Okullara Müdürün doldurması için değerlendirme formu

Kodla Büyü
pisagorean' Alıntı:
Arkadaş btryi denetlemeyi kafaya koyduysan, çalışmadıklarını düşünüyosan denetleme yapacaksın tabii. Her öğretmen denetlenmeli, memur, doktor, asker vs. denetlenecek elbette, denetim olmazsa olmaz! Sen bu şekilde o çalışmayan btrlere müdür eliyle gözdağı veriyorsun aklınca eyvallah da çalışan adamın başında müdürün boza pişirmesine de imkan sağlıyosun. O çalışmayan btr zaten müdürüyle karşılıklı kahve içiyodur. O adamın müdürü zaten göz yummuştur. Bu şekilde btr çalıştırma mamtığı olamaz. Adam gibi denetim yap. İlçe formatörlerini görevlendir. O alanda uzman müfettiş gönder. Çoklu değerlendirme yap. Bu nedir ya. Müdüre sordul çalışıyomuşsun tamam sen devam et. Saçmalık. Böyle olmaz. Denetimin de bi ağırlığı olsun. O görevi hakettiğimi bileyim ben. Diyeyim ki bi denetlemeden geçtik alnımızın akıyla. Müdür okey verdi devam ediyoruz gibi aşağılık bi cümleyle değil adam gibi görevimize devam edelim ya da bitsin bu iş.

Hocam müfettiş gelmesin aman iddia ediyorum yüzde 99umuzun hiçbir belgesi evrakı yoktur :)

Bir de hocam işini yapıp da idare ile ters düşene rastlamadım ben. Zaten çalışan dediğiniz btr nin başında neden boza pişirsin müdür? Bir de okullarda amir müdürdür hocam değerlendirmeyi onun yapmasını garipsemedim ben. Dediğinizin aksine müdür türkçecinin DİNCİNİN falan da dersine girip gözlem yapıp değerlendirebiliyor hali hazırda.

İyi niyetle işini güzelce yapan adama hiçbir müdür de Allahın kulu da birşey yapamaz hocam. Biz işimize bakalım gerisi teferruat

@altintepebilisim, müdürün komşularının bilgisayarlarını formatlamaya başladığında ya da fiş değiştirip e-okula devamsızlık girmeye başlayınca da böyle mi düşüneceksin acaba?

Dönem sonuna doğru idareyle yaptığımız ve küçük de bir tartışmaya dönüşen görüşmeden sonra BTR olarak yaptığımız hiç bir çalışmanın kıymetinin bilinmediğini, bilinmeyeceğini, görevimizle ilgisi olmayan garip beklentilerin artarak devam edeceğini anladım ve 6 yıl aradan sonra bu 2. dönem görev istemedim. Tatilden bu yana gayet huzurluydum, bu başlığı okuyunca iyi ki istemedim dedim bir kez daha. Görevli arkadaşlara görevlerinde kolaylık ve hepimizin malumu konularda sorun yaşatan idarecilere karşı sabır diliyorum.

kazuo' Alıntı:
@altintepebilisim, müdürün komşularının bilgisayarlarını formatlamaya başladığında ya da fiş değiştirip e-okula devamsızlık girmeye başlayınca da böyle mi düşüneceksin acaba?

Ne demek istediğini anlamadım hocam? Müdürün format atması, devamsızlık girmesi?

