opel astra, ford fiesta kıyaslarmısınız.

Kodla Büyü

esesim26

Aktif Üye
Araba mı değiştirmeyi düşünüyorum. Şuan düşündüğüm modeller Opel Astra veya Ford Fiesta. Genel olarak Fiesta nın fiyatı daha uygun olsada Astra daha sağlam gibi geliyor. Kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim.

esesim26' Alıntı:
Araba mı değiştirmeyi düşünüyorum. Şuan düşündüğüm modeller Opel Astra veya Ford Fiesta. Genel olarak Fiesta nın fiyatı daha uygun olsada Astra daha sağlam gibi geliyor. Kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim.

Bilmiyoruz hocam araba mı değiştirmeyi düşünüyorsunuz? :mrgreen:

Şaka bi yana da opel astra daha sağlam ve komforludur.

astranın yedek parçası pahalıdır, servisi pahalıdır. fiesta astraya nazaran bakımları ucuz bir arabadır.

astra kullanıyorum....

okuldaki öğretmen arkadaşım fiesta kullanıyor......

astra
sağlam araba....
ağır araba....
geniş araba....
konforlu araba ve bana göre gerçekten şık bir araba....
1.6 sını öneririm....
parçası ve ustalığı pahalı gerçekten....
bu bir şehir efsanesi ama ; doğru.....
temizini bulursan ; aldığın gibi satarsın....ikinci elinde sorun yok....

fiesta
atik ve küçük araba....
eğer eşin de kullanacaksa ; ya da bir bayan da kullanacaksa ; kesinlikle fiesta....
motor hacmi küçük olmasına rağmen ; çeviktir....
arkadaşımın en büyük sıkıntısı ; şehir içinde vites değiştirmeyi sık gerektirmesi....
yakıt anlamında daha cimridir....

ozgurgitarim' Alıntı:
astra kullanıyorum....

okuldaki öğretmen arkadaşım fiesta kullanıyor......

astra
sağlam araba....
ağır araba....
geniş araba....
konforlu araba ve bana göre gerçekten şık bir araba....
1.6 sını öneririm....
parçası ve ustalığı pahalı gerçekten....
bu bir şehir efsanesi ama ; doğru.....
temizini bulursan ; aldığın gibi satarsın....ikinci elinde sorun yok....

fiesta
atik ve küçük araba....
eğer eşin de kullanacaksa ; ya da bir bayan da kullanacaksa ; kesinlikle fiesta....
motor hacmi küçük olmasına rağmen ; çeviktir....
arkadaşımın en büyük sıkıntısı ; şehir içinde vites değiştirmeyi sık gerektirmesi....
yakıt anlamında daha cimridir....

Çok teşekkür ederim hocam.İçimden hep Astra geçiyor. Ama hem eşimde kullanacağı için hemde fiyat bakımından fiesta daha mantıklı sanırım.Karar vermek zor.

astra kompakt sınıfda, fiesta ise b sınıf bir araçtır yani astra , fiestaya göre bir üst sınıftadır. Karşılaştırılmaları yanlıştır. Fiesta ,corsayla kıyaslanabilir yada astra focusla kıyaslanabilir.

azaz arkadasıma tamamen katılıyorum kıyaslanmaz aynı sınfta değiller astra bi üst sınıf arabadr. ayrıca fizik olarak benim gibi biraz boylu iseniz fiesta küçük gelecektir. :)
ayrıca astra alınacaksa 1.6 olmalı elegance veya enjoy modelleri tercih edilmeli.

ikisinin yeri de ayrıdır..fiestanın motoru küçük üstüne bir de dizel.yakıt yönünden avantajlı...küçük olduğuy için trafikte her yere girip çıkarsın rahatlıkla...beygir gücü düşük olmasına rağmen torku yüksek olduğu için atiklik yönünden sorun olmaz..ama motoru küçük olduğundan çok sık vites değiştirirsin..eşin de kullanacaksa otomatik vites opel corsa öneririm..

Hocam şimdiden hayırlı olsun diyelim mi?
Bizde Yeni Fiesta 1.4 TDCI 2010 var. Ben de alırken Astra mı alsam Fiesta mı diye epey düşündüm. Asta'nın Dizelini önermiyorlar. Sebep; 1.3 motorun kasaya göre küçük kalması. Alırsanız benzinli model alın bana kalırsa. Fiesta'ya gelince, sert süspansiyonu var. İçeri yol sesini daha fazla alır Astraya göre. Astra üst segment arabası olduğu için, daha az ses, daha fazla konfor ve daha fazla yakıt var. Fiesta Dizel ile şehiriçi 5.4 lt/100 km ve şehirdışı 4.5 lt/100 km gibi değerler elde edersiniz. Yakıtta cimridir (Örn: 100 Tl'lik mazotla şehiçi 700 km ve şehirdışı 850 km gidiyor). Ayrıca Yeni Fiesta'da, hız sabitleyici, yağmur ve far gece sensörü, otomatik klima, mepe3 çalar var. Sadece sunroof yoktur. Astra dizelin artısı, 6 ileri vites olması. Kullananlar motoru 1.3 olduğu için düşük devirlerde aracın ağır kaldığı, yüksek devirlere çıktıkça atikleştiğini söylüyorlar. Fiesta'da düşük devirlerde de motor gayet iyi tepkiler veriyor. Fiesta dizel öneririm eğer aracı ağırlıklı olarak şehiriçi kullanacaksanız. Ancak şehirdışı ağırlıklı kullanacaksanız da Astra'yı öneririm, konfor süper çünkü.

Kesinlikle opel astra, üzerine araba tanımam. hem otogaz hemde benzinle harikalar yapar. sağlamdır. atiktir. masrafsızdır.

Opel Astra kullanıcısı olarak tavsiye ederim, konforu ve karizması yerinde bir araç, yakıt konusunda gayet cimri, 1 depo ile kullanıma bağlı olarak 800 ile 1100 km arası yol gidersin. Fiyatı biraz daha pahalıdır fiestaya göre ancak konforu için değer. :wink:

hmmtklnc' Alıntı:
ya rakadaşlar bu tip konuların yeri acaba burası mı
illaki biri çıkıp böyle diyor. bu siteyi hep bilgisayar üzerine konuların tartışıldığı bir yer olarak görmek yanlış. bir çok alt forum var. bilgisayar üzerine konuşmak istiyorsanız bununla alakalı bölümlere girin. otomobil kulübünde anakart tartışacak değilizya.

bence de kıyaslamak yanlış olur. opel astra bir üst sınıfta. bagaja fazla ihtiyacınız yoksa fiesta alın. yakıtta cimri olması en büyük artısı. akaryakıta habire zam gelip duruyor. yeni bir zam paketide kapıda. binipte gönül rahatlığıyla gezemedikten sonra arabanın markası ne farkeder?

Hocam belki haklısınız birebir kıyaslamak yanlış olur. Astranın daha üst sınıf bi araç olduğu aşikar.Benim amacım hoşuma giden iki aracın avantaj ve dezavantajlarını kıyaslayıp kendime uygun olanı seçmekti.Vaktini ayırıp fikirlierini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

arkadışım bnce astra fiesta kemikli araba olabilir ama cabası yavaş kalkışı ve fren sistemlerinden dolayı bn astrayı seçtim

Geri