"Opel Astra Hatchback" sizce nasıl?Yorumlarınız önemli!!!

Kodla Büyü

zturfan

Aktif Üye
Arkadaşlar,otomobil almayı düşünüyoruz ancak eşimle zevklerimiz farklı.Ben opel astraların hatchback modelini beğeniyorum.Ancak eşim, bu arabaların uzun yolda fazla savrulduğunu ve iyi olmadığını duymuş.Sizce bu doğru olabilir mi?Malum herkesin bir fikri var.Sizin de fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

hocam hatchback arabaların savrulma durumları sedanlara göre (tabi markaya göre fark eder) daha iyidir. yani savrulmazlar. ama dağlar kadar da fark yoktur yani sedanlarla aralarında. yalnız opel alacaksan yakıtlarının (özellikle benzinlilerinin) ve yedek parçalarının çok ekonomik olmadığını biliyorum. ama sağlam arabadır

savrulmasın diyorsan o sınıfta en iyi yol tutan araç ford focustur.ama dizel focus tavsiye ederim.

Selam, 2007 model Opel astra Hatchback (dizel) kullanıyorum. Yakıtı ve vergisi ekonomik. 2 yıldır hem şehir içi hemde şehir dışı oldukça fazla kullandım. savrulma gibi bir problem yaşamadım. tavsiye ederim....

hocam yarışır gibi kullanmadıktan sonra savrulmayı aklından çıkar. ayrıca hatcback arabalarda arka tekerden daha geride ağırlık olmadığından dolayı denge merkezi arka tekere daha yakındır ve daha az savrulurlar.
WRC deki araçları eşinize bir inceletin kaç tanesi sedanmış sorun :mrgreen:
http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=600

hiçbişey olmaz hocam,ben 30 yaşındayım ve 15 yaşımdan beri araba kullanırım.kazalar da gördük.doğru açı ve makul bir hızda hiç bişey olmaz.şansını zormayacaksın ve tabi arabayı da.bagaj olayına dikkat edin.artık evli ve çocukluyum hatcback araba almam derken gene öyle aldım.ama bagaj yetmez oldu bize.pişman olmayın sonra.opele gelince evet iyi markadır ama bazı sıkıntılar da getirebilir iyi kullanılmamış bir ikinci el opel.almanyada opel pek tutulmazmış,ülkemizde ise opel sevilir.var bu almanların bir bildiği.hayırlı olsun diyorum.

Geri