okulda başımızdan geçen komik olaylar

Kodla Büyü

ufuksa

Üye
arkadaşlar biraz stresten uzaklaşmak için böyle bir başlık açtım. şimdi benim başımdan geçen komik bir olayı anlatayım. labda oturuyom bir veli geldi yanıma. hocam dedi çocuğum 1. sınıfa gidiyor, çocuğun kaplumbağası var. ben şaşırdım tabi evet buyurun dedim. hocam 3 gündür hiçbir şey yemiyor. ben kaldım böyle. bir öğretmeni ile konuşun dedim. belki çocuğun sevmediği şeyleri koyuyorsunuzdur. kadın şöyle iki saniye durup şöyle dedi bana hocam çocuk yemeğini yiyor kaplumbağa 3 gündür bişey yemiyor, ne yapmalıyım dedi. ben orada koptum zaten.

Benim aklıma gelen ilk komik anım, öğretmenliğimin ilk zamanlarında yaşandı. Okulum taşımalı olarak köylerden gelen çocuklara eğitim veriyor. 1. sınıflara dersim vardı. Çocukların neredeyse hepsi ilk kez bilgisayarı yakından görüyorlardı ve bunun heyecanıyla bilgisayarlara yapışmış durumdaydılar. Nasıl açacaklarını öğrendiler. Açtılar, tabi ne yapacaklarını bilemiyorlar. O sırada yerinde beklemeyi başaramayan heyecanlı bir çocuk paçama yapıştı ve çekiştirmeye başladı. Bir yandan da şöyle bağırıyordu: "Yiiiinnngeeeeee, bi bakıveeerrr". Bu da benim koptuğum an oldu. :)

"Yiiiinnngeeeeee, bi bakıveeerrr"

yok bu kadar da olmaz valla ben de koptum resmennn :D:D:D

ufuksa' Alıntı:
arkadaşlar biraz stresten uzaklaşmak için böyle bir başlık açtım. şimdi benim başımdan geçen komik bir olayı anlatayım. labda oturuyom bir veli geldi yanıma. hocam dedi çocuğum 1. sınıfa gidiyor, çocuğun kaplumbağası var. ben şaşırdım tabi evet buyurun dedim. hocam 3 gündür hiçbir şey yemiyor. ben kaldım böyle. bir öğretmeni ile konuşun dedim. belki çocuğun sevmediği şeyleri koyuyorsunuzdur. kadın şöyle iki saniye durup şöyle dedi bana hocam çocuk yemeğini yiyor kaplumbağa 3 gündür bişey yemiyor, ne yapmalıyım dedi. ben orada koptum zaten.

Bilgisayar öğretmenine değişik cihaz ve makinaların problemlerinin sorulduğunu çok duydum.
İlk kez bir hayvanın derdi ile ilgili soru sorulduğunu duyuyorum. :puhaha: :puhaha:

Çocuk evde şöyle bir şey anlatmış olabilir;
Okulda tüm öğretmenlerimizin sorunlarıyla bilgisayar öğretmenimiz ilgileniyor. Anne gidip benim kaplumbağanın derdini de sor. Kesin onun da çaresini biliyordur. :puhaha: :puhaha:

bahçe nöbetçisi olduğum birgün çocuklardan birisini okul kapısının dışında gördüm,kapıya gidip çocuğa içeri girer misin deyince hocam ben çıktım dedi.Oğlum görüyorum çıktığını içeri gir diye tekrarladım aynı şekilde ben çıktım diye cevap verdi biraz böyle cebelleştikten sonra anladım ki çocuk geçen sene mezun olan öğrencilerimizden:)))

fahrican' Alıntı:
ufuksa' Alıntı:

Bilgisayar öğretmenine değişik cihaz ve makinaların problemlerinin sorulduğunu çok duydum.
İlk kez bir hayvanın derdi ile ilgili soru sorulduğunu duyuyorum. :puhaha: :puhaha:

Çocuk evde şöyle bir şey anlatmış olabilir;
Okulda tüm öğretmenlerimizin sorunlarıyla bilgisayar öğretmenimiz ilgileniyor. Anne gidip benim kaplumbağanın derdini de sor. Kesin onun da çaresini biliyordur. :puhaha: :puhaha:

