okulu dışında btr görevlendirilmesi

Kodla Büyü

gizems38

Üye
merhaba arkadaşlar bir ilin doğu hizmeti geçen bir ilçesindeki bir okulda 8 saat dersi olan bir bilgisayar öğretmeni btr için kendi okulu dışında il merkezinde bir okul yazabilirmi?. ilçe merkezinde ortaokul yok lise var onun dışında ilçeye bağlı diğer yerlerde bt öğretmeni var. öğretmen 2. üniversite okuyacak. bu öğretmenin btr olması mantıklımı? btr olmazsa maaş karşılığını nasıl dolduracak lisede dersler nasıl? btr olmazsa il merkezinden kendine okul bulup ek ders karşılığı oralara gidebilirmi ?

BTR görevlendirmesinde benim bildiğim ilk etapta bulunduğun yerdeki/ilçedeki okullarda görevlendirme yapılıyor.. Ama tanıdığın varsa belki bu kural delinebilir :p Yalnız üniversite okumanız geçerli bir mazeret olarak kabul görmeyebilir..

İlçe dışına görevlendirme yapmazlar. Yolluk ve yevmiye ödemek zorunda kalırlar. Görevlendirmelerin yolluk ve yevmiye gerektirmeyecek şekilde yapılması esastır.

yasarsahbaz' Alıntı:
Tanıdık varsa kesinlikle yapılabilir bir şey bu.

Bence tanıdık olsa da yapılamayacak bir işlem bu. Çünkü görevlendirmeler ilçe içerisinde yapılır, eğer ilçe içerisinde BTR olacğı okul yok ise o zaman da BTR görevi verilmeyerek kaç saat derse giriyorsa ona bakılır, ona göre ekdersini alır.

Başka ilçede BTR olmak görevlendirme yazısına aykırı ve bu da kanunsuz bir işlem olarak görüleceğinden böyle bir durumda ildeki tüm BTR'lerin ve sendikaların vs. haberi olacağından, çok sıkıntı çıkar.

tşk ederim bilgilendirmeler için ilçe dışına çıkamam sanırım büyük ihtimalle. milli eğitim müdürü ile görüştüm ilk tepkisi devlet memuru neden bir kere daha okur ki hata en başta dedi :eek: :?

Olur o iş, Btr işinde önce kendi okukunuzu yazacaksınız diye bir şart yok. Hatta başka ilçede olsa bile olur, yolluk yevmiye istemiyorum diye dilekçe veriliyor, tek şart malum sendikadan olmanız lazım veya adamınız olacak. Bulunduğum ilçeye 50 km uzaktaki başka ilçeden btr görevlendirilmesi yapıldı.

Geri