Opera'da faydalı birkaç özellik

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
1 numaralı alan opera linkler alanı. bu özelliği kullanarak opera seçim yapabileceğiniz şekilde, yer imlerinizi, kişisel adres çubuğuzu, adres geçmişinizi, notlarınızı kendi kullanıcı adı ve şifrenizle eriştiğiniz bir alana saklıyor. farklı bilgisayarlarda operayı kendi k.adı ve şifrenizle kullandığınız da bu bilgilerinize de erişebiliyorsunuz.

2 numaralı alan opera unite alanı. dosyalarınızı filesharing özelliği ile paylaşıma açarsınız ve herkesin erişimine açık mı olacak, sınırlı erişimmi olacak veya sadece siz mi görebileceksiniz ayarlayabilirsiniz. bilgisayar açık olduğu sürece her yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. fotoğraflar albümlerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz. En güzel özelliklerinden birisi de web server uygulaması. Stream media, webcamdan canlı yayın, Beyaz tahta uygulaması, media player paylaşımı gibi özellikleri de var.

3 numaralı alan opera turbo alanı. bağlantı hızınız yavaş olduğunda sayfaları daha hızlı açmak için resim ve yazı kalitelerini x1,x3,x3 şeklinde düşürerek sayfaların daha hızlı görüntülenmesini sağlıyor.

Hızlı erişim özelliği ile 9-12-15-20-25 seçeneklerinden uygun olanı seçerek çok kullandığınız siteleri ekliyorsunuz, adres yazmadan erişebiliyorsunuz. Tablar arası geçişin hızlı olması en güzel özelliği.
Ben 2 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum ve memnunum. en azından denemediyseni denemenizi tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• operam.jpg
    operam.jpg
    286.2 KB · Görüntüleme: 1,154
opera yı 2001 senesinde keşfetmiştim. ücretliydi o zamanlar tabi :)

kesinlikle en iyi ve en hızlı tarayıcıdır benim gözümde. fakat bazı sitelerin opera ya göre düzenlememesi yüzünden sorunlar yaşıyorum. umarım ilerde %100 uyumlu olur. tabi dediğim sadece bir kaç site için geçerli.

OPERA FOREVER :oops:

Bir ara hastalık olmuştu, tüm tarayıcıları (browser) test ediyordum. Opera beğendiğim tarayıcılar arasında fakat mozilla vazgeçilmezim oldu. :)

Chrome'u şu anda tek geçerim, sade telaşsız gereksizliklerden öte bir arayüz... Google arama motorunun sadeliğini tam anlamıyla yansıtmış haribden

Dostum ödemeyi nereye yapacam, fiyat uygunmuş ben almışken öyle 5 yıllık filan almak istiyorum. iskonta kampanya var mı acaba :p

the_korsan' Alıntı:
Dostum ödemeyi nereye yapacam, fiyat uygunmuş ben almışken öyle 5 yıllık filan almak istiyorum. iskonta kampanya var mı acaba :p
Alıştırmak adına ilk sene 5 tl idi, sonraki yıllarda bu fiyat katlanıyor. :mrgreen:

aslında dot net ile gelen bileşenlerle kendi web tarayıcımızı yapabiliriz :) aklımda her zaman böyle bir şey var. ama ne zamana kısmet olur bilmem :lol:

Özellikle ie ile okuldan birçok siteyi doğru görüntüleyemedikten sonra denediğim Opera çok güzel.. Ancak meb sitelerinde özelikle e-okul ce mebbis uygulamalarında bazı işlemleri gerçekleştiremiyorum.
E-okul işlemleri için girişi yaptıktan sonrayazdır komutu için tıkladığımda rapor açılmıyor. Ben mi yanlış bir işlem yapıyorum acaba. Tarayıcıyı ie olarak tanıt seçeneğinide kullandım ancak sonuç alamadım.

Opera ile e-okul işlemlerini yapmak için ne yapmalıyım? :)

Geri