimdi benim isteğim dersleri azaltmanın yolunu bulmak. idareye söyledim pek oralı olmadılar. Başka hoca yok çunku. Aklıma secmeli dersler ile okul ders yukunu 32 saaat yapmak ve iki norma çıkarmak. idare kabul eder mi bilmiyorum. ileride NOrm fazlası olsak da resen atama yapılmıyor zaten su ara. bunu yapabilen var mı *

bizim okulda 32 saat ders var, bir sene norm 2 bir sene norm 1 oluyor. Bu durum bölge normuyla alakalı. 32 saat çözümünüz tam net çözüm olmayabilir. Birde gelen kişinin hizmet puanının sizden yüksek olma ihtimali var. Kendi elinizle 2. normu açtırıp, bir yıl sonra norm fazlası olma ihtimali de var. Kayseri de resen atamadan düzeni bozulan birçok aile var. Bence mevcut düzeninizde bu şekilde bir oynama sizi sıkıntıya sokabilir. Aklınızdaki bu düşünceden kurtulun derim

hocam, benim 5. sınıflarım 40 kişi oldu,
sınıfın yarısı derslikte bir hafta önceki dersin özetini yazarken, diğer yarısını derse alıyorum.
2.ders diğer gruba özet dağıtıp ilk gruba ders anlatıyorum.
örnek :

Yönetmeliğe göre seçmeli dersleri öğrenciler seçer. İdarenin minik ve gayrı resmi müdahaleleri olabilmekte.

Gelen öğretmen yüzünden norma düşerseniz?
12 saat ile de başka dersin normunun düşebileceğini unutmayın
.
Birde seneye 32 saat olsa bile norm aralık 2023 de 2 olabilir, en erken 2024 şubat veya temmuzda öğretmen gelebilir..

Not: İdare norm için saatleri işlerken " o an " hangi ders varsa onu girebilir. Seneye şu bu olacak olmayacak diye saat giremez.

• Beğen
Tepkiler: btx
hocam, benim 5. sınıflarım 40 kişi oldu,
sınıfın yarısı derslikte bir hafta önceki dersin özetini yazarken, diğer yarısını derse alıyorum.
2.ders diğer gruba özet dağıtıp ilk gruba ders anlatıyorum.
örnek :
hocam sınıfta olan grubun başında öğretmen olmadığı için problem çıkmıyor mu. Bu benim de aklımdan çok geçti ama yasal değil ve riskli

sınıfları ikiye bölüp bir grubu sınıfta diger grubu bilgasayar odasına götüren var mı . deneyimlerini öğrenmek isterim ayrıca idarenin tutumunu

Sınıfı ikiye bölmek resmi karşılığı olmayan bir uygulama yanlış bilmiyorsam. Hele ki ortaokul öğrencilerine hiç güven olmaz. Allah korusun sizin olmadığınız ortamdaki öğrencinin başına bir şey gelse nasıl açıklayacaksınız? Olmaz olmaz da bir tane olur başınız ağrır. Ben önermem şahsen böyle bir olayı.

Sınıfı ikiye bölmek resmi karşılığı olmayan bir uygulama yanlış bilmiyorsam. Hele ki ortaokul öğrencilerine hiç güven olmaz. Allah korusun sizin olmadığınız ortamdaki öğrencinin başına bir şey gelse nasıl açıklayacaksınız? Olmaz olmaz da bir tane olur başınız ağrır. Ben önermem şahsen böyle bir olayı.
evet ben de aynı düşünüyorum yaralanmalı bir olay olurmu diye

sınıfları ikiye bölüp bir grubu sınıfta diger grubu bilgasayar odasına götüren var mı . deneyimlerini öğrenmek isterim ayrıca idarenin tutumunu
Sınıfın yarısını götürmek diğerlerini sınıfta bırakmak çok mantıklı değil. Bence eğer öyle bir niyetiniz varsa riske girmeyin. Ben yapıyorum diyende çıkar belki. Zaten resmiyette bunu yapmanız suç olurda resmi olma boyutunu geçtim başınız derde girebilir. Çünkü; bir şey olmazsa bir şey olmaz da, bir şey olursa çok şey olur.

Hele hatanızı gözleyen biri çıkarsa: annnnüüüv.

Zaten bu tür şeyler bir kere olur Allah korusun.:)

Arkadaşlarda durumun sakıncasına vurgu yapmışlar bende olsam yapmazdım. Hiç kimse sizin özverinize,fedakarlığınıza,iyi niyetinize bakmıyor malesef. En ufak bir olumsuzlukta herkes kendi köşesine çekiliveriyor ve siz sorunla bire bir karşı karşıya kalıyorsunuz. O yüzden ya hep ya hiç demeniz lazım. Bt sınıfı uygun değilse uygun değil orada işleyemiyorum diyin bu ayıp değil. Riske gerek yok

Geri