altintepebilisim' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Arkadaş btryi denetlemeyi kafaya koyduysan, çalışmadıklarını düşünüyosan denetleme yapacaksın tabii. Her öğretmen denetlenmeli, memur, doktor, asker vs. denetlenecek elbette, denetim olmazsa olmaz! Sen bu şekilde o çalışmayan btrlere müdür eliyle gözdağı veriyorsun aklınca eyvallah da çalışan adamın başında müdürün boza pişirmesine de imkan sağlıyosun. O çalışmayan btr zaten müdürüyle karşılıklı kahve içiyodur. O adamın müdürü zaten göz yummuştur. Bu şekilde btr çalıştırma mamtığı olamaz. Adam gibi denetim yap. İlçe formatörlerini görevlendir. O alanda uzman müfettiş gönder. Çoklu değerlendirme yap. Bu nedir ya. Müdüre sordul çalışıyomuşsun tamam sen devam et. Saçmalık. Böyle olmaz. Denetimin de bi ağırlığı olsun. O görevi hakettiğimi bileyim ben. Diyeyim ki bi denetlemeden geçtik alnımızın akıyla. Müdür okey verdi devam ediyoruz gibi aşağılık bi cümleyle değil adam gibi görevimize devam edelim ya da bitsin bu iş.

Hocam müfettiş gelmesin aman iddia ediyorum yüzde 99umuzun hiçbir belgesi evrakı yoktur :)

Bir de hocam işini yapıp da idare ile ters düşene rastlamadım ben. Zaten çalışan dediğiniz btr nin başında neden boza pişirsin müdür? Bir de okullarda amir müdürdür hocam değerlendirmeyi onun yapmasını garipsemedim ben. Dediğinizin aksine müdür türkçecinin DİNCİNİN falan da dersine girip gözlem yapıp değerlendirebiliyor hali hazırda.

İyi niyetle işini güzelce yapan adama hiçbir müdür de Allahın kulu da birşey yapamaz hocam. Biz işimize bakalım gerisi teferruat
Yıpratır hocam bu iş. İşini de yapsan elbet birgün gelir o adam sana o formu hatırlatır. İnsanoğlu çiğ süt emmiş. Hele de şu an görevde olan müdürlerin genelinde bunu yapacak potansiyel fazlasıyla mevcut. Şimdi bu form ile adam tam olarak patron işveren gibi hissedecek kendini. Gerçekten yazık. Daha yazılar gelmedi. Ben de görev almayacağım. Benim müdürümle sorunum yok. Sadece bu duruma düşmek istemiyorum. Dünyalar iyisi bi insan da olsa ben kimsenin referansıyla görev almam arkadaş. Bitmiştir artık.

@altintepebilisim, anlaşılmayacak bir şey yok. Bu form olduğu sürece müdürün her dediğini yapmak zorunda kalacaksın. Müdürler de bunu çok güzel suistimal edecektir. Şu an görevde olan müdürlerin çoğu ahbap çavuş ilişkileri ile o konuma geldiler. Ağabeylerine çok şey borçlular. Bu borcu ödeyebilmek için size onların bilgisayarlarına format atmanızı bile isteyebilirler. Aynı ilişkilerle müdür yardımcısı olan zat devamsızlık fişiyle uğraşır mı? Nasıl olsa denileni yapmazsa ekmeği bir form doldurulularak kesilecek Btr var. O emreder siz de yaparsınız. Ya da ek derse elveda deyip okul okul gezersiniz. Anlatabildim mi?

Yemin ederim okuldaki hizmetli bile bu muameleyi görmüyor. Adam kadrolu. Müdür sözünü geçiremiyo. Ertesi yıl hizmetli olarak görevlendirilmemesi için bir engel yok, müdüre sorulan bişey yok. İşini yapar çeker gider. Fazladan bir çivi bile çaktıramazsın. Fakat benim görevlendirme almam için müdüre ismimin yazılı olduğu bir değerlendirme formu yollatıyolarki çalışmalarından memnun musun diye. İster memnun olsunlar ister olmasınlar. Kendileri çalıp oynasınlar. Müdüre de diyeceğim o formu sildir diye. Adımın geçtiği bi değerlendirme formu istemiyorum ben. Bundan sonra da yollarlarsa doldurma çünkü görev talep etmeyeceğim. Ek ders almam gerekirse. Varsın olmasın ne yapalım. Onurumuz için yaşıyoruz.

