Okullara Müdürün doldurması için değerlendirme formu

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 1. Dönem görev alan btr öğretmenleri için bildiğin değerlendirme formu gönderilmiş. Puanlama anahtarlı. Maddeler ise genel olarak şu şekilde. Laboratuarı düzenliyo mu, ebaya rehberlik ediyomu falan filan. Bir madde varki içler acısı idare ve öğretmenlerle uyumlu mu? Bu nedir ya? Bu ne kepazeliktir. Bunu değerlendiren kim? Bunu değerlendirecek bilgi birikimi var mı? Kime göre neye göre o işler yapılıyor. İyi yapcılık yapıyor mu diye sor o zaman. Allah belanızı versin. Bi de formun başında vereceğiniz bilgiler bir daha görev verilip verilmemesinde bize yol gösterecektir diyor. Bunun için mi okuduk cefa çektik. O zaman okulda herkes için form gönderilsin. Bir kişi niye dolduruyor. Öğretmenler de doldursun öğrenciler de. Böyle bi saçmalık olamaz ya tiksiniyorum artık.

Artık sinir hastası olma durumuna geldim. Şu muameleye ancak anti depresanlarla dayanılabilir. Hangi öğretmen için form gönderiliyor bu şekilde Allah aşkına. Dert nedir burda bize karşı anlamıyorum ya.

Eşitliğe aykırı bi durum bu. Ben de öğretmenim dinci de matematikçi de fenci de. Hangisi bu şekilde denetleniyor, değerlendirmeye tabii tutuluyor. İdare değerlendiriliyor mu? Millet haftasonu kurslarından para kaldırıyor kim denetliyor. 600 lira ek ders veriliyor bu görevlendirmede.

arkadaşlar bu forum neyin nesi varmı elinde olan atsında bakalım... İdarecilerimiz vardır aramızda bakalım nedir ne değildir...

pcreis' Alıntı:
yazık çok yazık.karşılaştığımız şu muameleye bak...
Müdür de beni aramış senin işi hallettim diyo gevşek gevşek ben de ne diyo diyorum. Meğer adam beni değerlendirmiş hadi iyisin köftehor sayemde görevlendirme almaya devam edeceksin demek istiyormuş. Btr ile ilgili bi form vardı ben doldurdum gönderdim diyo bana. Sen kimsin de benim onca yıllık eğitimi mi değerlendiriyosun? Seni kim değerlendiriyo? Matematikçiyi değerlendirebiliyo musun puanlama anahtarıyla? Ya dinci için ne yapabildin? Yemin ediyorum çıldıracağım ya.

Hocam görevlendirme usulü çalıştığımız ve bazı arkadaşların bu gorevlendirmeleri hafife aldığı surece bu muameleler olacaktır.tamamen haksız da sayılmaz bir yerde. Görevlendirme almayan bt öğretmenleri de her konuda diğer öğretmenler kadar sorumlu olurlar. Bakanligin görevlendirmeyi lütuf olarak görüp gözüm uzerinizde demesinin bir örneği bu.

fatih22222' Alıntı:
arkadaşlar bu forum neyin nesi varmı elinde olan atsında bakalım... İdarecilerimiz vardır aramızda bakalım nedir ne değildir...
Hocam googledan bi puanlama anahtarı oluşturmuşlar. Okula btr değerlendirme formu diye göndermişler.

bote2011' Alıntı:
Hocam görevlendirme usulü çalıştığımız ve bazı arkadaşların bu gorevlendirmeleri hafife aldığı surece bu muameleler olacaktır.tamamen haksız da sayılmaz bir yerde. Görevlendirme almayan bt öğretmenleri de her konuda diğer öğretmenler kadar sorumlu olurlar. Bakanligin görevlendirmeyi lütuf olarak görüp gözüm uzerinizde demesinin bir örneği bu.
Hocam eyvallah ama değerlendirme işi tek bi insana göre yapılmaz. Okulda benden faydalanan herkes en çokta öğrenci değerlendirmeli. Biz öğrenciye hizmet ediyoruz müdüre değil. Öğrenci gelsin değerlendirsin kötü çıkarsa sonuç eyvallah derim.

adam bulamıyorlar görevlendirilecek iki okula birden gidiyoruz hala artislikler diz boyu ama idarecilerde de suç var arkadaş açacaklar il milli eğitim müdür yardımcısına bu ne diyecekler Ama nerde herkes oturduğu koltuktan korkuyor anasını satayım.

Bizim formatör BT sınıfının yerini bilmez. Ders işlediğim için her şeyi ben yaptım, o sınıfta çok emeğim var. Müdür nasıl değerlendirdi bu bölümü acaba?

