Okuldan Youtube Giriliyor,büyük sıkıntı !

Kodla Büyü

winfast

Üye
arkadaşlar okulmuzdan youtube giriliyor.Öğrenciler labda yotube rahatlıkla girip,dizi klip vs bakabiliyor.Halbuki Meb herşeyi yasaklamışken neden giriliyor çözemedim.sizin okllarda durum nasıl.Ayrıca sadece Google Chrome tarayıcısı ile girilebiliyor bunun sebebi nedir, ben ne yapamalıyım.Zaman zaman mustehcen şeylere bakıldığından sıkıntı yaratıyor bu durum

şimdi kontrol ettim meb hattından girilmiyor hocam hala... illede girmesinler istiyorsanız ttnetle görüşüp aile koruması gibi bişey vardı onunla engelleyebilirsiniz ama net support ya da benzeri program kullanıyorsanız ordan da engelleyebilirsiniz.

yok öyle birşey nerden çıkarıyorsunuz bunları !
özel hattır, o hat...

geçen haftaya kadar bizdede giriliyordu. Çok şaşırmıştım. Bugün okuldaki bir öğretmen arkadaştan duydum. onada başka biri söylemiş. modemin kurulu olduğu pc 'ye bi program kurmuşlar. onun sayesinde giriliyormuş. meb bunu farketmiş. onlarda programı kaldırmış. ne kadar doğrudur bilmiyorum. öyle bir program var mı haberim yok. okulda paralel bilişimciler var. ben saksı değilim diyesim var

Giriliyor ve hakikaten sıkıntı. Şu yolu deneyin arkadaşlar, girdiğini göreceksiniz:
tarayıcı: ie8, site:www.google.com.tr, açılan sayfanın sağ üst köşesindeki uygulamalar düğmesinden youtube tıklanırsa giriliyor.
Geçen haftalarda ders esnasında herhangi bir internet sitesine girmemiz gerkti konu gereği. Herhangi bir site açsam yetecek, sınıftan birkaç öğrencinin youtube dediğini duydum hadi örnek olarak youtube açalım dedim. Veee youtube ana sayfası, çağla şikelin canlı yayın kazası videolarıyla dolu. Sansürlü ve sansürsüz... 5. sınıf öğrencilerine fırsat eğitimi deyip internetin zararlarından bahsettik artık 3-5 dakika :)

neliş' Alıntı:
Chrome ları kaldır o zaman hocam ayrıca filtreleme programı kurabilirsin

HOCAM zaten deepfreze var pclerde ancak çocukların çoğu derste biyandan chrome kuruyor kaşla göz arasında yine giriyor.okula yeni geldim bağlantısı hakkında bilgim yok.ancak aynı ilçede diğer okullardaki arkadaşlarada sordum giriliyor dediler hepsi özel hat ozaman:)ayrıca oyun siteleri vs herşey yasak.hata gecenlerde becerili yumurcaklar diye bi siteye girdiler oynamak için geldik bidahaki hafta yasaklanmış

Bugün bir tuhaflık vardı, demek sadece ben farketmemişim, işin tuhafı yasak diye birşey kalmamış, yasaklı sitelere girilir hale gelmiş, acaba dedim ama arkadaş da yazınca bugüne özeldir İnşallah diyorum. çaktırmamak lazım. yayılırsa veya eskiye dönmezse yanarım ben. ders falan yapamam.

patari' Alıntı:
Bugün bir tuhaflık vardı, demek sadece ben farketmemişim, işin tuhafı yasak diye birşey kalmamış, yasaklı sitelere girilir hale gelmiş, acaba dedim ama arkadaş da yazınca bugüne özeldir İnşallah diyorum. çaktırmamak lazım. yayılırsa veya eskiye dönmezse yanarım ben. ders falan yapamam.
bugunle alakalı değil hocam bizimki aylardır giriliyor.çocuklar google medcezir yazsa yetiyor

ubuntu kur sonra squid çak dandik bir makineye internetini buradan ver. rahat edersin.

biz de de geçen haftaya kadar sadece google uygulamalardan youtube tıklayınca giriş mümkündü ama meb bu açığıda yamalamış sanırım..

ama anladığım kadarı ile her okul için geçerli bir durum değil herhalde.. ama bizim okuldaki yotube durumsalı bu şekilde arkadaşlar..

1 senedir okulda meb hattından da youtube açılıyordu, bunu öğrenciler google ana sayfasındaki youtube kısayolundan yapıyorlardı, kendileri keşfetmişler

tabi daha sonra klasik öğrenci mantığıyla(işlerini geleni araştırıp öğrenme) hemen diğerleri de öğrendi. 1 senedir giriyorlardı son 10 gündür falan ordan da igrilmiyor artık.

tahtakama' Alıntı:
1 senedir okulda meb hattından da youtube açılıyordu, bunu öğrenciler google ana sayfasındaki youtube kısayolundan yapıyorlardı, kendileri keşfetmişler

tabi daha sonra klasik öğrenci mantığıyla(işlerini geleni araştırıp öğrenme) hemen diğerleri de öğrendi. 1 senedir giriyorlardı son 10 gündür falan ordan da igrilmiyor artık.

hala giriliyor yasakladım çok zorlarlarsa netspurttan interneti kapatırım dahada zorlarlarsa çıkarırım sınıfta yazı yazdırırım :D

Meslek lisesinde çalışıyorum. Eğer bende yasaklamaya gidersem ayıp olur herhalde.
Öğrenci bilgisayarlarında her türlü program kurulu. C de deepfreeze var. D de 1 GB alan ayırdım. Dosyalarını kaydedebilsinler diye. USB ler kapalı.
Bu şartlarda birşeyler yapabiliyorlarsa yapsınlar. Sıkıntı olursa bilgisayarlarına dokunmadan halletmeye çalışıyorum.