:+1:
pisagorean' Alıntı:
Yemin ederim okuldaki hizmetli bile bu muameleyi görmüyor. Adam kadrolu. Müdür sözünü geçiremiyo. Ertesi yıl hizmetli olarak görevlendirilmemesi için bir engel yok, müdüre sorulan bişey yok. İşini yapar çeker gider. Fazladan bir çivi bile çaktıramazsın. Fakat benim görevlendirme almam için müdüre ismimin yazılı olduğu bir değerlendirme formu yollatıyolarki çalışmalarından memnun musun diye. İster memnun olsunlar ister olmasınlar. Kendileri çalıp oynasınlar. Müdüre de diyeceğim o formu sildir diye. Adımın geçtiği bi değerlendirme formu istemiyorum ben. Bundan sonra da yollarlarsa doldurma çünkü görev talep etmeyeceğim. Ek ders almam gerekirse. Varsın olmasın ne yapalım. Onurumuz için yaşıyoruz.

bence yapılan bu insanlık dışı muamele için bimere toplu başvuruda bulunmalıyız.
bir şey çıkacağından değil sadece birlik olmak için.

Müdürün komşularına bile format atmak, e okul da devamsızlık fişi girmek.
Arkadaşlar bunlar olabilir. Olmaz demeyin. Ama bu bir anda olmaz.
Bunu bir süreç olarak düşünün. Zaten bir çok olayda bu şekilde gerçekleşmiyor mu çevremizde...

Bu değerlendirme formu yeni değil ki, sadece biraz değiştirip içine EBA yı katmışlar, sanırım. Formatörlük olduğu zamanda uygulanıyordu.

Boş verin arkadaşlar siz mi kurtaracaksınız dünyayı bizi takan kim ne halleri varsa görsünler.
Çok didindim çok çabaladım. Okulların teknik işleri BT sınıfları Lablar vs. şimdi hatırladıkça yanıyorum enayilikmiş diye.
Bıktım artık ama yeni bir prensip geliştirdim.
Kendimi en az yoracak ve ek ders karşılığı olan işleri yaparım. Artık okullarda bedava iş yapmam.
11 sene oldu amele gibi çalıştım.
1 sene 32 saat derse girdim (2 saat fahri girdim sadece müdür yardımcısının inadı yüzünden, kendisini ilk gördüğümde talep ettiğim şeyi bide küfür eder gibi daha önce söyleseydin dedi.)

Ama can çıkmayınca huy çıkmaz demişler bazen kendimi alakasız işlerle ilgilenirken buluyorum. Sorna "Kendine gel ne yapıyorsun" deyip bıraktığım oldu

bote2011' Alıntı:
Hocam görevlendirme usulü çalıştığımız ve bazı arkadaşların bu gorevlendirmeleri hafife aldığı surece bu muameleler olacaktır.tamamen haksız da sayılmaz bir yerde. Görevlendirme almayan bt öğretmenleri de her konuda diğer öğretmenler kadar sorumlu olurlar. Bakanligin görevlendirmeyi lütuf olarak görüp gözüm uzerinizde demesinin bir örneği bu.
hocam görevlendirme işini hafife alan hiç bir arkadaşla karşılaşmadım ben sadece müdürlerin kendi yapması gereken işlerini yapmayan bilişimciler var ki çok haklılar kimse ezik olmamalı. kimsenin ayakçısı olmamalı. btr olarak dik durmalısınız. işini yaparsın vaktin kalırsada oturur keyfine bakarsın bu kadar basit. değerlendirme de çok rezilce bir durum aslında birlik olunsa kimse görev almasa bir ortada kalsalar o zaman şartlar nasıl değişir ama işte arkadaşlarda ek ders sıkıntısı var felan filan...

