Okulda Android Studio sorunsalı

Kodla Büyü

berker2004

Aktif Üye
Meslek lisesinde Mobil Uyg. Dersinde biraz app inventor ile oyalandım.Ancak bi yere kadar. Şimdi Lab.a Android Studio kurmak istiyorum. i5 işlemci 4gb ram PC.ler.
Kendim android Studio ile uğraşıyorum bi süredir ufak tefek.Bazı sorularım var kafamda kurulumu ve kullanımı ile ilgili?
1.Kurulum sdk ve emulator kurulumu için internet bağlantısı gerektiriyor sanırım
Kurulum aşamasında MEB sertifika muhabbeti birşeyler engel oluyor mu?oluyorsa çözümü nedir?
2.Hadi kendi internetimizle bir şekilde kurduk.Mebin hattında çalışırken sorun oluyor mu? İlla çalışması için de internet bağlantısı gerektiyor mu?
3.hiç Internet bağlantısı gerektirmeyen bir kurulumu var mı?
4.bu dersi işleyen arkadaşların kurulum ile ilgili önerileri nelerdir?

1- Geçtiğimiz sene bir tane pcye meb hattı üzerinden indirip kurmuştum. Program komple kurulum olarak indirip offline olarak kurabiliyorsunuz fakat sdkları ve emülatörü internetten indiriyor, orda sertifika sorunu yaşanacağını sanmıyorum.
2-Çalışırken internet bağlantısı gerektirmiyor, çalışırken derlerkende sorun yaşanmaz.
3- Önceki sorularda cevabı var
4- Dersi işlemedim ama yaşayabileceğiniz sorunu şöyle tahmin edebilirim, programı yazdınız test etme aşamasında android studio sanal makina mantığıyla android emülator çalıştırıyor yani sanal bir telefon. Bu emülatör de çok aşırı ram tüketiyor. Ramlarinizn 4gb olduğunu yazmışsınız bu büyük ihtimalle size sıkıntı çıkaracaktır sıkıntı çıkmasa da kanser edecektir. Çözüm olarak; yazdığınız kodun testini yaparken emülatör değil de gerçek bir android telefon takıp onun üzerinde çalıştırabilirsiniz. Nasıl yapacağınız bilgisine internetten ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin

Meb sertifika android studio kurulumunda hata veriyor.Forumda çözümle ilgili yazılar var
Ancak 4 gb ram ile işiniz zor kanser eder gerçekten .Kasayı eve getirip android studio yu kurdum daha sornasında diğerlerine imajını atmıştım. Daha kolay olmuştu

1- Geçtiğimiz sene bir tane pcye meb hattı üzerinden indirip kurmuştum. Program komple kurulum olarak indirip offline olarak kurabiliyorsunuz fakat sdkları ve emülatörü internetten indiriyor, orda sertifika sorunu yaşanacağını sanmıyorum.
2-Çalışırken internet bağlantısı gerektirmiyor, çalışırken derlerkende sorun yaşanmaz.
3- Önceki sorularda cevabı var
4- Dersi işlemedim ama yaşayabileceğiniz sorunu şöyle tahmin edebilirim, programı yazdınız test etme aşamasında android studio sanal makina mantığıyla android emülator çalıştırıyor yani sanal bir telefon. Bu emülatör de çok aşırı ram tüketiyor. Ramlarinizn 4gb olduğunu yazmışsınız bu büyük ihtimalle size sıkıntı çıkaracaktır sıkıntı çıkmasa da kanser edecektir. Çözüm olarak; yazdığınız kodun testini yaparken emülatör değil de gerçek bir android telefon takıp onun üzerinde çalıştırabilirsiniz. Nasıl yapacağınız bilgisine internetten ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin
Kendevde
Meslek lisesinde Mobil Uyg. Dersinde biraz app inventor ile oyalandım.Ancak bi yere kadar. Şimdi Lab.a Android Studio kurmak istiyorum. i5 işlemci 4gb ram PC.ler.
Kendim android Studio ile uğraşıyorum bi süredir ufak tefek.Bazı sorularım var kafamda kurulumu ve kullanımı ile ilgili?
1.Kurulum sdk ve emulator kurulumu için internet bağlantısı gerektiriyor sanırım
Kurulum aşamasında MEB sertifika muhabbeti birşeyler engel oluyor mu?oluyorsa çözümü nedir?
2.Hadi kendi internetimizle bir şekilde kurduk.Mebin hattında çalışırken sorun oluyor mu? İlla çalışması için de internet bağlantısı gerektiyor mu?
3.hiç Internet bağlantısı gerektirmeyen bir kurulumu var mı?
4.bu dersi işleyen arkadaşların kurulum ile ilgili önerileri nelerdir?
Kendim evde az çok uğraşıyorum .evde bile kendi telefonumu bağlayıp projeyi çalıştırıyorum. Sorun kurulum ve bilgisayarların sistem gereksinimleri işte.

hocam flutter pub get hatası veriyor buna bir çözüm varmı acaba? Bu sene flutter anlatayım diyordum dartta ilerledik biraz fluttera geçmeden deneme yaptım proje oluşturamıyorum vscode ile android studio da aynı şekilde hata veriyor. Bunun için varmı bi çözümünüz?

Sayın hocam, program sertifika sorunu yaşatıyor. Geçmişte sorunun çözümü için çeşitli yöntemler vardı. Forumda da aratırsanız bulabilirsiniz ama artık işe yaramıyorlar. android stdio nun son sürümünde kurulum dizinlerinde değişiklik yapılmış o yüzden eski sertifika iş görmüyor. duyduğuma göre bakanlığa bu bilgi iletilmiş ama ne zaman çözülür orası muamma. kolaylıklar dilerim.

Geri