Okulum ilkokul oluyor ...

Kodla Büyü

bilisim06

Aktif Üye
Okulum alınan karar sonucu ilkokul oluyor. çevredeki başka bir okul ortaokul olacak. işin garibi o okulda bt öğretmeni var... bizim branşta dananın kuyruğu bu aşamada kopacak heralde. ya ilkokulllara da (rehber öğretmenler gibi ) atanabilecez. ya da .................................................. . noktalı yerlere ne yazalım sizlere bırakıyorum. son bir kez bimer yada meb bilgi edinmeye bu durumda ne olacağını yada olması gerekeni (ilkokullar da da teknoloji koordinatörlüğü gibi) yazalım ki yine unutulan branş olmayalım. dinazorları bile hala hatırlıyoruz branşımızı birkaç yıl sonra kimse hatırlamaz bu gidişle...

hocam, bizim branşın üniversitelerdeki bölümünün kapanma durumu var ki bence bu durumda artık mantıklı, unutulmamız normal olacak...

ne yani? biz şimdi yaşayan son bilişimcilermiyiz? :scared: :scared: :scared:

bilisimci61' Alıntı:
hocam, bizim branşın üniversitelerdeki bölümünün kapanma durumu var ki bence bu durumda artık mantıklı, unutulmamız normal olacak...
erciyes üni. eğitim fak. ilköğretim bölüm başkanı akraba bizim
15 tatilde erciyes bötede neden öğrenci yok vs. konuştuk.
oda bu bölüm kalkacak diye duyduklarını söyledi ve o yüzden öğrenci yok açmıycaz dedi tek bir öğretim üyesi var ama duyum işte

...........yerlere gelince onun henüz net bir cevabı yok bence ama bu boşluk yüzünden belki bizi hatırlarlar

bilisimci61' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:

kapanma daha önce de gündeme gelmişti ama olmadı. şimdi ilave bölümler açılması (uzaktan eğitim vb), yeniden yapılandırmalar söz konusu ama bölümün kapanması pek mümkün gözükmüyor.

bilisim06' Alıntı:
Okulum alınan karar sonucu ilkokul oluyor. çevredeki başka bir okul ortaokul olacak. işin garibi o okulda bt öğretmeni var... bizim branşta dananın kuyruğu bu aşamada kopacak heralde. ya ilkokulllara da (rehber öğretmenler gibi ) atanabilecez. ya da .................................................. . ...

Bakanlığın böyle bir çalışması yok bu öğretmenlerin kendi kendilerine yaydıkları bir inanış.

only61' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
ne yani? biz şimdi yaşayan son bilişimcilermiyiz? :scared: :scared:

ulen kendimi soyu tükenen Çin pandaları gibi hissettim iyi mi? :scared:
Ben bedevi gibi hissediyorum uzun zamandır. Baht kısmı malum zaten. Bahtsızmışız. Ayımı beklyorum ne zaman karşıma cıkacak diye :D

alfa-turk' Alıntı:
türümüz son örneği olarak müzeye kaldırılma ihtimalimiz var. büyük ihtimalle ilk insanlarla birlikte sergilenebilecek bir örneği teşkil ediyoruz :+1:

bilisim06' Alıntı:
Okulum alınan karar sonucu ilkokul oluyor. çevredeki başka bir okul ortaokul olacak. işin garibi o okulda bt öğretmeni var... bizim branşta dananın kuyruğu bu aşamada kopacak heralde. ya ilkokulllara da (rehber öğretmenler gibi ) atanabilecez. ya da .................................................. . ...

Bakanlığın böyle bir çalışması yok bu öğretmenlerin kendi kendilerine yaydıkları bir inanış.[/quote]

Sayın hocam bugün ilçe milli eğitim müdürlerle toplantı yaptı ve tutanakla imza altına alındı. tüm illerde yapılacak olan çalışma bu ... Bakanlığın böyle bir çalışması yok demek için BAKAN olmak gerekiyor...

bilisim06' Alıntı:
bilisim06' Alıntı:

Bakanlığın böyle bir çalışması yok bu öğretmenlerin kendi kendilerine yaydıkları bir inanış.

Sayın hocam bugün ilçe milli eğitim müdürlerle toplantı yaptı ve tutanakla imza altına alındı. tüm illerde yapılacak olan çalışma bu ... Bakanlığın böyle bir çalışması yok demek için BAKAN olmak gerekiyor...

Anlayamadım hocam "okullara rehber öğretmen gibi atanabileceğiz" kısmı için İlçe milli eğitim, müdürlerle toplantı mı yapıldı? Sanırım yanlış anlaşılacak bir şekilde alıntı yaptım siz cümlemi orta ve ilkokullarla ilgili kısım için anladınız. Rehber Öğretmen olarak atanabileceğimizi düşünen ve bunun için çalışma yapan herhangi bir birim yok. Daha önce düşünülmüş ama öğretmen ihtiyacını birden çok sayıda arttıracağından dolayı sıcak bakılmamıştı.

technolog' Alıntı:
only61' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
ne yani? biz şimdi yaşayan son bilişimcilermiyiz? :scared: :scared:

ulen kendimi soyu tükenen Çin pandaları gibi hissettim iyi mi? :scared:
Ben bedevi gibi hissediyorum uzun zamandır. Baht kısmı malum zaten. Bahtsızmışız. Ayımı beklyorum ne zaman karşıma cıkacak diye

:++:

sağ olsunlar seneye bizim öğretmen arkadaşlar bana iş bulmuşlar...çay demleme, gelmeyen öğretmenin yerine derse girme, nöbet tutma...vs vs vs...şakayla karışıkta olsa çoğunun bizim aldığımız puanın yanından bile geçemediklerini aklıma getirdim bir an...tebessümle beraber güldükkkk geçtikkk.artık bu tür konulardan ötürü kimseyle tartışmanın bir anlamı yok...benim yaptığımı yapın arkadaşlar...varsa dersinize girin, daha sonra bt sınıfını düzgün tutun...ondan sonra yoksa masa tenisi masası raketi alın..aksama kadar kendinizi geliştirip yarışmalara katılın...gerçekten de güzel oluyor...ben saldım çünkü hiçbir şey umrumda değil...kusura bakmayın ama öğretmenini düşünmeyen bir sistem için kendimi hiiiiç te parçalayamam.

