.

Kodla Büyü
Ne diyeceğimi bilemedim hocam. O kadar yatırım boşa gidiyor.
Benim eski okulumda da - köy okuluydu - 15 bilgisayarlık BT sınıfı vardı. 2 senedir orda yokum. Sınıflara bilgisayarları almışlar, bütünlüğünü bozmuşlar. En son sınıfın yarısını başka amaçlarla kullandıkları oldu. Çalışanları bir kenara almışlar. 6 yıl emek verdiğim sınıfın o hale geldiğini duyunca ne hissettiğimi tahmin edersiniz.

Bilgisayar , internet bunlar gavur icadı.
Boşuna kendi kendini yıpratma hocam.

Seni hiç çekinmeden din düşmanı ilan ederler.

Memleketin System32 klasörü ile bu aralar çok uğraşıyorlar.
Sonucu hepbirlikte göreceğiz.

Nedense hiç şaşırmadım

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akıllı tahtaların veya tabletlerin bilişim sınıfları yerine geçeceği zihniyetine sahip insanlara bunları anlatmak çok güç hocam..... hele tabletin halen bir bilgisayar kadar olamadığını anlatmak dahada güç.... Biz bilgisayar laboratuvarlarında yetiştik büyüdük öğretmen olduk ama bu zihniyet işi halen anlayamadı gitti.... Ne diyim sınıflarımıza sahip çıkacağız...

Allah rızası için şu başlık altında savaş çıkmasın. Mesele gayet açık. "BT sınıfı BT sınıfı olarak kullanılsın".

İngiltere'de de bt sınıflarını kapatıp kiliseye çevirmişler hocam. Karşı çıkanı da dinsiz ilan edip engizisyon mahkemelerinde yargılıyorlarmış.
İsrailde de sinagoga çevirme çalışmaları başlamış...Aynı şekilde Yunanistan'da da benzer çalışmalar var. Hatta Yunanistan Milli Eğitim Bakanı bizim ecdadımız Bizans İmparatorluğudur yeniden tüm Akdeniz ve Ege'yi ele geçireceğiz ve dünyayı titreteceğiz demiş bu yüzden Bizans ve Hristiyan kültürüyle çocuklarımızı yetiştirmek gerekiyor demiş..İtiraz edeni de ecdad düşmanı ilan etmişler...

Bunda itiraz edilecek, linç edilecek bir şey yok hocam. Okullarda mescit olarak kullanılacak bir sürü uygun alan var. İdarecilerin iş bilmezliği hep, yalakalık yapma çabası. Ne sınıfı olursa olsun, çalışan ve belli bir işlevi olan sınıf bozulup da mescit mi yapılır. Müdür yardımcısı olarak görevli olduğum okulda BT sınıfı var ama 4 tane bilgisayar var. Öğrencileri şehir merkezine geziye götürdük, yürüyen merdivenin önünde sıra oluştu. "Hocam buna nasıl binecez?" diyor öğrenciler. Köy yerinde çocuğun başka uğraşı, eğlencesi mi var? Bilgisayarı da elinden alırsan ne yapacak bu çocuklar.?

ihtiyaç görülmemiş ki ihtiyaç olana dönüştürülmüş. bunda şaşılacak ne var anlamadım. şunuda anlamakta da fayda var bilgisayar öğretmenine de ihtiyaç yok. anlayın artık. bilgisayar dersi artık temel kullanım vs öğretme özelliğini kaybetmiştir. belirli bir alanda birşey öğrenmek, uzmanlaşmak isteyen kim var ise başvuru dahilinde eğitime alınmalıdır. Artık memleketimizin bireylerine HERŞEYİ öğretmekten vazgeçmeliyiz. okullardaki derslerin birçoğu anlamsız. yarı yarıya ders azaltılıp bireyler istek ihtiyaçları dahilinde istek ve ihtiyaçlarını karşılayacakları yerlere yönlendirilmelidir. sorun varsa mutlaka çözümüde vardır. sizin öneriniz ne?

Liyakata değilde sadakate bakarsan olacağı bu. Son 1,5 senedir atadıkları müdürler hep yalaka takımı. Onlar da en iyi bildikleri şeyi yapıyorlar.

Bizim spor odasını mescide çevirdiler sonra spor odasını kimya odasına taşıdılar çunki su anda bizim okulda misafir okul var onlar gidince boş odalarin birini mescide ceviricekler ve öğrencilerin cuma namazına gitmesi için izin kağıdı verip her cuma günü cuma namazına gitmeleri için izin verildi böyle yapılsa daha güzel olur çunki bilişim sektöründe turkiyenin gelismesi lazım ama çoğu okul bunu yapamayacak kadar dinine bağlı çunki bilgisayarı şeytan işi görüyorlar ama bilmiyorlar ki kullandıkları telefonun televizyon gibi aletlerin kökünde bilgisayar oldugunu

bilogret' Alıntı:
ihtiyaç görülmemiş ki ihtiyaç olana dönüştürülmüş. bunda şaşılacak ne var anlamadım. şunuda anlamakta da fayda var bilgisayar öğretmenine de ihtiyaç yok. anlayın artık. bilgisayar dersi artık temel kullanım vs öğretme özelliğini kaybetmiştir. belirli bir alanda birşey öğrenmek, uzmanlaşmak isteyen kim var ise başvuru dahilinde eğitime alınmalıdır. Artık memleketimizin bireylerine HERŞEYİ öğretmekten vazgeçmeliyiz. okullardaki derslerin birçoğu anlamsız. yarı yarıya ders azaltılıp bireyler istek ihtiyaçları dahilinde istek ve ihtiyaçlarını karşılayacakları yerlere yönlendirilmelidir. sorun varsa mutlaka çözümüde vardır. sizin öneriniz ne?
Bence de senin gibi zumrelere de bu forumda ihtiyac hatta gerek yok.
gerci zumremisin baska bransmisin yoksa mudur yardimcisi mi yapildin onu da bilmem..
Ne demek ihtiyac olana donusturulmus oldu olacak okuluda cami yapsinlar. Gerek yok ya.
Sen cocuklara bilgisayar ac kapa ogretiyorsan hala haklisin gerek yok.
Gel bakalim benim okulda nasil decre hazirlayip s4a da arduono programliyor cocuklar gor kim gereksiz onlar karar versin

