Okullarda Windows Guncellemeleri Acikmi

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaslar,
Okullarda windows guncellemeleri acik mi?,
Isletim sistemi kurulumlarindan sonra artik guncelleme alamiyorum,
Sizde durum nedir?

Niye kapalı anlamış değilim. Bilerek mi yapıyorlar yoksa farkında mı değiller?

Kapalı.
Yazıcı sürücülerini tanıtmak için güncelleme yapmak zorundaydım. 1909 dan 21H1'e e mobil veriyle güncellemek zorunda kaldım. Neden kapalı? Hangi akla hizmet ediyor anlamış değilim.
Youtube açık ama Google Drive senkronizasyon kapalı. o_O

En azından okul başı bir kota verilebilir. Bilgisayarlara format atıyoruz driver, güncelleme vs. yaparken mobil veri dayanmıyor. Laptop olsa eve götürürüm ama masaüstünü nasıl götüreyim :)

Windows update bizde de kapalı.
6 lab+30 tahtada koruma var. Updateler müthiş bir trafik oluşturduğundan tüm çıkışları kapatıp sadece istediğimiz uygulamalara izin verdik. Onların da otomatik update ayarlarını manuel olarak ayarladık. Gerektiğinde biz yapıyoruz. Gerektiğinde de tüm sistemin engelini kaldırıp genel update yapıyoruz.
Tüm ülke genelindeki trafik çok daha büyük olur tabi.

Windows update bizde de kapalı.
6 lab+30 tahtada koruma var. Updateler müthiş bir trafik oluşturduğundan tüm çıkışları kapatıp sadece istediğimiz uygulamalara izin verdik. Onların da otomatik update ayarlarını manuel olarak ayarladık. Gerektiğinde biz yapıyoruz. Gerektiğinde de tüm sistemin engelini kaldırıp genel update yapıyoruz.
Tüm ülke genelindeki trafik çok daha büyük olur tabi.
Nasıl yaptınız hocam, hangi ayarları yaptığınızı anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Trafik falan pek mantıklı değil bu sorun için.
Muhtemelen başka bir şeyi engellemeye çalışmışlardır ki onu yapınca güncellemeler de güme gitmiştir.

Kapalı.
Yazıcı sürücülerini tanıtmak için güncelleme yapmak zorundaydım. 1909 dan 21H1'e e mobil veriyle güncellemek zorunda kaldım. Neden kapalı? Hangi akla hizmet ediyor anlamış değilim.
Çevrim dosya Windows update dosyası var. 3 GB boyutunda, evde onu indirip okulda kurdum. Maygun imajlarda bir sıkıntı yaşamadım

Güncellemeler çok gerekli değil bence. Güncellemeler açıkken bile ben kapatıyordum. Çünkü sistemin hatasız ve hızlı çalışması için yaptığım bir sürü performans ayarı gelen büyük bir güncelleme ile güme gidiyordu.
Onun yerine her dönemin/ senenin başında bir tahtaya yaptığım güncellemeyi ayarları yaptıktan sonra imaj haline getirip hepsine atıyorum.
Sadece etkinleştirme kısmı sorun oluyor. Onu da telefon netiyle hallediyorum.

Kapalı.
Aynen hocam. Ne mantıksızlıktır. Google drive youtube dan daha zararlı demekki bakanlığa göre

Windows 11'de en çok TPM 2.0 ve işlemci destekleri konusundaki yetersizliklerden dolayı uyumsuzluk hatası veriyor. Bu gereklilikleri aşıp yine de windows 11 kurmak isteyenler için aşağıdaki linkte bunların nasıl bypass edilebileceği yazıyor. Denedim oldu. Mevcut lisans ile windows 11'de etkinleştirme yapamadım. Tahtalarda nasıl olur bilemiyorum.
https://www.tomshardware.com/how-to/bypass-windows-11-tpm-requirement

Windows 11'de en çok TPM 2.0 ve işlemci destekleri konusundaki yetersizliklerden dolayı uyumsuzluk hatası veriyor. Bu gereklilikleri aşıp yine de windows 11 kurmak isteyenler için aşağıdaki linkte bunların nasıl bypass edilebileceği yazıyor. Denedim oldu. Mevcut lisans ile windows 11'de etkinleştirme yapamadım. Tahtalarda nasıl olur bilemiyorum.
https://www.tomshardware.com/how-to/bypass-windows-11-tpm-requirement
Hocam özellikle tahtalar için çok çok erken değil mi?

Denemeyi tahtada değil sanalda yaptım. Tahtalar için şuan için dediğiniz gibi çok erken.

Geri