Opel vectra kullanıcıları yorumlarınız

Kodla Büyü

SoftGe

Süper Üye
Süper Üye
evet arkadaşlar şu ara araba alımlarında bir hareketlilik var
bende de aynı hareketlilik söz konusu
kafamdaki araba honda civic idi ama
eşimde yeni ehliyet alacak düşündüm ve biraz daha başlangıçta
belli özelliklerden taviz vermeden(klima, elektrikli cam, merkezi kilit vb) daha ucuz bi araç almaya karar verdim
bulunduğum ilde (batman) bir ilan buldum
http://www.araba.com/2274101.html
bu aracı düşünmeye başladım
opel vectra kullanıcılarının görüşlerini alırsam çok memnun olurum
özellikle yedek parça fiyatları :D
malum eşim acemiliği bu araçta çıkaracak.

bir diğer alternatif ise
http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2149882

2001-2002 opel vectra 1.6 ları tavsiye ederim. bu arabalar masraf açar sana. dediğim arabayla aynı fiyata gelir bunlar.

ben de mazda 3 var ama nedense bu baktığın kasalar hoşuma gidiyor. 160 la giderken oturur yola gidişi çok güzeldir.

sana kalmış.

dediğiniz araba 2000 motor. vergi ve yakıt (lpg li olsa dahi) diğer araçlara göre yüksek olacaktır. ayrıca her ne kadar bu tarz araçlarda iyi bakıldığında km çok önemli olmasa bile satılırken ve kullanırken bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. 220000 km de az da değil :!:

bir de kanıtlanmış bir gerçek: motor, yürüyen aksam konularında en az sorun çıkaran arabalar listesinde hep en üst sıralarda japon ve uzakdoğu araçları vardır. km hesabı yaptığınızda şehir içi kullanımınız daha sık olacak ise yüksek motor seçenekleri bence gereksiz. en fazla 1.6 motor seçmelisiniz bence.

honda civic de bilindiği üzere tutulan ve satımı kolay bir araçtır. kullanımı ve yakıtları da güzeldir diye biliyorum.

özelliklerini yazmamış olsanızda benim tavsiyem honda olacak hocam.

hürmetler.

220.000 kilometrede ve üst sınıf araba alacaksınız...Bu araçlar 500.000 bile rahat görür ama..Acemilik zamanları için lüks araba seçmişsiniz bence...Yerinizdeolsam yedek parçası peynir ekmek gibi giden reno:) arardım..Ondan sonra lüks arabalara bakardım...

mefete' Alıntı:
220.000 kilometrede ve üst sınıf araba alacaksınız...Bu araçlar 500.000 bile rahat görür ama..Acemilik zamanları için lüks araba seçmişsiniz bence...Yerinizdeolsam yedek parçası peynir ekmek gibi giden reno:) arardım..Ondan sonra lüks arabalara bakardım...

hocam 500.000 i görür hatta 1.000.000 km gören bir taksi de gördüm bizzat, ama burası Türkiye, ikinci el alırken 10 defa düşünmek gerekiyor.

Acemilik konusunda da sonuna kadar haklısınız.

Hürmetler.

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler,
başka tavsiyeleriniz varsa alabilirim,
araçra klima olması kesinlik şart. malum batman sıcak :D

Ben olsam Toyota derdim ama yine de tecrübeli arkadaşlar konuşsun bu konuda.

abi al o arabayı. 12 bin liram olsa direk alırdım. bundan 2 yıl önce o araba 14 bin civarıydı. opelin iç hacmi oldukça geniştir. geniş geniş binersin. dar arabaya ben sığamıyorum daralıyorum. hem komforludur. hem uzun yola opelle gitmek başkadır. lpg si de var.

Geri