ortaokul seçmeli dijital sanatlar dersi sınavı

Kodla Büyü

mav96

Site Gezgini
değerli arkadaşlar dijital sanat dersinden sınav yapan veya hazırlayan varmı acaba? paylaşırsanız cok mutlu oluruz. iyi aksamlar!!

Uygulama yapacağım, zümresi karar alınınca uygulama sınavı olabiliyor.
Sınavda her öğrenciye bir konu konu vereceğim, o konu hakkında afiş hazırlayıp benim e posta adresine atacaklar. CANVA vs
5-6 tane ölçüt belirledim. Uygun başlık seçimi, renk kullanımı, yazıtipi ve boyutu seçimi, hedef kitleye hitap etmesi vs
Tam hazırlayınca inşaallah eklerim..

degerli hocam bende uygulama yapmayı dusunuyodum. dedıgınız gıbı klasık sınava uygun bır ders degıl.fakat idaremız ılk sınavın acık uclu sınav olması gerektıgını soyledı.:rolleyes:

hocam ben bu şekilde bir sınav hazırladım. Öğrencilere haftaya yapacağım.

Ekli dosyalar

• 7 ler.pdf
    129.8 KB · Görüntüleme: 1,104
  • 7ler cevap anahtarı.pdf
    106.5 KB · Görüntüleme: 583
degerli hocam bende uygulama yapmayı dusunuyodum. dedıgınız gıbı klasık sınava uygun bır ders degıl.fakat idaremız ılk sınavın acık uclu sınav olması gerektıgını soyledı.:rolleyes:
Yeni yayınlanan yönetmeliğe göre zümrede karar alırsanız uygulama yapabilirsiniz. İdarenin söylediği yazılı sınavlar için gerekli. Yönetmelik ve yönergeyi tekrar okusunlar.

Teşekkür ederiz hocam
Bu yazılıya geleneksel sanatla kıyaslandığında dijital sanatın avantajları ve dezavantajları nelerdir? sorusu da eklenebilir.

Uygulama sınavı için düşündüğüm...

Ekli dosyalar

• dijital sanatlar 7.sınıf 1.dönem 1.sınav örneği.pdf
    103.5 KB · Görüntüleme: 483
  • dijital sanatlar 7.sınıf 1.dönem 1.sınav örneği.zip
    10.7 KB · Görüntüleme: 261

Ekli dosyalar

• 7.sınıf dijital sanatlar 1.dönem 2.sınav.zip
    10.1 KB · Görüntüleme: 176
  • 7.sınıf dijital sanatlar 1.dönem 2.sınav.pdf
    42.7 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleme:
Canva üzerinden afiş hazırlamalarını istediğim bir uygulama sınavı hazırladım. Derecelendirme ölçeğini yapay zeka ile oluşturdum.

Ekli dosyalar

• 7. sınıf Dijital Sanatlar 2. Dönem 1. Yazılı.zip
    25.2 KB · Görüntüleme: 207
Geri