Okulum Birinci Kademe Oluyor Formatör Olarak Kalabirmiyim?

Kodla Büyü

ugur29

Üye
Labaratuarımız var ama birinci kademe olacak acaba lablarda taşınacakmı yoksa ilk kademede de formatör öğretmen görevlendirmesi yapılacakmı konuyla ilgili bilgisi olan varmı ?

geçenlerde bi genelge okudum. bilişim teknolojileri öğretmenleri yer değiştirmeyecek diye.

hocam devletin dili yazılıdır. formatör öğretmen başvuru formunda genelgedede 15+1 Bt sınıfı olması yeterlidir yazıyor. birincisi bu. ikincisi de seneye o okul sizin norm kadronuzun olmadığı bir okul olucak . amma velakin bu sorunun çözümü bence anca gene önümüzdeki döneme denk gelir gibi geliyor bakalım bende merakla bekliyorum bizimkisine de ikili öğretim olucak diyorlar

benim okulumda 1. kademe oluyor. okullarda müdür rehber öğretmen ve bilişim öğretmeni kalıcakmış diğerleri yer değiştirecekmiş.yani ben kalıyorum ama lab.a nolucak onu henüz bilmiyorum...

kisnorbo' Alıntı:
geçenlerde bi genelge okudum. bilişim teknolojileri öğretmenleri yer değiştirmeyecek diye.
Genelge?
Hocam paylaşır mısınız? Mevzuatı yakından takip etmeye çalışan birisi olarak merak ettim doğrusu.

valla ben kesin karar verdim. seneye okulumda ikinci kademe olacak ama ben formatörlük seçmeyeceğim. idarecilik vermeye kalkacaklar onu da istemeyeceğim. vefsinler başka okula. bilgisayarlara da bakmıyorum şimdi. yana yana ne olacak bilgisayarlar diyorlar. umrumda bile değil. 15 saatten bir dakika fazlasını yapmıyorum şuan

dizzy' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
Genelge?
Hocam paylaşır mısınız? Mevzuatı yakından takip etmeye çalışan birisi olarak merak ettim doğrusu.
Bende geçenlerde bi rüya gördüm. Hepimizi bakanlığa almışlar :puhaha:

icenur' Alıntı:
benim okulumda 1. kademe oluyor. okullarda müdür rehber öğretmen ve bilişim öğretmeni kalıcakmış diğerleri yer değiştirecekmiş.yani ben kalıyorum ama lab.a nolucak onu henüz bilmiyorum...

Kalacağınızı nereden biliyorsunuz, neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Bir yazı falan var mı?

habbe' Alıntı:
icenur' Alıntı:

Kalacağınızı nereden biliyorsunuz, neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Bir yazı falan var mı?

ben de aynı durumdayım ve okulumdan gitmek istemiyorum.. ama bu durumda da dersimiz olmicak ve norm fazlası olucaz, gerçi bu sene de 5 saat dersim vardı ne farkediyo ki? ha hiç girmemişim ha 5 saat girmişim..4-5lere bilişim dersleri tekrardan konarsa sorun ortadan kalkar..

technolog' Alıntı:
dizzy' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
Genelge?
Bende geçenlerde bi rüya gördüm. Hepimizi bakanlığa almışlar :puhaha:

:puhaha:

Okula ilçe milli eğitim müdürü geldi ona sordum bizim durumumuzu, bugüne kadar toplantılarda özellikle bizimle ilgili bi konuşma olmamış ama direk bundan doğalı ne olabilir der gibi sizde öğrencilerle birlikte gideceksiniz dedi, sonuçta branş öğretmenisiniz dersiniz nerdeyse oraya gideceksiniz dedi bana da mantıklı geldi. O zaman şuanki okullarımızdaki Bil. Lab. larının durumu ne olacak onlar kapatılacak mı diye sordum. Onları sınıf öğretmenleri kendi derslerinde kullanıcaklar kapatılmayacak kesinlikle dedi. bişiler bilerek konuşmuştur herhalde.

kimsenin bişi bildiği yok maalesef bu konuda çalışmalar devam ediyor bizimle ilgili uzun süredir olduğu gibi :mrgreen: :-1:

Kansere çare bulunur, bizlerin durumuna bulunmaz..
Halı altına süpürsünler bakalım nereye kadar...

Bizi hurdaya çıkaracaklarmış.Ekonomiye katkı olsun diye.Bilişim Teknolojileri=Geri Dönüşüm Kutusu :mrgreen: :puhaha:

ozlem22' Alıntı:
habbe' Alıntı:
icenur' Alıntı:

ben de aynı durumdayım ve okulumdan gitmek istemiyorum.. ama bu durumda da dersimiz olmicak ve norm fazlası olucaz, gerçi bu sene de 5 saat dersim vardı ne farkediyo ki? ha hiç girmemişim ha 5 saat girmişim..4-5lere bilişim dersleri tekrardan konarsa sorun ortadan kalkar..

müdürüm söyledi.toplantıda onlara iletmişler.rehber öğretmen siz bide biz(idare) beraberiz. diğer branşçıların hepsi gigicek dedi.

ben bu durumu müdürüme söylediğimde o daha da ilginç bir şey söyledi..bu sistemde kademeli geçiş olucak dedi..yani seneye bizim okuldan sadece 4.sınıflar ortaokul olan okula geçicekmiş diğer 2.kademe öğrencileri bizim okulda devam edicekmiş..ortaokul olan okul da artık 1.sınıf öğrencisi almayacakmış biz alıcakmşız..bu durumda sen bi kaç yıl daha bu okuldasın dedi bana :eek:

Formatör öğretmen 0-15 saat arası derse girer.Okulunuzda dersinizin olmaması önemli değil.Bölge normu önemli eğer bölge normu fazla değilse okulda kalırsınız.eğer bölge normuda fazlalık varsa ilk olarak dersi olmayan gider.

kusura bakmayın arkadaşlar ben yanlış hatırlamışım. haberin kaynağı bir genelge değil ilde müdürlere seminer veren bakanlık yetkilisinin açıklamasıydı. ben olayları karştırmışım. tekrar kusura bakmayın...

Geri