online game virüs

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
tüm ağı kaplayan bir virüs türedi kaspersky sürümleri virüsü buluyor ama tam olarak temizlemiyorlar.

gizli dosya ve klasörleri göster seçeneği ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster dediğim zaman tamam dedikten sonra tekrar eski halinde kalıyor dosyaları göstermiyor.
korunan sistem dosyaları gibi saklıyor kendini.
bu virüsler karşılaşıp temizleyen varmıdır

deepfreezede deliyoe hocam güvenlik kartlarınıda.
valla tüm okul virüs dolu ağ kablolarını çekiyorum

hocam virüste engelliyor olabilir. içerisinde virüs bulunabilecek flashınızı takın ve ekteki dosyayı çalıştırın.
http://www.bilgisayarbilisim.net/download.php?id=4619

1)adresindeki dosyayı indirin
2)flashınız takılı iken çalıştırın.
3)hiçbir şeye dokunmayın. hatta masaüstü de kaybolabilir. bilgisayar yeniden başlayacak
4)yeniden başladıktan sonra flashınıza adres çubuğu üzerinden erişin.
5)gizli ve .exe uzantılı dosyaları ve autorun.inf dosyalarını silin.
6)başlat-->çalıştır--->msconfig den başlangıç programlarınızı düzenleyin. orada kesin o virüs vardır.
7)hatta windows/system32 klasörü altındaki msconfig de çıkan .exe uzantılı virüsü de silin kurtulursunuz.

bende de gecen ay aynı problem meydana gelmişti ve yukarıda bahsettiğim çözümler vasıtasıyla kurtuldum.

rtyucel hocam flash diskten bulaştı geldi bilmiyorum nerden bulaştı bu illet ama flash taktırmıyorum virüs çıktığından beri ve kendi bilgisayarımda temizledim bu flash virüslerini.
yukarda dediklerinizi yaptım ne msconfig bıraktım nede autorun.inf fakat olmadı yaw
autoron virüs programcıklarını kullandım, kas7 kurulu zaten makinalarda hala tık yok

hocam bu flash disinfector ile benim lablarda bişey kalmadı yukarıdaki adımları tek tek uyguladım ama sizde neden çözüm olmadı hayret

ya bide anlamadığım birden fazla virüs çeşidi var, kaç çeşit sayamadım ama kasperskylerin çığlıkları son haddine kadar

Geri