Ortaöğretim Bilgisayar Bilimi Dersi

Kodla Büyü
tabii ki. bu sene güzel sanatlar liselerinde seneye tümünde uygulanacak olan yeni ders ve programı yayınlandı. KODLAMA dersi diyebiliriz.

BurcuYILMAZ' Alıntı:
tabii ki. bu sene güzel sanatlar liselerinde seneye tümünde uygulanacak olan yeni ders ve programı yayınlandı. KODLAMA dersi diyebiliriz.
Emeğe geçenlere teşekkür ederiz. :alkis:

Diğer konuda da bu konuşuluyor ama fikrimce seçmeli olur seçmeli kalır.

İşçe Zümrelerde sürekli yazdığımız ve yıllardan beri değişmeyen windows ve ofis içeriğini en sonunda üretken bir nesil yetiştirebilecek program haline getirmişler...

Keşke seçmeli dersten de çıksa...

Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

arkadaşlar liselerde lab mı kaldı ya kodlama dersi olsun. umarım dersimiz tümden kalkar da herkes rahatlar. resmen mobing uygulanıyor bize.

Peki güzel sanatlar ve spor liselerinde çalışan arkadaşlarımız yok mu? Bu sene onlara geldiğine göre şimdi sisteme entegre edilmesi lazım. Durum nedir onlardan daha sağlıklı öğreniriz. Gerçi Bilgi ve iletişim teknolojisi dersinin kaldırılması kararı verildiğine göre onun yerine geliyor demektir. Buda seçmeli ders zaten. Fakat Kur 1 Kur 2 şeklinde olması en az 2 defa seçilebileceği anlamına geliyor. Buda şimdikine göre iyi bir durum.

en azından içerik güncellenmiş bu da iyi bir gelişme 2005 yılından beri aynıydı

Seçmeli, seçmece...Artık ne derseniz.Ama ortada bir gerçek var ders elden gidiyor.

Ders geliyormuş gibi yapıp olanı da elimizden alacaklar.
Hani hababam sınıfında kağıt çıkarın kalem çıkarın sözlü yapacam diyorya yazılı gibi başlayıp sözlü de karar verecekler.

Arkadaşlar bugün okul idarem seçmeli dersleri belirliyordu . Bilgi ve İletişim teknolojileri dersini 10. sınıflar için seçtik. fakat kitap seçiminde bu dersin adı yok. Bilgisayar bilimi kur1 kitabını seçtik bizde. sorun olur mu sizce

Bilgisayar Bilimi Kur 1 kitabı bence inanılmaz ağır arkadaşlar. Konuya uzun süre uzak kalmış öğretmenlerin bile anlayıp anlatabileceğini sanmıyorum :)

havin.de' Alıntı:
Bilgisayar Bilimi Kur 1 kitabı bence inanılmaz ağır arkadaşlar. Konuya uzun süre uzak kalmış öğretmenlerin bile anlayıp anlatabileceğini sanmıyorum :)
Bilgisayar Bilimi Kur 1 kitabı hazırlandı mı? E-kitap olarak var mı hocam

kitap çıktıysa paylaşır mısınız hocam? hazılık yapalım seneye şimdiden :cry:

Geri