Milli eğitimin yaptığı saçmalık müdürün btr ile alakası ne :D

Müdür için btrci bildiğin formatör. Haa bide format atsın maillere baksın devamsızlık girsin ....... Yaptın mı müdür için 10 numara BTR
10 10 10 10 tam 100 puanla şampiyon yapar. :p

Sadece görevini yapıyor ise bir sürü sıkıntı yaşayabilir. Milli eğitimde saçmalamış işini yapanı değil başka şeyler yapanı teşvik etmiş. :-1:

Arkadaşlar bu görevlendirmelerin amacı kesinlikle üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Buna kesin kanaat getirdim. Bu artık art niyetli bi uygulamadır. Komplo teorisi diyenleriniz olabilir ama ilerde malum 657 değişecek ve güvence kalkacak. Bunun pilot uygulaması da şu an bizim üzerimizde uygulanıyor. En müsait biziz bunu uygulamakta. Çünkü olurla çalışıyoruz. Diğer branşlar da olur yok. Onlar üzerinde işveren baskısı kurulamaz. Fakat biz de kurulabilir. İlgili şube müdürü, il btrsi ve müdürüm referansıyla yapılan bir görevlendirme mevcut. Bunlardan biriyle ters düştüğünüzde bu görevlendirmeyi vermeme yetkileri var. Bu durumda bu adamlar işveren, patron oluyolar dolaylı olarak. Ki zaten aramızda müdürüyle bazı konularda ters düşmemiş arkadaşımız yok denecek kadar azdır.

zulfikar1985' Alıntı:
Klasik cevabımı yazayım... "BTR aşıklarına selam olsun..."
Hocam btr aşığı en azından bizim branştan olmaz. Olsa olsa zorunluluktan bu işi yapan arkadaşlarımız vardır. Okulunda 20 saatten fazla dersi olupta btr olmak isteyen biri yoktur diye düşünüyorum. Benim durumumu sana izah edeyim. İlçede zaten ek ders vermemek için elinden geleni yapan bi idare grubu mevcut. Görevlendirme istemesem canlarına minnet zaten. O zaman maaş karşılığını doldururuz hocam bizden bu kadar derler. Ek ders alabilmek için egzersiz, kurs açma gibi kırk takla atacağım bir pozisyona düşerim. Hocam onaylanmıyor, egzersiz açamıyomuşsun, kursu da teog doldurdu haftasonu sınıf kalmıyo vs vs. Velhasıl maaşı verirşer o da zorunlu aslında onu da kesmek istiyolar da şu an için ona dokunamıyolar.

sencal' Alıntı:
Nerede bu form bi yayınlasın şunu yazan arkadaş da bizde görelim...
Hocam form google üzerinden anket şeklinde hazırlanmış. Bikaç ekran görüntüsü verebilirim. Fakat anketin adres linkini veremem. İlin okullarının tanımladığı özel bi anket.

pisagorean' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
Klasik cevabımı yazayım... "BTR aşıklarına selam olsun..."
Hocam btr aşığı en azından bizim branştan olmaz. Olsa olsa zorunluluktan bu işi yapan arkadaşlarımız vardır. Okulunda 20 saatten fazla dersi olupta btr olmak isteyen biri yoktur diye düşünüyorum. Benim durumumu sana izah edeyim. İlçede zaten ek ders vermemek için elinden geleni yapan bi idare grubu mevcut. Görevlendirme istemesem canlarına minnet zaten. O zaman maaş karşılığını doldururuz hocam bizden bu kadar derler. Ek ders alabilmek için egzersiz, kurs açma gibi kırk takla atacağım bir pozisyona düşerim. Hocam onaylanmıyor, egzersiz açamıyomuşsun, kursu da teog doldurdu haftasonu sınıf kalmıyo vs vs. Velhasıl maaşı verirşer o da zorunlu aslında onu da kesmek istiyolar da şu an için ona dokunamıyolar.
Var hocam var öğretmenlik yerine başka işlerle ilgileneyim derste neymiş kim öğrenci ile uğraşacak diyen azımsanmayacak derecede branşdaşımız var aramızda... Çok değil 2-3 sene önceki tartışma başlıklarına dönerseniz görürsünüz.

Geri