Okullarınızın sosyal medya hesapları

Kodla Büyü
Sosyal medya işinin bilişimci ile alakası yok ki. Herkes bizden fazla sosyal medya uzmanı. Kendi sosyal medya hesabında harikalar yaratan insanlar konu okul olunca saf oluyor birden.

Benim sosyal medyam yok ben yapmam dedim. Ki gerçekten sosyal medyam yok şükürler olsun.

Bilişimcinin sosyal medya hesabı olmaz mı ya dediler. Bende bilgisayar bile kullanmam ki evde. Burda ders anlattığıma bakmayın dedim. Yazılı sorusu hazırlarım bir tek bilgisayarda.

Telefonda da bbnet ve kelimelik oyunu tamamdır.

Bu fotoğraf çekme işi yıllardır canımı sıkıyor bu görev bize ait değil ama aman deyip çeken arkadaşımız var nasıl bir yol izlenmeli
iPhone'si olan arkadaşlara devrettim ben :D Herşeyi biz yapamayız. İş bölümü diye bir olay var :) Tatilinde vs instagramlarda güzel fotolar çeken arkadaşlar okul işine gelince ben yapamam dememeli :)

Bizde herkes kendi etkinliğinin fotoğrafını kendi çekiyor. Sonuçta herkesin akıllı telefonu var. Fotoğrafçı gibi gezen yok.

Bir kaç yıl önce bana Facebook, instagram ve Twitter hesabı açalım dediler. insanlar siteyi değil de öyle yerleri takip ediyormuş. neden bunları kullanalım diyorum mırın kırın(uluslararası projelerde durum farklı, ayrıca okul sitesinin yabancı dil versiyonu olmalı). Ayrıca Bu benim sorunum değil, insanların sorunu, okulun sitesini güncel tutarım. Uzantısı gov olmayan hiçbir şeye elimi sürmem, hadi ben kaçtım dedim. Hatta eski okulda WhatsAppı telefondan kaldırıyordum, yazı paylaştık dediklerinde wp kullanmıyorum diyordum. Yıllardır okul grubu sessizde, canım isterse bakıyorum. Ülke iyice iş uydurup millete kitleme uzmanlarıyla doldu. Bu arada face, İnsta, tiktok, YouTube ve hatta zamanımı çalacak hiçbir sosyal medya uygulaması kullanmıyorum. Bir sudoku bir tane de candy var telefonda, 24 saat aslında çok uzun bir zaman :)

Bir kaç yıl önce bana Facebook, instagram ve Twitter hesabı açalım dediler. insanlar siteyi değil de öyle yerleri takip ediyormuş. neden bunları kullanalım diyorum mırın kırın(uluslararası projelerde durum farklı, ayrıca okul sitesinin yabancı dil versiyonu olmalı). Ayrıca Bu benim sorunum değil, insanların sorunu, okulun sitesini güncel tutarım. Uzantısı gov olmayan hiçbir şeye elimi sürmem, hadi ben kaçtım dedim. Hatta eski okulda WhatsAppı telefondan kaldırıyordum, yazı paylaştık dediklerinde wp kullanmıyorum diyordum. Yıllardır okul grubu sessizde, canım isterse bakıyorum. Ülke iyice iş uydurup millete kitleme uzmanlarıyla doldu. Bu arada face, İnsta, tiktok, YouTube ve hatta zamanımı çalacak hiçbir sosyal medya uygulaması kullanmıyorum. Bir sudoku bir tane de candy var telefonda, 24 saat aslında çok uzun bir zaman :)
👏👏👏

Okulumuzun sosyal medya hesaplarını ben yönetiyorum. web yayın ekibindekilerden birine instagram, diğerine twitter verdim ben de web sitesinden paylaşım yapıyorum. görev dağılımı yaptık yani.. Öğretmenler ilk başta bana 40 50 adet foto attıgında tekrar seçip 5 adet atmalarını söylüyordum. ve kendi metinlerini kendileri yazıyorlar. ben ne bilim etkinlik hangi kapsamda ne için nerede nasıl ve kimler yapıyor. o sebeple herkes 5 foto ve açıklama metnini yazıyor biz web yayın ekibi whatsap grubuna atıyoruz ve paylaşımlar oluyor.... Haaa benim paylaştığım gönderiyi silseler birincisinde belki tölerans gösterebilirim aa 2. de kesinlikle dile getirir ve bir daha olursa herşeyi kulak arkası ederim ve tavrımı koyarım .

Geri