Ben okulunuzun ilkokul olacağı bilgisini nerden öğrendiğinizi merak ettim.Yani belli oldu mu ki okulların durumu?

elrond' Alıntı:
sağ olsunlar seneye bizim öğretmen arkadaşlar bana iş bulmuşlar...çay demleme, gelmeyen öğretmenin yerine derse girme, nöbet tutma...vs vs vs...şakayla karışıkta olsa çoğunun bizim aldığımız puanın yanından bile geçemediklerini aklıma getirdim bir an...tebessümle beraber güldükkkk geçtikkk.artık bu tür konulardan ötürü kimseyle tartışmanın bir anlamı yok...benim yaptığımı yapın arkadaşlar...varsa dersinize girin, daha sonra bt sınıfını düzgün tutun...ondan sonra yoksa masa tenisi masası raketi alın..aksama kadar kendinizi geliştirip yarışmalara katılın...gerçekten de güzel oluyor...ben saldım çünkü hiçbir şey umrumda değil...kusura bakmayın ama öğretmenini düşünmeyen bir sistem için kendimi hiiiiç te parçalayamam.

"aksama kadar kendinizi geliştirip yarışmalara katılın..." kısmı hariç tamamen aynen kesinlikle sana katılıyor aynen muhabbet geyik peşinde günleri geçiriyorum.3 günlük dünya için keyfimizi bozmamak lazım.Gün gelir elbet değerimiz anlaşılır.

bizimkide ilkokul oluyor ama 3 yıl böle devam edecek sonra şutlarlar bakalım nereye.Nasıl olsa yakında yerel yönetimlere geçeceğiz..

bilisim06' Alıntı:
Okulum alınan karar sonucu ilkokul oluyor. çevredeki başka bir okul ortaokul olacak. işin garibi o okulda bt öğretmeni var... bizim branşta dananın kuyruğu bu aşamada kopacak heralde. ya ilkokulllara da (rehber öğretmenler gibi ) atanabilecez. ya da .................................................. . noktalı yerlere ne yazalım sizlere bırakıyorum. son bir kez bimer yada meb bilgi edinmeye bu durumda ne olacağını yada olması gerekeni (ilkokullar da da teknoloji koordinatörlüğü gibi) yazalım ki yine unutulan branş olmayalım. dinazorları bile hala hatırlıyoruz branşımızı birkaç yıl sonra kimse hatırlamaz bu gidişle...

Hangi il hocam?

okulların ne olacağı yavaş yavaş belli oluyormuş.. bizim okul orta okul olacakmış.. hatta imam hatip bile olabilrmiş... :?

esilasoul' Alıntı:
okulların ne olacağı yavaş yavaş belli oluyormuş.. bizim okul orta okul olacakmış.. hatta imam hatip bile olabilrmiş... :?

daha ne istiyorsunuz gözde bir okul olur işte

Sanırım il milli eğitim müdürleri bir kaç gündür bakanlıkta seminerdeler 4+4+4 konusuyla ilgili. Bakanlık müffettişine sordum, burada konuştuklarımızı doğruluyor. Okullar net şekilde ayrılacak, milli eğitim müdürlükleri öğrenci sayılarını gözönüne alarak ayrımları yapacak. Altyapı hazırlama vs.beklenmeyecek, bir okul binasının sabahtan bir okul, öğleden başka okul olması da bu süreçte mümkün görünüyormuş. Bulunduğunuz okulun sabahtan bilgisayar ilkokulu, öğleden sonra bilişim ortaokulu olma ihtimali var.

alfa-turk' Alıntı:

:) benim de aklıma buz devrinde soyu tükendiği için üzgün mamut geldi nasıl da perişan olmuştu. (psikolojimiz bozulmadan ne olacaksa olsa da kurtulsak)

genelge biraz karışık ama okulların ayrımı anlatılmaya çalışılmış. sürec baya karışık olacak.

Ekli dosyalar

• 12YillikZorunluEgitimeYonelikGenelge.rar
    79.3 KB · Görüntüleme: 41
branş değişikliği olmaz mı bizim için offff:(( hangi branşa uydururlar bizi onu da bilmiyorum

Branş hazır , Teknoloji ve Tasarım :lol:

gerçi dün okuduğuma göre fen ve teknoloji öğretmenleri de Teknoloji Tasarım branşı için başvuruda bulunmak istiyorlarmış

okullar ilçelere göre kısmen belirleniyor ama daha taslak mesele benim okulum büyük ihtimal ikili öğretim olacak ve ortaokul kısmı sabahçı olack bu durumda bizim çalışma saatimiz ne olur idareciler ikili öğretimde 7-6 arası çalışıyolarmış öyle olursa ben mahvoldum demektr

Geri