okulda internet çok yavaş

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
okulumuzda son günlerde internetimiz yok denecek kadar yavaş, ama sürekli değil 10dk iyiyse sonraki 10dk internet var ama sayfalar çok zor açılıyor, bazende internet yok oluyor yani sağ alt köşedeki simgede ünlem oluyor, sorunu çöz dediğimde dns ayarı ile ilgili bir sorundan bahsediyor, daha önce böyle olmazdı, sizce sıkıntı ne nasıl çözebiliriz bunu?

bilisimci61' Alıntı:
okulumuzda son günlerde internetimiz yok denecek kadar yavaş, ama sürekli değil 10dk iyiyse sonraki 10dk internet var ama sayfalar çok zor açılıyor, bazende internet yok oluyor yani sağ alt köşedeki simgede ünlem oluyor, sorunu çöz dediğimde dns ayarı ile ilgili bir sorundan bahsediyor, daha önce böyle olmazdı, sizce sıkıntı ne nasıl çözebiliriz bunu?
Sorun modemde olmalı. Modemi resetleyip kurulumunu yeniden yapın.

1- internet kabloları merkezi bir dağılım gösteriyormu? yoksa modemden çıkan bir kablo, o swichten diğerine, ordan oraya mı gidiyor. Ben okulumda modemin üç çıkışını direk 1., 2. ve 3. kata uzatttım. Onların ucuna 1 tane switch taktım. Yani bir bilgisayar, arada sadece bir switch görüyor modeme erişirken. Yoksa kötü...

2- BT sınıfı kontrol altındamı? Ben bt sınıflarına int yasağı koydum, ve arada kontrol ediyorum, yasağı deleni hemen int engelliyorum.

3-wireless access pointe herkes bağlanıyor mu? içine mac filtre ayarla, sadece okuldaki mac adreslerini yaz, öğrenciler cep telefonuyla girip meşgul edebiliyorlar interneti. veya karşıki evlerden bağlanıyorlar.

Geri