Ortaokul'da Çocuk Kulübü veya And. Lisesinde Farklı Ek gelir modeli

Kodla Büyü

MaviAteş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, Ortaokulda BTR olarak görev yapıp, Çocuk kulübü adı altında veya başka bir şekilde ek gelir elde edilebilir mi?
Veya Anadolu - İmam Hatip - Fen Lisesi gibi çeşitli kurumlarda görev yapıp hangi kurslar açılabilir?

Öğrencilerin devamlılığı yıl boyu sağlanabilir mi?

Bu konuda deneyimli hocalarımız, tecrübelerinden bahsederse sevinirim.

Çocuk kulübü derken, öğrenci başına dönemlik 1500 TL gibi bir toplanıyor, bu paranın bir kısmı okulun, bir kısmı il,ilçe Mem 'in ve yaklaşık yarısı da öğretmenin oluyor. Onu kastediyorum.

Çocuk kulübü nedir bilmiyorum ilk defa duydum ama ben and lisesinde görev yapan biri olarak halk eğitim merkezli robotik kodlama kursu açtım 90 saatlik fena değil, düşünülebilir

Arkadaşlar, Ortaokulda BTR olarak görev yapıp, Çocuk kulübü adı altında veya başka bir şekilde ek gelir elde edilebilir mi?
Veya Anadolu - İmam Hatip - Fen Lisesi gibi çeşitli kurumlarda görev yapıp hangi kurslar açılabilir?

Öğrencilerin devamlılığı yıl boyu sağlanabilir mi?

Bu konuda deneyimli hocalarımız, tecrübelerinden bahsederse sevinirim.

Çocuk kulübü derken, öğrenci başına dönemlik 1500 TL gibi bir toplanıyor, bu paranın bir kısmı okulun, bir kısmı il,ilçe Mem 'in ve yaklaşık yarısı da öğretmenin oluyor. Onu kastediyorum.
Sınıf öğretmeniyim. İlkokulda pandemiden önce 2 3 yıl düzenli cocuk kulübü açtım. Ücret öğrenci başına alırınız. %45 sonradan 49 olması gerek öğretmene kalır. %30 gibide kulüp giderleri için alırsınız. Diğerini okul idaresi alır temizlik ilce yönetivi vs paylaşyırırı. Klüp gideri olan kısımla güzel bir labaratura kurmuştum. Eğer eğer dediğiniz tutar 1500 gibi bir ücret klüp açabiliyorsanız öğretmenim hic durmayın. Hem okulu ihya edersiniz jemde kendinizi. Bizde kodlama yok ama diğer kulupler taban fiyattan acıldı.İlk dönem öğrtenci başına 420 tl alındı.

Sınıf öğretmeniyim. İlkokulda pandemiden önce 2 3 yıl düzenli cocuk kulübü açtım. Ücret öğrenci başına alırınız. %45 sonradan 49 olması gerek öğretmene kalır. %30 gibide kulüp giderleri için alırsınız. Diğerini okul idaresi alır temizlik ilce yönetivi vs paylaşyırırı. Klüp gideri olan kısımla güzel bir labaratura kurmuştum. Eğer eğer dediğiniz tutar 1500 gibi bir ücret klüp açabiliyorsanız öğretmenim hic durmayın. Hem okulu ihya edersiniz jemde kendinizi. Bizde kodlama yok ama diğer kulupler taban fiyattan acıldı.İlk dönem öğrtenci başına 420 tl alındı.
Hocam eşim sınıf öğretmeni, ilkokulda bu sene öğretmenler ilk dönem 1500 TL 'den açtılar, ikinci dönem öğrenci başı 1800 TL yaptılar.
En kötü sınıftan 20 öğrenci, sınıf öğretmeninin kulübüne kalıyor, tabi onlar ilkokul çocuğu velileri saat 17.00'ye kadar okulda dursunlar diye de kulüp istiyorlar.