Aynı fikirdeyim, her bilgiyi biliriz ve sayarız... :p

sınıf öğretmenliği olduğumda bir veli öğrencinin durumunu görüşmek üzere gelmişti. koridorda ayak üstü görüşmeye başladık. derken bir öğrenci velinin arka tarafından işaret etmeye başladı. hocam konuşmamız lazım demeye çalışıyordu.bir kaç defa umursamadım. bu sefer yanıma iyice yaklaştı.iki de bir konuşmamız lazım diyip duruyor. tabi bir yandan da veli ile konuşuyoruz. en sonra kızdım. görmüyon mu konuşuyoz sonra gel dedim. çocuk kulağıma yaklaşarak "HOCAM fermuarınız açık onu diyecektim" dedi.

8.sınıflarda tahtaya konu ile ilgili tahtaya birşeyler yazarken nasıl olduysa beyaz gömleğim tahta kalemin mürekkebiyle boyandı. çocuklar görür görmez hocam gömleğiniz battı dediler. bende eyvah akşam evde hanımdan dağayı yedim dedim. biraz gülüştükten sonra,belki durumu ciddi zannederler diye cocuklar yanlış anlamayın evde ne dayak yiyor ne de dayak atıyoruz dedim.aradan öğrencinin birisi seslendi. peki hocam bağırışşşşşş çığırışşşşşşş damı? yok!!! bir hayli gülmüştüm bu soruya

blackpeace123' Alıntı:
sınıf öğretmenliği olduğumda bir veli öğrencinin durumunu görüşmek üzere gelmişti. koridorda ayak üstü görüşmeye başladık. derken bir öğrenci velinin arka tarafından işaret etmeye başladı. hocam konuşmamız lazım demeye çalışıyordu.bir kaç defa umursamadım. bu sefer yanıma iyice yaklaştı.iki de bir konuşmamız lazım diyip duruyor. tabi bir yandan da veli ile konuşuyoruz. en sonra kızdım. görmüyon mu konuşuyoz sonra gel dedim. çocuk kulağıma yaklaşarak "HOCAM fermuarınız açık onu diyecektim" dedi.
:++:

Bir gün okula giderken saçıma fön çektirdim takımelbise giydim içimdengeldi süslenmek. Bahçede öğrenciler içeri girene kadar hocm bugun çok guzelsiniz dedilerv özellikle kızlar içeri kadar yanımdan ayrılmadılar. Ben de havaya girdim tabi, öğretmenler odasına girdim bugun çok yoruldum diyeceğime bugun çok güzelim demiş ve yerin dibine girmiştim utanctan
:(

:puhaha:
ufuksa' Alıntı:

az önce derste öğrencilere derste "30 kez susun denildiği halde susmuyorsa bir öğrenci o öğrencide bir sorun vardır dedim"konuşan bir öğrenciye bakarak o öğrenciden gelen müthiş cevap " öğretmenim tek gerizekalı benmiyim neden bana bakıyorsunuz? " oldu..

neşem' Alıntı:
Bir gün okula giderken saçıma fön çektirdim takımelbise giydim içimdengeldi süslenmek. Bahçede öğrenciler içeri girene kadar hocm bugun çok guzelsiniz dedilerv özellikle kızlar içeri kadar yanımdan ayrılmadılar. Ben de havaya girdim tabi, öğretmenler odasına girdim bugun çok yoruldum diyeceğime bugun çok güzelim demiş ve yerin dibine girmiştim utanctan
:(

:) Çok güldüm hocam. benim de kafam o kadar allak bullak oluyo ki bazen aklımdan geçen saçma sapan şeyi o an hiç alakası olmayan bi cümlede kullanıyorum.. Yine ne diyosa bu diyolardır heralde.. ;)

Öğrenci 1: "Hocam turnuva maçı cuma günü bir ders önce aşağıya inebilir miyiz ısınmak için??"
Öğrenci 2: "Niye hocaya soruyorsun gidin haftasonu halı sahada ısının"

Hocam ben telefonda 500 dakikayı bir saatte bitiriyorum,hiç dayanmıyor.." diyen 11. sınıf öğrencisi :)

hocam bi tane tablet var intel i8 işlemciden bile daha güçlü

Bir alışveriş merkezi girişine araba koymuş.En fazla süreyle araca dokunan arabayı kazanacak.
Hocam ben kesin kazanırım ,arabanın üstüne çıkar otururum.