Örneğin bir atölyede kablosuz ağla bağlantı sağlanıyordu. Şifreyi öğrendikleri için bütün telefonlar çevrimiçi. Çözüm olarak Atölyedeki modemin kablosuz bağlantısına MAC filtreleme koydum.

geçen haftaya kadar chrome kullanılarak giriliyordu ancak milli eğitim amcamız onu da farketmiş olacak ki artık girilmiyor. sevinmedim desem yalan olur.

Hayır bir de anlamadığım o kadar uğraşıp giriyorlar bir şekilde, eeee kulaklık yok hoparlör yok ? şimdi bir şey diyeceğim ayıp olacak :wink:

öğrenciler için faydalı çalışma olmuş... ders anlatırken böyle bir şey mümkün mü? ben 5 en faza 10 dk serbest bırakıyorum.Elleme onda da kendilerini geiştirsinler, bizim sistem yapıcıların sorunu...uyumasınlar.
neyse forumda öğrenci varsa bu da benden olsun.
sanalkutuphane.net 'den chat bile yapıyolar.

Bizde de şöyle bir durum var. İki yıldır youtube meb hattı ile rahatlıkla açılıyordu. adres satırına ilgili yere s harfi koymak yetiyordu bunun için. yaklaşık 15 gündür bu yollla youtube açılmıyor bende meb bu yönteme de engel koymuş diye düşünürken dün hizmetli odasındaki bilgisayarda youtube dan video izlediklerini gördüm. baktım bt sınıfındaki diğer bilgisayarlar da girebiliyor giremeyen sadece benim bilgisayarım. girmesini engelleyecek hiçbir program vs yok bilgisayarda. proxy ayarlarına bakıyorum önbellek verilerini siliyorum ne yaptıysam bulamadım nedenini. bir sebepten dolayı youtube engelleniyor. ne chrome ne ie ikisi de girmiyor. daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu. öğrenciler sınıfta olduğu müddet internet bağlantısı engeli koyduğum için youtube a girilebiliyor olması bizde sıkıntı oluşturmuyor.

;Evet meb hattından youtube a giriliyor. Google ana sayfasının üst kısmından tıklandığı zaman giriliyor. Tüm öğrencilerde keşfetmiş durumda. Deepfreze felanda var ayrıca. Chrome kurmayada gerek yok expolorerdan giriyorlar.... :shock:

0nursah' Alıntı:
Bizde de şöyle bir durum var. İki yıldır youtube meb hattı ile rahatlıkla açılıyordu. adres satırına ilgili yere s harfi koymak yetiyordu bunun için. yaklaşık 15 gündür bu yollla youtube açılmıyor bende meb bu yönteme de engel koymuş diye düşünürken dün hizmetli odasındaki bilgisayarda youtube dan video izlediklerini gördüm. baktım bt sınıfındaki diğer bilgisayarlar da girebiliyor giremeyen sadece benim bilgisayarım. girmesini engelleyecek hiçbir program vs yok bilgisayarda. proxy ayarlarına bakıyorum önbellek verilerini siliyorum ne yaptıysam bulamadım nedenini. bir sebepten dolayı youtube engelleniyor. ne chrome ne ie ikisi de girmiyor. daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu. öğrenciler sınıfta olduğu müddet internet bağlantısı engeli koyduğum için youtube a girilebiliyor olması bizde sıkıntı oluşturmuyor.

Evet şimdi bende fark ettim ie8 ile google anasayfasındaki üst şeritteki youtube linkine tıklandığında giriyor. onun dışında youtube açılmıyor. ie8 de youtube yazısının bağlantı kısayolunu kopyalayıp chrome da açmayı denedim yine açılmıyor. marifet ie8 de demek ki ne alakaysa.

Teorik olarak Google ve YouTube aynı IP yi kullanıyor. Hosts dosyasında ufak bir eklemeyle YouTube a her şekilde girilebilir. Hosts DNS olarak cevap vereceği için YouTube un DNS engeli aşılmış olur.

YouTube açık olması sorun değil benim çözüm aradığım şey google görsele müstehcen bir kelime yazınca karşına neler geliyor. Onu nasıl çözecez. Sırf bu yüzden lisede interneti öğrencilere açmaya tereddüt ediyorum adam derste tabletten böyle görselleri aratırsa sıkıntı. Squid vs ssl içeriğini böyle okuyabiliyor mu ki ? Yok SSL ide okumak kolay ama uzun iş proxy sunucu kodları yazmak lazım araya.

arkadaşlar labaratuvarımda sadece tek bir öğrenci bilgisayarından youtube a giriliyor.öğretmen bilgisayarı dahil başka hiçbir bilgisayardan youtube açılmıyor.sebebini çözemedim ne oldu da bu bilgisayar youtube a giriyor acaba?

nedenben' Alıntı:
arkadaşlar labaratuvarımda sadece tek bir öğrenci bilgisayarından youtube a giriliyor.öğretmen bilgisayarı dahil başka hiçbir bilgisayardan youtube açılmıyor.sebebini çözemedim ne oldu da bu bilgisayar youtube a giriyor acaba?

Hocam ultrasurf yada chrome eklentisi kuruludur. Bunlara bakın.

hocam ultrasurf ya da google chrome yüklü değil bilgisayarda ayrıca deepfreeze yüklü Internet Explorer üzerinden giriliyor zaten

İnternet explorerdan dolayı açılıyor. Sistem de XP olmalı. Windows 7 olan bilgisayarlarda açılmıyor. Ben chrome kurup ie yı kaldırdım sorun çözüldü

Geri