okulda kablo ile internete giremiyorum

Kodla Büyü

Aylinhoca

Aktif Üye
Müdür laptopına format attım . simdi kabloyu takıyoruz ancak kablosuz ağları görüyor kablolu ağı hiç görmüyor ve internete bağlanmıyor taktığımızda . acil fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. kolay gelsin
asus k52j markası

Aylinhoca' Alıntı:
Müdür laptopına format attım . simdi kabloyu takıyoruz ancak kablosuz ağları görüyor kablolu ağı hiç görmüyor ve internete bağlanmıyor taktığımızda . acil fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. kolay gelsin
asus k52j markası
Ağ kartı sürücüsü yüklü mü hocam kontrol edin.

hocam sarı ünlem işareti var ama nasıl yüklerim bilemiyorum. modelini hangi driveri yüklemeliyim

laptopun modeline bakarak üreticinin web sayfasından indirebilirsiniz.

Laptopun arka kısmında modeli yazar.Ama normalde kablosuz ağları görmüyor benim laptopta. Kablolu bağlanıp yüklüyorum sürücüleri.Masaüstü bilgisayarlara windows 7 kurduğumuzda driver sorunu olmazken, laptoplarda neden driverları tekrar yüklemek zorunda kalıyoruz.

adn' Alıntı:
Laptopun arka kısmında modeli yazar.Ama normalde kablosuz ağları görmüyor benim laptopta. Kablolu bağlanıp yüklüyorum sürücüleri.Masaüstü bilgisayarlara windows 7 kurduğumuzda driver sorunu olmazken, laptoplarda neden driverları tekrar yüklemek zorunda kalıyoruz.
mesele masaüstü veya laptop olması değil hocam. windows çok kullanılan sürücüleri içinde barındırır. demek ki sizin masaüstü bilgisayarın driverları windows da var ve otomatik olarak tanıyor. laptopunuzun driverları windows da mevcut değil.

ekteki driver sizin modeldir sanıyorum.
kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• LAN_JMicron_JMC251_Win7_32_Win7_64_z60234.zip
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
Hocam eğer üretici firmanın sitesinde bulamadıysanız everest indirin. O size donanımın markasını modelini söyler,ona göre aratır bulursunuz.

merak ettim ne oldu hocam modeli bulabildiniz mi? TeamViewer ile uzaktan yardımcı olabilirim isterseniz.

Geri