Okuldaki kursa formatör varken Halk eğitimden öğretmen

Kodla Büyü

boteci85

Site Gezgini
Okulumuzda velilere kurs açıldı.iki oturum halinde 9.30-12.30 13.00-16.00 arası.Bu kursada bana hiç sölemeden halk eğitim bünyesinden bir ücretli öğretmen getirmişler o veriyor.ben neden vermiyorum dediğimde de mesai saatleri içinde olduğundan veremiyceğimi söylediler.bu uygulama doğrumu ben size sormak istedim. Okulunda böyle birşey olan varmı?

Mesai saatleri içerisinde verdiğiniz kurstan sadece ek ders alamazsınız... Ya akşam açıcaksınız kursu ya da hafta sonu... Bu saatler arasında açtığınız kursa da halk eğitimin öğretmen görevlendirmesi saçma olur ki yapmaz heralde böyle birşey...

boteci85' Alıntı:
veliler mesai saatleri dışında gelemezlermiş ondan.yani uygulama doğrumu diosunuz :?
Yüksek ihtimalle halk eğitimden gelene ek ders vermek için göndermiş olmalılar... Yoksa kursu siz açardınız ve ek ders alamazdınız... Bu durumu sorun yapmazsanız size bir nevi iyilik etmişler, iş yükünüzü azaltmışlar....:)

bilisim_34' Alıntı:
boteci85' Alıntı:
veliler mesai saatleri dışında gelemezlermiş ondan.yani uygulama doğrumu diosunuz :?
Yüksek ihtimalle halk eğitimden gelene ek ders vermek için göndermiş olmalılar... Yoksa kursu siz açardınız ve ek ders alamazdınız... Bu durumu sorun yapmazsanız size bir nevi iyilik etmişler, iş yükünüzü azaltmışlar....:)
İstek dışı zorla kurs veremezler.
Ayrıca formatör değilseniz(mesai saatlerine göre çalışma zorunluluğunuz yoksa, yada belleticilik gibi görevlerinize kurs saatine denk gelmiyorsa) ders sonunda öğrenci ve velilerden oluşan bir gruba kurs açabilirsiniz
ben açtım saat 15-17 arasıydı ve formatör değildim.

Kursiyerler sadece velilerden oluşuyor ve hem'e verecekleri dilekçelerinde saatin akşam vakitlerine denk gelmesi (ulaşım, zorluk, yapılacak işler vb. gibi sorunlar) kendileri için problem olacağından bahsedilirse muhtemelen açarlar.
Halk eğitim müdürlükleri talep olması halinda kurs açmakla yükümlüdür.
Ama çoğu hem müdürlükleri bunu keyfi algılar ve uygularlar.

uygulama doğru. ben halk eğitimde çalışıyorum. mesai saatleri dışında istediğiniz gibi açarsınız. ama mesai saati içinde başkası görevlendirilebilir.

boteci85' Alıntı:
peki fazladan ek ders fena olmazdı ama :) yaptıkları uygulama doğruysa sorun yok :+1:
Mesai saatleri dışında olursa iyi olur ama kim kalır 5 den sonra okulda ya da hafta sonu...:) Uygulama yanlış normalde o kursu sizin vermeniz gerekirdi hocam ek ders almadan... :wink:

mesai saatleri içinde açılan kurslardan zaten ücret alamazsın hocam ancak 5 ten sonra yada haftasonu açılırsa ücret alabilirsin fakat bunada müdür ve kursiyerlerin razı olması gerekir diğer yapılanlar normal

Mesai saatleri içerisinde kurs verebilirsiniz. Tabi öncelikle kurs için bağlı bulunduğunuz milli eğitim müdürlüğünden onay alınması gerekli. Onay sonrasında kursa verdiğiniz saatlerin karşılığında ek dersinizi alırsınız FAKAT bu sebepten ötürüde kursu verdiğiniz saatlerde formatör olarak okulda mesai yapamadığınız için ek dersiniz yarım yada tam gün olarak kesilecektir. Örneğin ben haftada 2 gün öğleden sonra başka bir yere bilgisayar kursu için gidiyorum ve kursa gittiğim günün yarım ekdersi (Pazatesi 2 saat, Salı 1 saat) kesiliyor..

Eğer sizin okulunuzda verilen kurstan ötürü bir sıkıntınız var ise, mesai saatleri içerisinde okulunuzun Bilişim Teknolojileri Laboratuvarının öğrencilerin kullanımı için tahsis edildiğinden ötürü bu kursa karşı gelebilirsiniz... Tabi resmi boyutunu da biraz araştırmak gerek...

Son olarak size sorulmadan halk eğitimin kursu başka birine vermesini etik bulmuyorum..

Mesala bizim müdür güvenlik sorunlarından dolayı 5 den sonra kurs açtırmıyo... :) Hafta sonu da ben gelmiyorum... Veliler de müsait olamıyor... Hafta içi istek oldu 2 gurup açmıştım mesai saati içinde, tabi ek ders almadım... Araştırma için gelen öğrencileri diğer laba koyup başına da birini görevlendirmiştim... Bakalım seneye neler bekliyor bizi...

Geri