OPEL ASTRA G KASA HATCHBACK KULLANAN VAR MI

Kodla Büyü

simpleLife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ÜZERİNE 2 KASA YENİLENDİ AMA HALA ÇOK TUTULUYOR BU ARAÇ.BENDE BU ARAÇTAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2005 2006 ARASI LPG Lİ 22.000 TL CİVARI KULLANAN ARKADAŞ VAR MI NASIL TAVSİYE EDER MİSİNİZ?ARABANIN ARTILARI EKSİLERİ NELER?

1- yakıt olarak ekonomik (LPG)
2- tipi güzel, sevilen bi araç
3- yol tutuşu güzel, uzun yolda güven verici
4- 2. el piyasası yüksek, değer kaybetmiyor
5- alman olduğundandır, çok sağlam, kolay kolay arıza vermez.
Önceki arabam bundan dı, gerçekten çok severek kullanmıştım, bir gün beni rezil etmedi sağolsun :mrgreen:
Eksilerine gelince;
1- abs si çok zayıf, freni iyi değil, önceden basmak lazım
2- koltuk rahat değil, gün içinde çok kullanınca sırtım ve omuzlarım ağrırdı.
Ama yinede güzeldir, tavsiye ederim :++:

Normal de cevap yazmak istediğim konular oluyordu ama yazmaya erindiğimden hep vazgeçiyordum yazmaya. Bakıyorumda yukarıya bi sürü bişey yazmışım :idea:

tuncay2744' Alıntı:
1- yakıt olarak ekonomik (LPG)
2- tipi güzel, sevilen bi araç
3- yol tutuşu güzel, uzun yolda güven verici
4- 2. el piyasası yüksek, değer kaybetmiyor
5- alman olduğundandır, çok sağlam, kolay kolay arıza vermez.
Önceki arabam bundan dı, gerçekten çok severek kullanmıştım, bir gün beni rezil etmedi sağolsun :mrgreen:
Eksilerine gelince;
1- abs si çok zayıf, freni iyi değil, önceden basmak lazım
2- koltuk rahat değil, gün içinde çok kullanınca sırtım ve omuzlarım ağrırdı.
Ama yinede güzeldir, tavsiye ederim :++:

evet hocam baya bir aydınlatıcı olmuş yorumlarınız internette satanlarında yorumları hep çok az yaktığını söyülüyorlar 2. el piyasısıda çok tutulan bir araç...

2005 sedanı var hocam bende bildiğim kadarıyla sedan daha çok tutuluyor. Yakıtından memnunum son zamlardan sonra ölçmedim ama uzun yolda güzel gidiyor. Koltukları pek rahat değil bencede. Bende iki kere arıza verdi ama motorla ilgili bir problemdi 500 lira civarına hallettik. Parçası çokda pahalı değil triger değişti 250 civarı parçası tuttu.+ işçilik .. Alıyımmı almayımmı derseniz bence 22.000 lira bu aracın hakkı değil ama naparsın piyasa ekonomisi.

güncel
hmp.gif

ekicimert' Alıntı:
2005 sedanı var hocam bende bildiğim kadarıyla sedan daha çok tutuluyor. Yakıtından memnunum son zamlardan sonra ölçmedim ama uzun yolda güzel gidiyor. Koltukları pek rahat değil bencede. Bende iki kere arıza verdi ama motorla ilgili bir problemdi 500 lira civarına hallettik. Parçası çokda pahalı değil triger değişti 250 civarı parçası tuttu.+ işçilik .. Alıyımmı almayımmı derseniz bence 22.000 lira bu aracın hakkı değil ama naparsın piyasa ekonomisi.

hocam bu aracın fiyatı pek düşmüyor

hocam bahsettiğiniz aracı ben kullanıyorum. 2005 astra lpg li sedan. arabamdan memnunum yakıt tüketimi gayet iyi. konfor olark da gayet iyi sadece biraz sert araba. sağlamlık olarak da tarışılmaz zaten

Şu aralar opel satmayı düşünen yok mu?
Yada satan bende almayı düşünüyorum.
Denizli

Hocam 2003 Astra Sedan comfort kullanıyordum. 1 Ay öncesine kadar. 2006 yılında aldım. Sonra Babama Devrettim aracı satmak istemediğimden. Şimdi Yine Astra Classic III aldım. 2012 Model. Araç hakkında bilgi vereyim. Yukarda bir arkadaş beyin arızası felan demiş. Bildiğim kadarıyla elektronik sistem var bu araçlarda ve corsalar kadar kolay arıza vermez. Ben 6 yıldır Rutin bakım+ Benzini koyuyordum nereye istersen git. Banamısın demiyor. Lpg seçimi çok önemli diye biliyorum. Fiyatlara gelince 22 bin liraya 2005 aracı biraz zor alırsın. Bulabilirsen hiç kaçırma (temizini) Sedanların 2003 modeli 23 bin tl civarında gidiyor. Ha Yakıt ortalamasını vereyim 100 km hız ortalama + 4 kişi = 5,8-6 Lt yakıyor. Uzun yolda. Lpg li ölçmedim. Ama hiçbir aracı lpg li tavsiye etmiyorum. Ben kendimde Lpg ye geçmemek için Dizel araç tercih ettim. Fakat senin limitinde Km si az olan Dizel bulmak imkansız gibi birşey. İnşallah bulursun. Şimdiden hayırlı olsun...

simpleLife' Alıntı:
ekicimert' Alıntı:

hocam bu aracın fiyatı pek düşmüyor

bence düşmesi lazım ama : ) yanlış anlaşıldım sanırım 22 bin bu araç için fazla bi fiyat..

Geri