Okutman maaşına zam!!!!

Kodla Büyü

erden60

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sitenin birinde üniversite çalışanların maaşındaki zam cizelgesi yayınlanmış, öğretim üyelerini anladıkda okutmanın maaşını öğretim üyeleri gibi 3600 tl çıkarmışlar.Okutmanın öğretmenden ne farkı var? hani eşit işe eşit üçretti? Ülke gelişip zenginleşiyorsa bu gelişmeden tüm çalışanlar paydalanmalı.

Aynen katılıyorum. Tamam ünvanlılar alsın da üniversite mezunu okutman uzman öğretim görevli niçin bu kadar alıyor. Benim zoruma gidiyor.
Sen de olsaydın diyeceksiniz. Ama ülkemizde üniversiteye kapak atanların nasıl torpil pardon mülakatla girdiğini biliyorsunuzdur.

Öğretmenden bişeyler keserler, diyecem ama kesilecek neremiz kaldı dersiniz.
Eskisi gibi ;
Diğer meslek guruplarına zam yapıp
ve
Öğretmene hiç zam yapmayarak.

75 tl göreceğimiz son iyileştirmedir.Demedi demeyin.

kpss'yi kazanamayıp da öğretim görevlisi, uzman veya okutman olanları biliyorum. yazık valla ya....
açın bakın alım şartlarına... şu şu alanda yüksek lisans yapmış olanlar gibi özel şart koyuyorlar, adrese teslim birçok ilan. alınacak kişi hepsinde belli. ve bir ton zam aldı bu kişiler. ne güzel dünya.

benim eşim öğretim görevlisi. 3600 tl gibi bi maaş yok :D 2450 civarı alıyor. 15 yıl destek veriliyormuş 200 lirası destek. normal maaşı 2250 civarı. bir iki aya üniversitenin 15. yılı doluyormuş normal maaşa düşecek. üstüne ne zam geldi bilmiyorum. AMA dediğiniz gibi kpssyi kazanamayanların çoğu üniversite kadrolarında. yani adrese teslim kadrolar. ben moron kadroları diyorum. kişiye değil kadroya. yanlış anlama olmasın :mrgreen:

İlk defa olmuyor bu, sonda olmayacak. Daha seçime kadar neler görürüz :-1:

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
benim eşim öğretim görevlisi. 3600 tl gibi bi maaş yok :D 2450 civarı alıyor. 15 yıl destek veriliyormuş 200 lirası destek. normal maaşı 2250 civarı. bir iki aya üniversitenin 15. yılı doluyormuş normal maaşa düşecek. üstüne ne zam geldi bilmiyorum. AMA dediğiniz gibi kpssyi kazanamayanların çoğu üniversite kadrolarında. yani adrese teslim kadrolar. ben moron kadroları diyorum. kişiye değil kadroya. yanlış anlama olmasın :mrgreen:
tamam işde 3600tl çıkıyor maaşı hayırlı olsun.

öğretim görevlilerine 850 ile 750 tl arasında zam yapıldı. bu hükümet öğretmeni hep ikinci planda tuttu niye? öğretmene ne yaparsan yap oyumuzu yine alırız. hakaret bile ettiler bizim öğretmen milleti alkışladı. bu şartlarda niye öğretmene zam yapsınlar ki siz cebinizdekini koruyun koruyabildiğiniz kadar.

o zaman ne yapıyoruz,
tez vakite kadar öğretmenliği bırakıyor, okutman olmak veya da meslek yükseklerde çalışmak için gerekeni yapıyorzz. :+1:
planlarım var, ALES yeniden bana bir 86 lık gülümseme gönderirse.

Geri