ORTAOKUL NAKİL KAYIT

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar geçen sene depremden dolayı geçtiğimiz ildeki özel okula çocukları kayıt etmiştik. Bu yılki fiyatlar çok yüksek geldi bize. İkametgahımızın olduğu yerin kayıt bölgesindeki devlet okulunun nakil de almıyoruz deme gibi bir durum söz konusu olur mu? Ortaokulda çalışan idareci arkadaşlar var mı?

öyle bir şansı yok hocam. İkametiniz neredeyse oradaki ortaokula kayıt yaptırabilirsiniz.

İdareci değilim ama bir dilekçe ile adresenize göre devlet ortaokuluna nakil olur hocam.

Arkadaşlar geçen sene depremden dolayı geçtiğimiz ildeki özel okula çocukları kayıt etmiştik. Bu yılki fiyatlar çok yüksek geldi bize. İkametgahımızın olduğu yerin kayıt bölgesindeki devlet okulunun nakil de almıyoruz deme gibi bir durum söz konusu olur mu? Ortaokulda çalışan idareci arkadaşlar var mı?
Geçmiş olsun öncelikle. İlk olarak özel okuldan kaydı sildirin yoksa nakil olmaz. Sonra edevletten bile nereye nakil yapacağınızı görürsünüz hocam. Hatta edevletten de nakil yapılır ama önce kaydı sildirmeniz gerekli yoksa nakil alamazlar.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun öncelikle. İlk olarak özel okuldan kaydı sildirin yoksa nakil olmaz. Sonra edevletten bile nereye nakil yapacağınızı görürsünüz hocam. Hatta edevletten de nakil yapılır ama önce kaydı sildirmeniz gerekli yoksa nakil alamazlar.
Tşk ederim hocam. Özel okuldan devlet okuluna nakil olmuyor mu

Olur hocam çocuğunuzu kaydettirmek istediğiniz okula gidin idareye söyleyin onlar naklinizi alırlar.

Tşk ederim hocam. Özel okuldan devlet okuluna nakil olmuyor mu
Nakil oluyor onda sıkıntı yok. Öncelikle özel okula gidip kaydını sildireceğinizi söylemeniz gerekli. Yoksa nakil isteyemiyorlar. E-devletten bakın isterseniz. Nakil isteğinde bulunun öncelikle kaydı olan okulla görüşünüz ibaresi çıkar. Devlet okuluna gidip nakil aldıracağım dediğinizde de aynı yanıtı alırsınız. Öncelikle oradan kayıt sildirin biz nakil isteyelim derler.

Devletten devlete geçerken yada devletten özele geçerken sorun yok direk alıyorlar ama özelden devlete geçişte prosedür bu şekildeydi.

Geçen sene bende özelden devlete aldım. Öğretmeni başka okula gitti. Bende devlete nakil alırken başıma geleni söylüyorum. Değiştiyse şanslısınız.

Oğlumun öğretmenine eziyet ettiler. O da başka okula geçti. Öğretmeni giderse bende çocuğumu alırım eğer devam ederse kızımı da o öğretmene yazdıracağım dedim hep. Öğretmen gitti. Bende gittiği okul çok pahalı diye devlete almak istedim. Ben çok uğraştım. Kayıt parasının %10 'unu vermemekle tehdit ettiler bende alırsanız alın ben 2100 tl kaybederim ama size 21.100 tl ödemem. 19.000 tl cebimde kalır dedim resti çektim. Yaptığınız şerefsizliği de herkese anlatacağım dedim. Müdür tamam silin kaydı para almayın dedi. Sizin sorunlu bir durum olmadığı için bu tip işlerle uğraşmasınız sanmam. Bize gelene kadar da böyle birşey olmamış. Öğretmen gidince sınıf kaçacak diye tehdit ettiler. 3-5 kişi tehditi iplemedik.

Bende sözümü tutup herkese anlatıyorum o okulu sorduklarında.

Son düzenleme:
Adres bölgesindeki devlet okulunun almama ihtimali yok. e devlet üzerinden başvurabilirsiniz yada okula başvurabilirainiz.
Okullar nakil isteklerine 3 (2 de olabilir) iş günü içinde cevap vermek zorundalar.
Kendinizi germeyiniz.

Sanmıyorum ama binde bir sorun çıkarsa kaymakamlık ve savcılık üzerinden sorun çıkaranları süründürebilirsiniz.

Ben sıkıntı yaşadım diye yaşayacaksınız anlamına gelmez. Kimse yanlış anlamasın. Bizimki özel durumdu. Okulun halt yemesiydi amiyane tabirle ama özelden devlete geçişte özelden kayıt sildirmek gerekiyor onu biliyorum. İnşallah değişmiş kolaylaşmıştır.

Adresin olduğu okul almak zorunda. Doldu diyemez.

Geri