bugün bahçede çocuklar top oynuyordu bende kapıya çıktım hava güzeldi birden top bana çarpınca gülerek inşallah topunuz patlar dedim ama şakasına tabi aradan 30 saniye geçmeden top yanımdan geçti ve yoldan geçen kamyonun altında kaldı gümledi.. Bu arada ben bi koyverdim kahkahayı bizi izleyen hizmetliler koyverdi aslında burası çok komik değildi ama olayın gelişmesine göre çok güldürdü beni bu arada ben güle güle okula girdim 3 dk sonrada öğrenciler ellerinde yeni bir topla yanıma geldi.. "Hocam kamyoncu bize yeni top aldı hemde daha iyisini hahahahaha" ben bidaha koyverdim :D öğrenciler koyverdi :D

kaybil' Alıntı:
bugün bahçede çocuklar top oynuyordu bende kapıya çıktım hava güzeldi birden top bana çarpınca gülerek inşallah topunuz patlar dedim ama şakasına tabi aradan 30 saniye geçmeden top yanımdan geçti ve yoldan geçen kamyonun altında kaldı gümledi.. Bu arada ben bi koyverdim kahkahayı bizi izleyen hizmetliler koyverdi aslında burası çok komik değildi ama olayın gelişmesine göre çok güldürdü beni bu arada ben güle güle okula girdim 3 dk sonrada öğrenciler ellerinde yeni bir topla yanıma geldi.. "Hocam kamyoncu bize yeni top aldı hemde daha iyisini hahahahaha" ben bidaha koyverdim :D öğrenciler koyverdi :D

:) :)

geçen hafta bi veli geldi yanıma okuldan yurtdışına gidecek öğrenciler var bi proje için ııı eeee nasıl söylesem bilmem ki falan hayırdır inşallah dedim oğlunun yurtdışına gitmesine izin vermiyomuş oğluyla çatışmış o ülkede ne işi varmışmış ben dedim yanlış geldiniz galiba rehberlikçi üst katta yok ona geldim de bi de sizin fikrinizi alayım dedim ben kem küm tabi bırakın gitsin diyorum çocuğunuz var mı dedi vaaar dedim e şimdi siz onu siz olmadan parka gitmesine izin verir misiniz dedi ben ee şey hık mık ne denir ki gönderirim büyüyünce şimdi pek bi küçük dedim iyi dedi o zaman öğretmenine söylesekte benim çocuğuma seni götürmek istemiyorum dese hoppaaa... bi de kapımda formatör öğretmen yazıyo formatör yazıyo diye geldim size diyo formatörü ne anladıysa artık...

doğuda görev yaparken dersine girmediğim bir 3. sınıf öğrencisi, sınıfı lab.ın hemen karşısı, elinde 50 krş koşarak içeri daldı. ter içinde şişkoda bir çocuk.. giremezsin dedim şakayla karışık çocuk beni ittiriyor zorla girecek. oğlum burayı kilitleyeceğim dedim oraya ait şiveyle: "bana ne ben paramı vermişim vallah girecem" dedi beni tekmelemeye başladı elinde meyve suyu vardı sinirimden tuttuğum gibi tepesinden aşağı boşalttım. Aşırı sinirlenmemin nedeni her teneffüste bu tiplerle uğraşmak zorunda olmamdı bts yi internet kafe sandılar 2 yıl boyu.. tabi nedeni idareöğleden sonraları parayla oyun oynattılar ders sonraları, adı da arştırma ödevlerini yapma oldu.güler misin ağlar mısın..

Öğleden sonra labı kullanan öğrencilerin velilerinden biri laba girdi ve sinirli bir şekilde çocuguna sen burdamıydın sabahtan beri seni arıyorum ve bana dönerek yavrum burda bunları fazla eyleme... :eek:

formatörlüğün ilk yıllarında bt sınıfında otururken 1. sınıfların öğretmeni çocukları getirdi 10-15 tane tıfıl. bende hazır gelmişlerken bilgisayarı tanıyalım dedim neyse anlattık işte monitör, klavye, kasa ... baktım bi tanesi pek dinlemiyor, çok da sevimli, elimde klavye sordum oğuzhan bunun adı neydi dedim, çocuk heyacanla " pilavye " dedi :)

Geri