Okullar ayrılınca bizlerin durumu kafamı karıştırıyor :)

Kodla Büyü

dobra1979

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Diyelimki bir mahallede 2 okul var bunlardan biri ilkokul diğeri ortaokul oldu 2 okulda da bil labı var ise ve 2 bilgisayar öğretmeni var ise bu öğretmenlerden 1 ortaokulda görev yapar da ilkokuldaki öğretmenin durumu ne olcak;

Burdan bana göre ihtimaller şöyle olabilir;
1- İlkokulda ki labda yerinde kalacak öğretmende yerinde kalacak.
2- Öğretmen yerinde kalsa hiç ders olmayacak bu durum işi daha da karıştıracak.
3-İlkokuldaki öğretmeni labı olan başka bir ortaokula verebilirler.
4- Yada byeni eğitim öğretim başlamadan önce branş değişikliği yapabilirler mi? (olabilir)
5- Ya da labların fonksiyonu kalmayıncaya kadar herkes okulunda kalacak okullar hayat bulsuna göre bizleri görevlendirecekler.(Memurlar.net böyle bir görevlendirme şuan için yapılama diye bir haber yapmıştı dün)
6- Yada son ihtimal bilgisayar tasarım :) dersi olacak ama bu dersin ilkokulda olması mümkün olmayacak.

yani allak bullak bir durum bekliyor bizleri yine her duruma hazırlıklı olalım şimdiden :)

en idali rehber öğretmen gibi kadrolu formatörlük bu durumda
bilen sorunlaraa çare bulur bilmeyen rehber öğrt gibi odasında soltaire oynar.

Şimdiye kadar çözüm aramadılar bizim sorunlarımıza ama belki bu şekilde yumurta kapıya dayanınca çözüm arayışına geçerler.

Durum şunu gösteriyor eğer bizler 12000 kişiysek yaklaşık 6000 kişi norm fazlası olacak demektir.

Bazı okullar sabahçı öğlenci olacak deniyor, sabahtan ortaokul öğleden sonra ilkokul. Formatörlük devam ederse biz 8-5 mi çalışcaz, hangi okulun formatörü olcaz belli değil artık bize de birşeyler düşünürler inşallah.

Meslek liseleri dahil 12000 küsür bt öğretmeniyiz hasari hocam. Meslek liselerinde bile norm fazlaları oluyor artık maalesef.
hasari' Alıntı:
Durum şunu gösteriyor eğer bizler 12000 kişiysek yaklaşık 6000 kişi norm fazlası olacak demektir.

hocam dün zaman gazetesinde matematik müfredatına Tüibtak ayarı yazıyordu. haberin içeriğinde fen bilişim teknolojileri matematik dersi müfredatlarını Tübitak hazırlayack öğretmenlere de hazırlık eğitimi verilcek diye yazıyordu. bilmiyorum ne kadar doğru nekadar yanlış

yuci81' Alıntı:
Meslek liseleri dahil 12000 küsür bt öğretmeniyiz hasari hocam. Meslek liselerinde bile norm fazlaları oluyor artık maalesef.
hasari' Alıntı:
Bakalım daha başımıza neler gelecek. :sleep:

aynı durum bizde de var. yakın iki okulun ortaokulları birleşecek ve iki okulda da bilgisayar öğretmeni var. birimize ne olacak. her şey allak bullak

hipopotam' Alıntı:
en idali rehber öğretmen gibi kadrolu formatörlük bu durumda
bilen sorunlaraa çare bulur bilmeyen rehber öğrt gibi odasında soltaire oynar.
ben kimsenin sorununa çare bulmak için okumadım. tamirci olmak için de okumadım. kadrolu amelelik sizin olsun hocam ben derslerimi istiyorum.

Bizde de durum aynı... Gerçi İstanbul gibi büyük şehirlerde durum farklı... Örneğin 6şar şubesi olan bir okulda yeni sistemde 2 li eğitim olup, ders seçilirse 48 saat ders olacak... Bir nevi norm sorunu kalkacak gibi duruyo bu tür büyük okullarda... Birisi derse girer diğeri de formatör olur artık... Bekleyip göreceğiz...

valla ben askere kaçıyorum ağustosda hocalar.. 8) ben gelene kadar ortalığı düzene koysunlar artıkın.. :p :p

61>34' Alıntı:
valla ben askere kaçıyorum ağustosda hocalar.. 8) ben gelene kadar ortalığı düzene koysunlar artıkın.. :p :p
Geldiğinde her şey çok değişmiş olacak hocam. İnşallah döndüğünde giderken bıraktığından daha güzeli ile karşılaşırsın. :)

Herkez iyi güzel yorum yapmış.İlköğretimde dersimiz olmadığı için mantıken yaklaşık yarı yarıya bilişim öğretmenleri bölünecek ve yarımız kadro dışı gibi olacağız.
Peki şimdi bomba sorum geliyor.İlköğretimdeki okuldaki sınıf bilgisayarları,idare bilgisayarları teknolojik sorunlarda her seferinde teknik servis mi çağıralacak ?
Bu kadar Bilişim Öğrt. boşta gezerken bu ilkokullar servis çağırıp modeme reset attı diye 40 tl mi verecekler?

inblue' Alıntı:
Bazı okullar sabahçı öğlenci olacak deniyor, sabahtan ortaokul öğleden sonra ilkokul. Formatörlük devam ederse biz 8-5 mi çalışcaz, hangi okulun formatörü olcaz belli değil artık bize de birşeyler düşünürler inşallah.

ben ve birçok kişi zaten 8-5 çalışıyor...

1. Korkmayın iki okulda da biz yani 2 öğretmen sorumlu derler ders sayısı aynı olur. bir okuldan birisi diğer okuldan diğeri sorumlu olur sorun yok.
2. Eğer dersi 2 saat yaparlarsa 1. formatör olur diğeri derse girer.
3. tasarıma çevirirlerse 2. maddede ki gibi derse gireriz.
4. ee bu kadar bilgisayarcıya gidin oturun demezler herhalde ARGE açar yerleştirirler.

frt44' Alıntı:
inblue' Alıntı:

ben ve birçok kişi zaten 8-5 çalışıyor...

Hocam okulun 2li öğretim olabilir ama tek okulun formatörüsün, ortaokul ilkokul diye ayrılınca nolacak onu soruyorum hangi okulun formatörü oluruz ilkokulun mu? orta okulun mu?

Geri