Nedense hiç şaşırmıyorum bu olaylara. BT Sınıfı olan okula öğretmen ataması yapılmaz ders yok diye. Ama BT sınıfı olmayan ve dersi VARMIŞ gibi gösterilen okula da öğretmen atarlar. Öğretmen BT sınıfı olmadığından önce bir bunalıma girer, ne yapsam da bu derste öğrencilerime faydalı olsam diye. Ama diğer taraftan BT sınıfı olan okulda en ufak sıkıntıda bilgisayarlar BOZUK diye bir köşede çürümeye bırakılır. :?

bilogret' Alıntı:
Hocam sen eğer zümremsen ve bu düşünceyi savunuyorsan sana şiddetle branş değişikliği öneririm. Çocuklar TÜRKÇE'yi de gayet güzel konuşuyorlar. Ne gerek var bu derse o zaman?

Saçma salak konuşmaya gerek yok.Namaz kılmak isteyen, ibadet etmek isteyen şu anki ortamda hem istediği izni, hem de yeri bulur. Her okula mescit de açılabilir bunda da sıkıntı görmem.ancak böyle bir sınıfı GEREKSİZ diye kapatıyorsanız bunun ne ibadetle, ne de dinle alakası var. Dinidar olanların bakışıyla zaten ne bu din ne de bu ülke bulunduğu yerden asla kurtulamaz...

bilogret' Alıntı:

Okullar dini vecibeleriini yerine getirdiğin kurumlar değildir. Namaz kılınmak için yer mi lazım koy müdür odasına bir seccade orada kıl. Okullar sınıflardan oluşur ve sınıflar ders yapılsın diye vardır. Kişi kafasına göre sınıfları bozup mescit yapamaz. Önce doğrusunu söyleyeyim okullarda bilgisayar dersi yok. O dersin adı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersidir. İkinci bir yanlışınız ise "memleketimizin bireylerine her şeyi öğretmekten vazgeçmeliyiz" demişsiniz, şuan hemen hemen her konuda dünya lideri olan ABD okullarda trafik dersi anlatıp lisede öğrencilere ehliyet bile veriyor. Sonra size bunca siyer arapca din dersi gereksiz diyeni de dinsiz imansız diye suçlarsınız.

Sizin mantığa göre okulların kaldırılması lazım. Her ders için bir özel kurs verilmesi lazım. Gerçi bu kafaya göre kurslarda 5 - 6 bin TL olmalı ki devlet para kazansın dersiniz. Son olarak bu sitede ne işiniz var anlamış değilim, aklı başında hiçbir zümrem böyle konuşmaz onu geçtim hiçbir öğretmen böyle konuşmaz.

manevi gücü yüksek bir mekan olmuş yasaklı siteleri vs engellemene gerek kalmaz hiç bir sorun yaşamazsın bence o mekanda iman gücü yüksek bir mekan olmuş biraz kalp gözünü aç sorun kalmaz bence.... :)

Ben anlamadım Arada Namaza mi karsi çıkılıyor. Mescide mi yoksa bt nin mescide çevrilmesine mi ...

Hocam yanlışın olmasın, hiç mescide benzemiyor orası, mescidin ortasına kahvaltı masası mı kurmuşlar, ayakkabıları çıkarsaydınız bari içeri girerken :) haber olursunuz :)
Kamu binalarında mescitler genelde en izbe karanlık rutubetli yerlere yapılır. Bodrumda bir yer ayarlarlar mescit için.
Pek benzemiyor mescide ama iyi bir gelişme, hazır ağ alt yapısı da var netten bağlanırız belki diye düşünmüş olabilirler, öbür türlü huzura kabul görmeleri zor.

Konuyu açan hocam bence olayı yanlış anlamış burası mescitten çok yemekhaneye benziyor...

Konu başlığı değişmeli; bt sınıfını yemekhane yapmışlar!

semihcom' Alıntı:
İlk kez karşılaştım, laboratuar yalan olmuş, sanırım bu işler yapılırken okulda bilişim öğretmeni yokmuş, meydan boş kalıncada mescite çevirmişlerdir. Yazık... Kendi malları olsa klavyenin tuşunu söktürmezler, ama devlet malı olunca...

Allah hidayet versin.

Aynen öyle hem alışılmadık bir durum hemde bilgisayarların bir kaçının "pili" :lol: yok diye kullanamiyorlarmis burada iki şey görüyoruz hem laikliğin bozulması hemde atamaların yetersizliği bu ülkenin bilgisayar üzerinden gelismesi için büyük yol kat etmesi lazim :(

Şimdi dini hassasiyetler yüzünden mescit yapıldı diyeceğim, kahvaltıyı mescitte yapmışsınız. Yok, dini hassasiyetleri yoktu diyeceğim, mekan niye mescit yapılmış. Anlamadım gitti.

Bu arada garipsemeyin hocam. BT lablar zaten fazlalık gözüyle bakıldığı için gayet normal. Bir ara sınıf yapılma eğilimi vardı. Sonra anasınıfı, sonra tektas vs. derken şimdi de mescit. Yarın başka oda olur. Nasıl olsa fazlalık gözüyle bakılıyor anlaşılan.

Geri