Bir iki sınıf öğretmeni hafta sonu Robotik kursu adı altında bir kurs açıyorlar. Ücret yine aynı Ancak çocuk bu sefer 90dk duruyor. ikinci 90dk başka öğrenci grubu şeklinde.

Biz bilişim öğretmeni olarak aynı şeyi ortaokul'da nasıl yaparız, kursta ne gösterilir.
Mesela nasıl bir atölye kurdunuz? Hangi malzemeleri aldınız? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Öğretmenim orta okulda olutyor mu diye ilceye sordurun oluyorsa kodlama için verceğiniz dersi ön planda tutarak atölye kurabiliriniz.

Biz atölye olarak 12 li ste şeklinde
mbot malzemeleri
arduino başlangıç seti

3 er set
mbot genişletme seti
arduino sensör seti

1 pc
1 3d yazıcı
1 beebot
1 matatab

Ayrıca etkinlikerlede kullnılmak üzere prtiny bant geometri tahtası fon kartonları vs

Unuttum burayı sonradan ekliyorum. Öğrenciler kodlama çalışmalrı için tablet getiriyorlar.
scracjr scrach mblok ve mbotlar için mblokblockly uygulamasını yüklüyorlar.

Öğretmenim orta okulda olutyor mu diye ilceye sordurun oluyorsa kodlama için verceğiniz dersi ön planda tutarak atölye kurabiliriniz.

Biz atölye olarak 12 li ste şeklinde
mbot malzemeleri
arduino başlangıç seti

3 er set
mbot genişletme seti
arduino sensör seti

1 pc
1 3d yazıcı
1 beebot
1 matatab

Ayrıca etkinlikerlede kullnılmak üzere prtiny bant geometri tahtası fon kartonları vs

Unuttum burayı sonradan ekliyorum. Öğrenciler kodlama çalışmalrı için tablet getiriyorlar.
scracjr scrach mblok ve mbotlar için mblokblockly uygulamasını yüklüyorlar.
Bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi ben hep meslek lisesinde çalıştım. O yüzden ortaokul, ilkokul çocuklarıyla çalışmak zor olacak gibi geliyor.
Liselilerle bile seviyeyi tutturmakta hep zorlanıyorum. Her sene, bir öncekinden daha kolay bir yöntem denesem de algoritma geliştirmekte, kodlamayı öğrenmekte hep zorlanıyorlar. (Bu birazda meslek lisesine gelen öğrenci seviyesiyle ve isteksiz olmalarıyla da alakalı aslında.)

Daha önce hem mbot kullanmadığım için hem de küçük çocuklarla ne yapacağımı, nasıl yapacağımı çok iyi bilmediğim için soruyorum.
Bu seti kullanarak, hangi uygulamaları yapabiliriz. Bu çocuk kulübü için uygulama listesi - çerçeve program vs. bulabilir miyiz?

hocam inceleyin isterseniz
Benim kalemne aldığım kitap

Ekli dosyalar

• mBot ile Robotik Kodlama.pdf
    4.6 MB · Görüntüleme: 75
  • kapak.pdf
    795.9 KB · Görüntüleme: 51
Bu ücret öğrencilerden mi toplanıyor?
Evet hocam, çocuk kulübü öyle bir şey. Özellikle tam gün okullarda, okullar 14.30 'da bittiği için en azından saat 16.00 'ya kadar çocuklar okulda kalsın diye velilerin büyük kısmının çocuğunu gönderdiği okullar var. Haftalık 10 saat ekstra ders için, Dönemde ödenen ücret bu.

toplam 4 ay desek (Ekim, kasım, aralık, ocak) 16 hafta, 16 * 10 =160 saat ders.
1500 / 160 = 9,3 TL, velinin 1 ders saati için ödediği ücret oluyor. Özel derslerin saati birkaç yüz lira olduğu için velilere çok uygun geliyor.

Geri