Değerlendirmeye asla karşı değilim. Değerlendirme objektif ve eşitlik ilkesine göre yapılmalı. Değerlendirme kriterlerini bilmeyen takozlarla yapılan değerlendirme can yakar. Bir de değerlendirme o alanın uzmanı tarafından yapılırsa sağlıklı olur. Değerlendirmeyi o hizmeti alan kişiler yapar. Değerlendirme o işi daha önce yapmış biri tarafından yapılır. Türkçeci, dinci, matematikçi beni nasıl değerlendirsin? Ben onları değerlendiremem hatta benden bunu isteyene de bu gerçek bi değerlendirme olmaz derim. Yazıklar olsun. Müdür puanlamaları full 1 girse ne olacaktı çok merak ediyorum. Sana görevlendirme yok mu diyeceklerdi. Buna göre öyleymiş. O zaman ben de bi adamın doldurduğu formla değerlendirme yapanlar kendilerini de öyle değerlendirtsin bakalım görelim var mı adamlığınız. Hadi hodri meydan!

Valla 22sinde gönderilmiş. Tatile girdiğimiz gün. İçeriğine baktım. Okulunuzdaki btr bt sınıfını işler tutuyor mu? Ebaya rehberlik editor mu? Son soru ise idarecilerle ve öğretmenlerle uyumlu mu? Uyumludan kasıt nedir? Biraz daha açsınlar uyumlunun içeriğini. Müdüre yağcılığı tam mı? Gel deyince geliyor git deyince gidiyor mu? Öğretmenler çağırdığında kaç saniye içinde orada oluyor? Bunları sormak istiyo heralde. Ben şimdi bunu hazırlayan il formatörleriyle görüşeceğim? Benim müdürümle aram iyi ben bu formu full puan ile doldurturum. Öbür tarafta adamın müdürüyle arası kötüyse o nasıl olacak? Bu değerlendirme hangi vicdana sığar? Müdürün doldurduğu forma göre görev verilmeyen adamlar hakkını nasıl arayacak? Nasıl görev vermeyeceksin? Neye göre görev isteyen birinin o hakkını elimden alacaksın? 10 soruluk takozun birinin doldurduğu kıytırık bi formu mu esas alacaksın?

Hocam takmayın kafanıza, işinizi yapın ve belgeleyin, gerisini düşünmeyin bile. Maalesef btr olup da doğru dürüst çalışmayanlar da var.

Bu forumu okudum mu moralim bozuluyo.
İşin kötü tarafıda her şey bir bir oluyor.
Buda olacak. Müdür yanıma gelecek. Hadi senin iş tamamdır diyecek.
Bu tür belgeler üstteki adama koz vermekten başka bişey değil
Fatih projesine zararından başka birşeyi yok.
Böylelikle daha fazla angarya iş yükleyebilecekler.
Tebrikler geri zekalılar yine her şeyi mahvettiniz.

:x

Arkadaş btryi denetlemeyi kafaya koyduysan, çalışmadıklarını düşünüyosan denetleme yapacaksın tabii. Her öğretmen denetlenmeli, memur, doktor, asker vs. denetlenecek elbette, denetim olmazsa olmaz! Sen bu şekilde o çalışmayan btrlere müdür eliyle gözdağı veriyorsun aklınca eyvallah da çalışan adamın başında müdürün boza pişirmesine de imkan sağlıyosun. O çalışmayan btr zaten müdürüyle karşılıklı kahve içiyodur. O adamın müdürü zaten göz yummuştur. Bu şekilde btr çalıştırma mamtığı olamaz. Adam gibi denetim yap. İlçe formatörlerini görevlendir. O alanda uzman müfettiş gönder. Çoklu değerlendirme yap. Bu nedir ya. Müdüre sordul çalışıyomuşsun tamam sen devam et. Saçmalık. Böyle olmaz. Denetimin de bi ağırlığı olsun. O görevi hakettiğimi bileyim ben. Diyeyim ki bi denetlemeden geçtik alnımızın akıyla. Müdür okey verdi devam ediyoruz gibi aşağılık bi cümleyle değil adam gibi görevimize devam edelim ya da bitsin bu iş.

içimizde ki çürük elmalar temizlenmediği sürece bu ve daha fazlasının olması muhtemele..Haftada 1 gün BTR görevi yapıp işine gelince kaytaranlar var biliyoruz. Bizim gibi hakkıyla yapanlar bunlar yüzünden çekiyor cezasını. :-1:

Arkadaşlar hangi il uygulamış? Türkiye geneli bi uygulamamı? Form elinde olan var mı?

ankara böle bişeyi soyledi ve uyguluyorda ama müdürün 60 altında not vermesi durumunda görevlendirme iptal olmuyor ilden görevlendirilen 2 kişi okula gelip denetliyor onun içinde btr görevlerindeki maddeleri sene içinde yaptığnız herşeyi yazılı olarak yanınızda bulunsun arkadaşlar

Geri