Ortaokul Kulüpler için okulda zorla ders yaptırma!

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar danışmak istiyorum..yönetmelik konusunda açıkçası bilgim yok. ortaokulda kulüpler var malum ..normalde dosya hazırlayıp verirsin..ama bu sene müdür tutturmuş herkes 1 saat okul sonrası kalacak kulüp yapacak diye. böyle bişey varmı? kulüp için zorla okulda görevlendirebilir mi?

kulüp ders dışı çalışma, normalde öyle olması lazım ama işte bi şekilde rehberlik dersinin içinde göstermelik bişeyler yapılarak geçiştiriliyor. bitmesi gereken, kağıt üzerinde yapılan saçma sapan bi iş bu sosyal kulüpler.

rehberlikte yokki hocam şu an ders olarak...rehberliği okul saatleri içinde yapıyoruz. extra özel derse girme yok yine 8 ler hariç

Ben lisedeyim hocam, lisede var rehberlik, ortaokulları bilmiyorum. İşin özü sosyal kulüp ders dışı faaliyet diye geçiyor ve ders saati dışında yapılmasından ısrar edebilir

kulüp için ebada muhakkak grup kurun ve kulüp dosyasına ekran görüntülerini yaptığınız etkinlikleri ekleyin.

müdürün dediği yanlış değil, öğrenciyi ders dışında bulabiliyorsanız yapın kulübü. Servisle gelenler bir kere beklemez kulübü, hani o öğrencilerin hakkı? Kulüp etkinlikleri eskiden olduğu gibi ders programı içinde gösterilmeli, özellikle ilk ve orta okulda çocukların sosyalleşmesi için bu kulüpler çok faydalı ama öğretmene uygulanabilecek vakit vermeyen bakanlık yanlış yapıyor her zamanki gibi.

Geri